nicciM88
08.06.11,11:16
Dobrý deň chcela by som začať robiť gelové nechty,založiť si živnosť a kedže to nie je volná živnosť a ja nemám vzdelanie v tomto obore,potrebujem 6mesačnú prax. Tak sa chcem spýtať či musím byť zamestnaná v nejakom salóne na normálny pracovný pomer aby sa mi tá prax rátala,alebo stačí nejaký papier,že som chodila na prax po práci(pretože do teraz som pracovala ako predavačka). Ďakujem za odpovaď
Economic
08.06.11,10:19
Dobrý deň chcela by som začať robiť gelové nechty,založiť si živnosť a kedže to nie je volná živnosť a ja nemám vzdelanie v tomto obore,potrebujem 6mesačnú prax. Tak sa chcem spýtať či musím byť zamestnaná v nejakom salóne na normálny pracovný pomer aby sa mi tá prax rátala,alebo stačí nejaký papier,že som chodila na prax po práci(pretože do teraz som pracovala ako predavačka). Ďakujem za odpovaď

Ty potrebuješ prax v nejakom podobnom nechtovom štúdiu, kde si pracovala, predavačka nestačí. No najlepšia otázka takáto by mala smerovať na Tvoj príslušný živnostenský úrad. Ten Ti dá 100 % kvalifikovanú moja odpoveď, hoci myslím, že mám pravdu.
nicciM88
10.06.11,08:47
A nevieš náhodou či by nestačila zmluva o diele na získanie tej praxe?lebo bohužial do salónu ťa nikto nezamestná, lebo baby čo robia nechty to robia samé. A ešte jedna otázka musím si urobiť kvalifikačnú skúšku na získanie odbornej spôsobilosti? a koľko to asi stojí nemôžem sa na nete k tomu dopátrať. Ďakujem za odpoveď
Economic
10.06.11,09:24
A nevieš náhodou či by nestačila zmluva o diele na získanie tej praxe?lebo bohužial do salónu ťa nikto nezamestná, lebo baby čo robia nechty to robia samé. A ešte jedna otázka musím si urobiť kvalifikačnú skúšku na získanie odbornej spôsobilosti? a koľko to asi stojí nemôžem sa na nete k tomu dopátrať. Ďakujem za odpoveď

Túto otázku nasmeruj Tvojmu príslušnému živnostenskému úradu. To bude odpoved z prvej ruky. Ja na to neviem odpovedať.
Nokerla
10.06.11,09:27
Zmluva o diele nestaci....musi to byt TPP.
Ako pisala Economic, lepsie bude ak zajdes na zivnostensky urad.
nicciM88
10.06.11,10:26
no ja už som sa bola informovať na živnosť. úrade, lenže pani úradníčky nevedeli o nič viac ako ja. Tam je ten problém,že ma nikto nezamestná na TPP lebo nechtové dizajnérky pracujú väčšinou samostatne,teda skoro vždy.
Economic
10.06.11,10:48
no ja už som sa bola informovať na živnosť. úrade, lenže pani úradníčky nevedeli o nič viac ako ja. Tam je ten problém,že ma nikto nezamestná na TPP lebo nechtové dizajnérky pracujú väčšinou samostatne,teda skoro vždy.


Takže sa nachádzaš v jednom bludnom kruhu.... Nuž možno by bolo vhodné orientovať sa niečo iné, čo by sa dalo robiť a okrem iného neviem ako v mieste Tvojho pôsobenia no už je to s nechtovými štúdiami a aj s masérmi presýtené totálne.... Treba si niečo iné, čoho je nedostatok zvoliť na podnikanie a čo bude jednoduchšie začať. Bez potrebnej praxe ako vidíš to nejde. Darbo aj my by sme poradili, keď tety úradníčky Ti to neodobria.
Zita5
10.06.11,11:15
A nevieš náhodou či by nestačila zmluva o diele na získanie tej praxe?lebo bohužial do salónu ťa nikto nezamestná, lebo baby čo robia nechty to robia samé. A ešte jedna otázka musím si urobiť kvalifikačnú skúšku na získanie odbornej spôsobilosti? a koľko to asi stojí nemôžem sa na nete k tomu dopátrať. Ďakujem za odpoveď

Len prax Vám nestačí . Treba aj rekvalifikačnú skúšku a po jej absolvovaní je potrebná prax 6 mesiacov .Získať prax , je riadny pracovný pomer .

Zavedenie šesť mesačnej praxe a rozšírenie okruhu remeselných živností

Medzi remeselné živnosti sa od 1. júna 2010 zaraďujú aj strechár a manikúra – pedikúra. Okruh remeselných živností sa tak rozširuje. Okrem tejto zmeny sa od 1. júna 2010 zavádza aj zmena, ktorá bude komplikovať založenie remeselnej živnosti po absolvovaní rekvalifikačného kurzu. Okrem dokladu o vzdelaní bude od júna potrebné predložiť aj doklad o absolvovaní šesť (6) mesačnej praxe v odbore.
http://www.porada.sk/1409714-post4.html

Toto sú informácie , ktoré sú povinní Vám podať na JKM príslušného ŽU. Tieto pracovníčky by mali poznať znenie zákona a tým podávať ľuďom pravdivé informácie .
To sa mi ani nechce veriť , že by Vás nevedeli usmerniť .Ak by to bolo naozaj tak, tak to by už bolo na inú tému ......:rolleyes:
siska05
20.03.12,09:54
Ahojte,

Potrebujem jednu radu. Rada robim gelove nechty a chcela by som si urobit kurz na nechtiky a ziskat tak certifikat. Neskor si otvorit zivnost, avsak ako vidim modelovanie nechtov spada uz do remeselnej zivnosti. Aj ked ziskam certifikat, budem potrebovat prax. Kde ju mam ale ziskat, ked kazdy ta chcem zamestat v studiach len na zivnost a tu mi nedaju? :( Prosim poradte mi. Rada by som sa tejto praci venovala a urcite musi byt nejake riesenie .(

Dakujem, Simona