petof111
08.06.11,13:42
Zdravím ,

Dokazal by mi niekto poradit , ohladne docasneho pridelenia ?
Moja situacia :

Vo firme , pracujem od roku 2007 , v roku 2009 som podpisal docasne pridelenie k dcerskej firme. to by bolo ok , ale v roku 2010 sa menila adresa firmy , ICO , DIC. Podla toho co som si zistil tak docasne pridelenie sa menit nemuselo kedze meno firmy sa memenilo.

Ale teraz od juna sa firma premenovala ,zmeny zapisane do OBchodneho registra SR. ja kebyze si pozriem , moje docasne pridelenie tak podla udajov ze do ktorej firmy som bol prideleny tak podla obchodneho registra uz firma ani podla cisla ICO ani podla nazvu firma nefiguruje.

A dnes mi bolo oznamene ze nic nieje potrebne menit.
ma niekto s tymto skusenosti alebo ake su vase nazory ?

dakujem
P.
terezamaria
08.06.11,11:48
Zdravím ,

Dokazal by mi niekto poradit , ohladne docasneho pridelenia ?
Moja situacia :

Vo firme , pracujem od roku 2007 , v roku 2009 som podpisal docasne pridelenie k dcerskej firme. to by bolo ok , ale v roku 2010 sa menila adresa firmy , ICO , DIC. Podla toho co som si zistil tak docasne pridelenie sa menit nemuselo kedze meno firmy sa memenilo.

Ale teraz od juna sa firma premenovala ,zmeny zapisane do OBchodneho registra SR. ja kebyze si pozriem , moje docasne pridelenie tak podla udajov ze do ktorej firmy som bol prideleny tak podla obchodneho registra uz firma ani podla cisla ICO ani podla nazvu firma nefiguruje.

A dnes mi bolo oznamene ze nic nieje potrebne menit.
ma niekto s tymto skusenosti alebo ake su vase nazory ?

dakujem
P.

Teba IČO a DIČo firmy nemusí zaujímať. To, že sa firma premenovala, by si mal zistiť Dodatkom k pracovnej zmluve,ktorý by si mal obdržať od zamestnávateľa, na ktorom budeš mať napísaný nový názov firmy, prípadne iné drobné zmeny.
petof111
08.06.11,12:00
to ja uz viem februara ze nasu firmu kupila ina firma a od 1.6 zmenila nazov lenze nikde v pracovnej zmluve ani docasnom prideleni nieje ze moje pridelenie bude pokracovat vo firme z novym nazvom.. a podla dnesnych vyjadreny ze to nieje ani potrebne prerabat docasne pridelenia..

mna kebyze sa niekto opyta kde robim poviem firmu ktoru mam na docasnom prideleni , ale ta firma neexistuje podla obchodneho registra
terezamaria
08.06.11,12:11
to ja uz viem februara ze nasu firmu kupila ina firma a od 1.6 zmenila nazov lenze nikde v pracovnej zmluve ani docasnom prideleni nieje ze moje pridelenie bude pokracovat vo firme z novym nazvom.. a podla dnesnych vyjadreny ze to nieje ani potrebne prerabat docasne pridelenia..

mna kebyze sa niekto opyta kde robim poviem firmu ktoru mam na docasnom prideleni , ale ta firma neexistuje podla obchodneho registra

No nejako veľmi jemne to povedz zamestnávateľovi! :cool::rolleyes:
Lebo pokiaľ to nespravíš veľmi obozretne, tak namiesto dočasne prideleného pracovníka budeš nezamestnaný pracovník. :confused:

Možno majú ešte niečo v pláne s firmou urobiť, trebárs zlúčiť s inou a zmeniť potom definitívne názov. To by sme museli vidieť, čo sa vo firme deje, aby sme to vedeli posúdiť.
petof111
28.09.11,18:30
Zdravím po dlhšej dobe ,

Stále pracujem vo firme kde som bol prideleny , ale stale bez dakeho dodatku že sa menil nazov firmy , moje povinnosti ostavaju atd a ostatne omačky.
Teraz nastal čas kedy by som sa chcel vrátit ku zamestnavatelovi , ktory ma pridelil ku inemu zamestnavatelovi. Stale nerozumiem ci vobec moje dočasne pridelenie je platne :rolleyes: ked sa zmenil nazov firmy , adresa firmy kde som bol prideleny a ja nemam ani dodatok o tom. :confused:
Je tu niekto na Porade kto by mi vedel poradit postup ako sa vratit spat ku zamestnavatelovi ktory ma pridelil ? musim dat vypoved u zamestnavatela kde som doteraz prideleny alebo ako ? pravdu povediac nevyznam sa ani v novom zakoniku prace a preto Vam budem za rady velmi vdacny.

Dakujem
P.