magua1
08.06.11,15:31
zdravim, mam vrtanu studnu cca 8m. je tam plastova sacia hadica so spatnou klapkou a cez flexi hadicu je napojene cerpadlo. ak zalejem cerpadlo vodou a zapnem ho nenatiahne vodu ani po 10 min aj ked v navode na cerpadlo je ze do 5 min by voda mala byt. vie mi niekto poradit ???
vdaka
tienik
08.06.11,14:28
samonasavacie cerpadlo funguje do 8m sacej vysky.
Do vysky sa zaratavaju koeficientom aj kolena, saci kos, spatna klapka, atd.
Takze je mozne ze ste uz sa hranicou samonasavacej schopnosti a cerpadlo tam fungovat proste nebude. Hlavne ak sa jedna o "kvalitny" vyrobok z hypermarketu.
magua1
08.06.11,14:54
voda je asi na 2m od povrchu zeme. ak pomykam tou sacou hadicou a voda sa dostane akoby hore tak potom to uz ide v poriadku. ale chcem to spravit napevno a ak nebudem moct mykat hadicou tak bude problem :(
tienik
08.06.11,15:19
aha, to je ine - vychadzal som z povodnych udajov, myslel som, ze je to hladina.
V tomto pripade je bud netesne nasavacie potrubie, alebo to "cerpadlo" cerpadlom nie je. Aky je to typ?
magua1
08.06.11,19:14
je to cerpadlo hecht 3100. odporucil mi ho jeden znamy co ho pouziva a bol spokojny. na vsetky spoje som dal teflonovu pasku , alebo konope a snazil sa to dotiahnut na max.
tienik
09.06.11,04:30
Cerpadlo Hecht patri k standardnemu tovaru z hypermarketov. Ja osobne by som ho mozno doporucil len na zabeh studne - iste nie na dlhodobbe pouzitie.
Kazdopadne - jeho samonasavacia schopnost je slaba, takze staci trosku vzduchu , alebo pevnejsia spatna klapka a nefunguje.

Takze pretesnit spoje. Ono to nie o utiahnuti na max, ale skor o spravnom mnozstve tesniaceho materialu, ale to chce cvik kym to clovek dostane do ruk.
jaruj
09.06.11,06:08
Vacsinou to je netesny spoj alebo dierka v plastovej hadici aj ked vsetko vyzera v poriadku.
Ja som kupil hadicu v baumaxe a cerpadlo netahalo. Po preskusani vsetkeho som prisiel nato ze priruba na hadici je zle zalepena a je tam dierka zapalkovej hlavicky. Vymenil som hadicu ale ta zase mala na tele dierku ako pichnutie spendlikom (tazko ju bolo najst) a tak som si kupil iba hadicu, urobil som tlakovu skusku na nej a sam som si osadil koncovky. Teraz uz druhy rok bezi.
magua1
09.06.11,13:19
Ja to cerpadlo zase velmi vytazovat nebudem, preto som si myslel ze mi staci aj toto. ale tie spoje skusim este raz pretesnit..dam tam viac tej teflonovej pasky a uvidim ako to pojde. zatial vdaka za rady.
magua1
20.06.11,06:22
zdravim zucastnenich....tak nakoniec bol s mojim cerpadlom inde problem ako som si myslel. cez vikend ked bol cas tak som vybral saciu hadicu a zistil som ze saci kos co bol namontovany sa nejakym sposobom odmontoval a spadol dolu a asi aj hadica bola dlhsia tak ze bola asi na samom dne studne takze nechcelo to dobre tahat vodu. hadicu som skratil a o necelu minutu mi voda tiekla ako som ocakaval. este rozmyslam ze ci kupim saci kos alebo nie :)
vsetkym dakujem za rady.
vicktor
26.08.12,05:47
... by som ho mozno doporucil len na zabeh studne ...

Co myslite tym zabehom? Ako to spravit?