Vivi
08.06.11,16:23
Chcela by som poprosit o nazor - podla zakona o DPH,par.19 danova povinnost vznika pri dodani tovaru,cize okamihom,ked kupujuci nadobudn pravo nakladat s tovarom ako vlastnik.
Co v pripade,ak tovar posielam postou,alebo kurierom - vtedy zakaznik preberie zasielku o 1-niekolko dni (a vlastne az vtedy s nim moze nakladat ako vlastnik),niekedy ani neviem,presne kedy,lebo informaciu o tom vlastne nemam.Je v takomto pripade ok,ak vystavim fakturu s datumom,kedy dam tovar prepravcovi?(spravidla ju balim do balika spolu s tovarom).Jedna sa o dodavky v tuzemsku.
betka
08.06.11,20:16
Ťažká otázka.

Nič nepokazíte, ak dáte do DP, keď dáte tovar prepravcovi. Rozumiem, čo chcete povedať. Tovar dáte prepravcovi 31.5. a zákazník si to prevezme na pošte 15.6.
Zákazník nadobudol právo nakladať s tovarom ako vlastník dňa 15.6.

A teda kedy DP v zmysle par. 19? Vieme, že určite nenadobudne odberateľ vlastníctvo k veci dňa 31.5.

(osobne by som dala máj, lebo viem, že nič nepokazím...., ale pravda je v mesiaci jún)
Vivi
09.06.11,05:36
ano,presne o toto ide.Mne posta vlastne neoznami,kedy zakaznik tovar preberie,cize asi ani nemam inu moznost,nez vystavovat fakturu dnom expedicie=podania na postu.Jedna sa mi o to,ci nemate skusenosti,ci s tym nema potom problem danovy urad pri pripadnej kontrole?
srska
09.06.11,06:09
ano,presne o toto ide.Mne posta vlastne neoznami,kedy zakaznik tovar preberie,cize asi ani nemam inu moznost,nez vystavovat fakturu dnom expedicie=podania na postu.Jedna sa mi o to,ci nemate skusenosti,ci s tym nema potom problem danovy urad pri pripadnej kontrole?
mimotemyje pravda, že ak tovar zasielate prostredníctvom pošty zákazníkom na dobierku, tak na výpise z vašej banky vidíte tie peniaze len cez účet pošty. pošta však dodatočne posiela také súhrné lajstro, v ktorom je napísané kto, kedy a koľko uhradil pošte peniaze za vašu dobierku
Vivi
09.06.11,06:16
to ano,ale to mam cakat na vypis,nasledne vystavit fakturu a posielat o zakaznikovi dodatocne...to urcite takto nikto nerobi...
srska
09.06.11,06:20
to ano,ale to mam cakat na vypis,nasledne vystavit fakturu a posielat o zakaznikovi dodatocne...to urcite takto nikto nerobi...
to nie, reagoval som mimotemyna časť príspevku o oznamovaní poštou dodávateľovi.
Vivi
09.06.11,06:27
co je na tom mimo temy?ved stale hovorim k tej povodnej-uvodnej otazke ohladne datumu DP pri zasielani tovaru napr.postou - vtedy zakaznik tovar nepreberie v den,ked sa zasielka expeduje. Nerozumiem vasej reakcii.
Krakonoš
15.06.11,08:17
Väčsinu nášho tovaru posielame poštou alebo kurierom. Dátum dodania na faktúru dávam deň kedy balíme balík.
Tento týždeň sme mali kontrolu na DPH za minulý rok. Kontrolóri sa problematike dátumov vôbec nevenovali, povedali, že všetko je v poriadku.
Našťastie.:)