mirco261
08.06.11,20:04
Zdravím...

Chcel by som sa spýtať... ako to je, keby som si chcel vytvoriť internetový obchod a predával by som tam veci, ktoré by som kúpil z ebayu a zahraničia takýmto spôsobom ? čo by som pre to musel urobiť ?

Ďakujem
Economic
09.06.11,05:22
Zdravím...

Chcel by som sa spýtať... ako to je, keby som si chcel vytvoriť internetový obchod a predával by som tam veci, ktoré by som kúpil z ebayu a zahraničia takýmto spôsobom ? čo by som pre to musel urobiť ?

Ďakujem


živnosť :
na maloobchod a veľkoobchod
a na počítačové služby
padro
09.06.11,05:55
živnosť na počítačové služby netreba
mirco261
09.06.11,10:04
fajn.

a chcel by som sa spýtať... ako to je potom s dodacimi faktúrami ? či mi stačí len doklad o zaplatení cez ebay a tak ? či by som mal ešte niečo vedieť ?
Economic
09.06.11,12:30
fajn.

a chcel by som sa spýtať... ako to je potom s dodacimi faktúrami ? či mi stačí len doklad o zaplatení cez ebay a tak ? či by som mal ešte niečo vedieť ?

Dodacie faktúry môžeš zasielať elektronicky po dohode so zákazníkom. Budeš živnostník, budeš si viesť účtovníctvo a všetky príjmy treba zahrnúť do účtovníctva. Podľa mňa špeciálne faktúry ani nebude treba vyrábať.... Dôležité je zdaniť príjmy !
mirco261
09.06.11,12:50
Ved samozrejme, nestojím o problemy:)
len sa asi nechapeme... ked niečo budem predávať, tak potrebujem mať doklad ako som danú vec kupil... Ked kupujem cez ebay, tak jediný papier o úhrade by mohol byť doklad o zaplatení cez paypal... ten mi stačí či ?
Economic
09.06.11,12:54
Ved samozrejme, nestojím o problemy:)
len sa asi nechapeme... ked niečo budem predávať, tak potrebujem mať doklad ako som danú vec kupil... Ked kupujem cez ebay, tak jediný papier o úhrade by mohol byť doklad o zaplatení cez paypal... ten mi stačí či ?

Jasné, potrebuješ mať doklad, že si to čo predal ale aj skutočne nakúpil. Ja myslím, že ten doklad cez paypal by Ti stačil na preukázanie výdavku. Resp. keď niečo budeš elektronicky nakupovať, Ty keď platíš cez Paypal tam nie je nejaká zálohová FA ? Alebo nejaký netový formulárik k úhrade ? Neovládam dosť presne tento spôsob. Možno aj niekto aj iný by mohol sa k tomu vyjadriť.
alessi
12.06.11,23:27
Osobne si myslím že ak by si uplatnil paušálne výdavky tak ani ten paypal netreba dokladovať.
mirco261
18.06.11,12:11
Premýšlal som nad tým.. Čo som sa bavil s niektorými dodávateľmi osobne... Keď chcete kupovať a predávať veci z ebayu... musíte tie veci nechať precliť... a musite tiež mať príjmovú faktúru za tie veci... inak to nejde... či ?
mirco261
20.06.11,12:14
A teraz som sa ešte bavil s právnikom, že živnostník, alebo spoločnosť musí mať udelené colné čislo, pod ktorým budu preclievať tovar, ktorý sa bude dovážať... nie je to také lahké ako som si myslel...
Economic
20.06.11,15:13
A teraz som sa ešte bavil s právnikom, že živnostník, alebo spoločnosť musí mať udelené colné čislo, pod ktorým budu preclievať tovar, ktorý sa bude dovážať... nie je to také lahké ako som si myslel...

Volá sa to Osvedčenie o pridelení EORI čísla. Vydáva ho colné riaditeľstvo SR