bracho
09.06.11,06:44
Na prelome rokov 2004-05 ked vzniklo spolocenstvo ma zvolili za jeho predsedu.V novembri 2005 som odisiel do zahranicia a neoficialnym listom do schranok obyvatelov som oznamil ,ze nepredpokladam navrat a vyzval som ich na odvolanie z mojej funkcie.Podla mne dostupnych informacii prebehla schodza ,kde bol povereny riadenim podpredseda.Po navsteve Slovenska som zistil ,ze stale som predsedom a dokonca som pocul hlasy o zodpovednosti za chod a skody atd.Podla zakona moje funkcne obdobie skoncilo po 3 rokoch a dokonca to poverenie zastupovanim existuje.
Obyvatelia si vsak nespokojny a tak sa obracaju na mna,aby som nieco urobil ,ked obcas zavitam na Slovensko.Musim poznamenat ,ze vraj dovodom"mojho predsednictva" je to,ze som oficialne neodstupil.
Co mam robit?
ivus1990
09.06.11,09:22
Zákon 182/1993, § 7c

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
Mária27
09.06.11,19:17
Za všetko sú zodpovední všetci vlastníci v dome. Ty si odstúpil, mali si zvoliť nového predsedu. Aj keby si neodstúpil, zvolený si bol len na tri roky. Vlastníci sú zodpovední aj za evidenciu, aj za škody. Sám by si teraz mohol niečo spôsobiť len konaním, napr. zneužitím zápisu v registri pri rokovaní s tretími osobami.