JOZEF ANTOLIK
09.06.11,09:55
Zdravim vsetkych a dufam ze som sa trafil do spravnej oblasti.
Vcera mi dosla ponuka od VSE na znizenie platieb o 7% akysi produkt USPORA ale je tam zatial blizsie neurcena viazanost. Pri tom bol aj nejaky iny dodavatel plynu MODRY PLYN. Mate niekto blizsie poznatky o tomto? Vie mi niekto poradit na co sa pytat ked sa tam budem informovat? Viem ze ked tam zavolam tak mi to budu len chvalit tak chcem poznat aj nazory ludi okolo co do toho mozno vidia viac nez ja ci v tom nie je nejaky hacik. Vopred dakujem za rady
arizona
09.06.11,08:11
Emita81
09.06.11,11:39
Mna by tiez zaujimal nazor od niekoho ineho. Ta zlava 7% sa vztahuje iba na el. v pripade ak podpiseme zmlluvu,myslim, ze by tuto zlavu mali poskytnut kazdemu bez akychkolvek podmienok a co sa tyka toho modreho plynu tak si o tom myslim to iste,preco by sme mali platit tolko kolko platime ak je tu moznost platit o 12% menej?!Zasa len chce niekto zarabat na obycajnych ludoch.Hned by som tu zmluvu podpisala, no mam strach ,ze za tym bude nejaky "figel", ktory prepukne niekedy v buducnosti v moj neprospech
prudky
09.06.11,12:04
Mna by tiez zaujimal nazor od niekoho ineho. Ta zlava 7% sa vztahuje iba na el. v pripade ak podpiseme zmlluvu,myslim, ze by tuto zlavu mali poskytnut kazdemu bez akychkolvek podmienok a co sa tyka toho modreho plynu tak si o tom myslim to iste,preco by sme mali platit tolko kolko platime ak je tu moznost platit o 12% menej?!Zasa len chce niekto zarabat na obycajnych ludoch.Hned by som tu zmluvu podpisala, no mam strach ,ze za tym bude nejaky "figel", ktory prepukne niekedy v buducnosti v moj neprospech

7% nebude zľava, ale asi úspora pri novom produkte - preto treba podpísať zmluvu.
ZEZ tiež samo (hoci nemá na trhu najnižšie ceny na trhu) upozorňuje svojich odberateľov, že ich odber je na "hranici" a pri pokračujúcom tredde spotreby je výhodnejšie prejsť do inej tarify (pozri ÚRSO / produkty dodavateľov).
synapse
28.06.11,13:35
Keď si pozrieš tak sa zaväzuješ ostať zákazníkom VSE do 30.06.2011. Aj ja rozmýšľam ako ďalej veľmi veľa info nájdeš na :
elektrickaenergia.sk
a napr tu si vieš presne spočítať koľko ušetríš/prerobíš:
cez.sk
bubkoch
28.06.11,17:16
Keď si pozrieš tak sa zaväzuješ ostať zákazníkom VSE do 30.06.2011. Aj ja rozmýšľam ako ďalej veľmi veľa info nájdeš na :
elektrickaenergia.sk
a napr tu si vieš presne spočítať koľko ušetríš/prerobíš:
cez.sk

do 30.6.2013 ... viazanost 2 roky :)
Peter z Bratislavy
28.06.11,18:01
Robil som si porovnanie cien energii od roznych dodavatelov plynu a elektriny cez webstranku:
http://www.vyhodnaenergia.sk/


Ako najdarhší mi vyšiel súčasný SPP a ZSE.
Pri sučasnej ročnej spotrebe mi to spočítalo úsporu u každého alternatívneho dodavateľa energií a ako víťazi my vyšli:
Vaša energia s úsporou 201 EUR ročne a ČEZ SR s úsporou 206 EUR ročne.
Bolo to počítané samostatne, a je možné, že keď prejdem s oboma druhmi energií (plyn + elektrina) k jednému budú ceny ešte výhodnejšie?
kto máte aké skúsenosti s týmito dvoma doávateľmi a ich podmienkami?
Janinkaaa
25.07.11,10:48
Podpísali ste s VSE : Objednávku produktu úspora ?

Oplatí sa kvôli 7% zaviazať elektrárňam na 2 roky ?
anonym222
25.07.11,19:14
Oplatí sa kvôli 7% zaviazať elektrárňam na 2 roky ?
Ak neuvažuješ najbližšie 2 roky meniť dodávateľa elektriny, tak áno. Ak uvažuješ o inom dodávateľovi, tak zatiaľ nepodpisuj a vyber si ho.
Janinkaaa
26.07.11,04:51
Ak neuvažuješ najbližšie 2 roky meniť dodávateľa elektriny, tak áno. Ak uvažuješ o inom dodávateľovi, tak zatiaľ nepodpisuj a vyber si ho.


Vďaka za názor.
Neuvažujeme zatiaľ na inom dodávateľovi.
trisestri
26.07.11,12:39
ubehli 2 mesiace od doby kedy som reagoval na ich ponuku a ešte my neodpovedali
gogol99
01.08.11,10:25
Pozri si VyhodnaEnergia.sk a tam nájdeš viacej informácií.
gogol99
28.09.11,03:35
juraj kovac
30.08.12,09:56
Neviem ako ste čítali obchodné podmienky týchto ponúk, ale je to takto:
1) produkt VSE ÚSPORA je zľava 7 % po čas prvých 5 mesiacov a zvyško viazanosti sú ceny len nichšie, ako v štandardnom cenníku - o koľko??? aj 1 cent je lacnejšie, len vy neušetríte :mad:. Zľava sa ráta zo silovej elektriny, čiže vo vrátane distribučných poplatkov je polovičná. V priemera za 2 roky viazanosti je to 1,5 percenta...ako že zľava:mad:
2) ponuka Modrý plyn od RWE až 12 % je len na prvých 12 mesiacov platnosti zmluvy, teda od dátumu podpisu. Pokiaľ zmena dodávateľa trvá až 6 mesiacov, minimálne ale 4, tak šetríte 6 až 8 mesiacov. Zľava sa ráta z ceny komodity, čiže rovnako ako u elektriny pro rátani distribučných poplatkov zhruba polovičná. V priemere za 3 roky viazanosti je to 1,2 %...ako že zľava:mad:

Neverte zľavám dominantných dodávateľov, snaží sa nás len zodrať a zabránit zmene dodávateľa k alternatívnym.
Stano258
01.12.13,05:40
Od leta 2013 majú všetci dodávatelia energií štandardizované obchodné podmienky. URSO vydal šablónu a všetci dodávatelia museli podľa tejto šablóny prerobiť svoje veľmi často neprehľadné obchodné podmienky.
misoft
01.12.13,16:18
No do pr*ele - zase nebudú môcť "legálne" odrbávať..... :D:D
Stano258
02.12.13,05:07
:-)