3tina
11.01.06,09:35
Ak viete poraďte. Chcem začať používať sklad z Alfy v predajni potravín v spojení s pokladňou a čítačkou čiarových kódov. Zatiaľ mám iný softwér bez čítačky. Čo som zatiaľ čítala diskusie o sklade v Alfe nie je mi celkom jasné: Pri prenose dát z pokladne do PC neodpíše predaný tovar priamo zo skladu? Musím ho ručne nahodiť do výdajky?
LubenaK
11.01.06,09:19
Keď si stiahneš uzávierku z pokladne, prejdeš na výdaj zo skladu. Urobíš novú výdajku - spotreba a cez pridaj položky z ECR si načítaš spotrebu a urobíš výdajku.
slnko
11.01.06,09:22
nie, ručne treba iba pomocou Pridaj otvoriť výdajku, ale položky do výdajky si prgram načíta z toho prenosu sám. Tam je potom tlačidlo "Pridaj položky z ECR".
3tina
11.01.06,09:27
Vďaka, lebo neviem sa rozhodnúť, ale celé úštovníctvo robím v Alfe, tak sa mi zdá dobré mať aj v predajni sklad v tom istom programe. V skúšobnom príklade som "kúzlila" len mám v tom nejako chaos s cenami na príjemke, myslím obchodnú prirážku a pod. Ako sa napríklad robí precenenie tovaru?
slnko
11.01.06,09:59
máš na mysli úpravu predajných cien na skladových kartách? Myslím, že iba tak, že dáš každú kartu Oprav a tam vpravo dole upravíš buď prirážku alebo konkrétnu cenu, podľa toho, či používaš fixné predajné ceny alebo priemerné s maržou.
Darina1234
15.04.08,16:22
Prosim o pomoc, učtovala som rok 2007 v alfe, skladovu evidenciu som neviedla, podla skutocnej inventury som zistila stav zasob tovaru v predajni a doplnila do vykazu o majetku. kedze sa mi nepreniesol tento stav do roku 2008, neviem ako ho tam dostat.
Zita5
15.04.08,16:29
Prosim o pomoc, učtovala som rok 2007 v alfe, skladovu evidenciu som neviedla, podla skutocnej inventury som zistila stav zasob tovaru v predajni a doplnila do vykazu o majetku. kedze sa mi nepreniesol tento stav do roku 2008, neviem ako ho tam dostat.

Tento stav si tam zadáte ručne , nakoľko Vám ho nemá z čoho preniesť .Program si ho neuloží do pamäte , nakoľko nemáte skladovú evidenciu , to znamená že nemá z čoho - nakoľko v skladovej evidencii nie je pohyb .

Zadáte ho Tlač -Výkaz -Výkaz o majetku a záväzkoch -otvoríte Výkaz ...kurzorom sa postavíte na Tovar - potom cez Oprav a vpíšete Na začiatku obdobia a Na konci obdobia . .

Ale , ak zatvoríte Výkaz , tak pri opätovnom otvorení tento údaj musíte znovu napísať .
Darina1234
15.04.08,16:35
Ďakujem. Ešte prosím o pomoc ako by som teraz v roku 2008 mala začať viesť sklad. Či z tej inventury zacat pekne vyrabat skladove karty alebo ako
Zita5
15.04.08,16:43
Ďakujem. Ešte prosím o pomoc ako by som teraz v roku 2008 mala začať viesť sklad. Či z tej inventury zacat pekne vyrabat skladove karty alebo ako

Budete vychádzať z inventúry zo stavu k 31.12.2007 .Položkovite si otvoríte skladové karty , nahodíte množstvo , jednotkovu cenu .Tieto stavy nahodíte v rámci jednej príjemky a poznačíte -Počiatočný stav k 1.1.2008.