mpall
09.06.11,11:57
prosím poradte kto viete.Mám takýto dotaz. Momentálne som PN, s tým ešte poberám rodičovský príspevok na 20 mes. syna. Manžel dostal výpoved a momentálne mu plynie trojmesačná výpovedná doba.Je možné že by on požiadal o rodičovský príspevok od septembra,kedže ja som dlhodobo PN a ku koncu septembra nastupujem na ďaľšiu materskú dovolenku. Ďakujem za všetky oddpovede.
brčko
09.06.11,12:28
prosím poradte kto viete.Mám takýto dotaz. Momentálne som PN, s tým ešte poberám rodičovský príspevok na 20 mes. syna. Manžel dostal výpoved a momentálne mu plynie trojmesačná výpovedná doba.Je možné že by on požiadal o rodičovský príspevok od septembra,kedže ja som dlhodobo PN a ku koncu septembra nastupujem na ďaľšiu materskú dovolenku. Ďakujem za všetky oddpovede.

ak nezačneš poberať materské hned od 1.9., ale najskôr od 2.9.2011, tak aj tak by mohol poberať RP len za september, od 1.10.2011 by stratil nárok na RP, lebo ty poberáš materské. Oboje poberať súbežne nemožno, aj ked máte dve deti.

To, že prestaneš poberať RP treba oznámiť zamestnávatelovi (kvôli zdrav.poisteniu), ak si zamestnaná a čerpáš RD.

Ale ty budeš mať nárok na prísp. na starostlivosť o staršie dieťa ( cca41eur mesačne) od mesiaca, kedy nárok na RP na staršie dieťa už nebudete mať a až do mesiaca, kedy novonarodené dieťa nedovrši 6týždnov veku.