huzvak
09.06.11,12:46
Dobry den,

k mojej teme som sice nieco nasiel:
http://www.porada.sk/t4349-podnikanie-cez-hranice.html
ale je to velmi stare a navyse ani tam neje presne to co ma zaujima.

Chcem si zalozit zivnost. Rozhodoval som sa medzi SR a CR. Vyhrala SR, v CR nemam trvaly pobyt a podobne.

Chcem sa opytat ako to je s platenim DPH a inymi danami, ak budem mat ceskych (ale aj slovenskych) zakaznikov?

Kamos mi vravel ze automaticky musim byt platcom DPH ak obchodujem so zahranicim. Je to pravda?

Prosim o akekolvek (prinosne) info.

Edit: P.S.: Ide o internetove podnikanie.

A taktiez sa chcem opytat ci mozem mat viacero podnikatelsky uctov. Napr. v cesku 1 a na slovensku 1. kvoli poplatkom a podobne.

Dakujem velmi pekne.
eoneon
18.06.11,16:44
zaloz si zivnost v CR, 60 % pasualne vydavky, u nas vlada na zivnostnikov kasle...
huzvak
18.06.11,17:04
Dobry den,

ako kasle? Ak viete presne nejake podrobnosti v com je ceska zivnost lepsia od slovenskej tak by som si ich rad precital. Problem je aj to ze v cesku musim mat nejaky pobyt a byvam na koleji/intraku a pochybujem ze mi daju suhlas. Pripadne aj ked pojdem na privat tak pochybujem ze mi majitel da suhlas.

Dalsia vec som studentom, cize mal by som mat ulavy na slovensku, ze? a dalsia vec, 1. rok sa neplati socialka a planujem ak sa mi biznis rozbehne tak to zmenit na s.r.o. alebo ak sa nerozbehne tak zivnost pozastavit.

Dakujem za odpoved.
eoneon
20.06.11,08:43
kasle napriklad tak, ze pausal je iba 40% a planuje sa uplne zrusit/obmedzit na zivotne minimum...