huzvak
09.06.11,12:47
Dobry den,

k mojej teme som sice nieco nasiel:
http://www.porada.sk/t4349-podnikanie-cez-hranice.html
ale je to velmi stare a navyse ani tam neje presne to co ma zaujima.

Chcem si zalozit zivnost. Rozhodoval som sa medzi SR a CR. Vyhrala SR, v CR nemam trvaly pobyt a podobne.

Chcem sa opytat ako to je s platenim DPH a inymi danami, ak budem mat ceskych (ale aj slovenskych) zakaznikov?

Kamos mi vravel ze automaticky musim byt platcom DPH ak obchodujem so zahranicim. Je to pravda?

Prosim o akekolvek (prinosne) info.

P.S.: Ide o internetove podnikanie.

Edit: A taktiez sa chcem opytat ci mozem mat viacero podnikatelsky uctov. Napr. v cesku 1 a na slovensku 1. kvoli poplatkom a podobne.

Dakujem velmi pekne.
dragan.michal
09.06.11,11:52
Začnem tým jednoduchším. Áno, môžeš mať aj viac bankových účtov. Len je potrebné každý z nich nahlásiť na DU. Odporúčam založiť si konto v fio.sk (kvoli poplatkom) hlavne ked pises ze budes mat CR klientov, kde vo fio mas cesky a zaroven aj SK ucet zadarmo.

Co sa tyka DPH. Tak sa musis prihlasit podla paragrafu 7 (ak sa mylim tak ma opravte). Budes platcom DPH len pre zahranicia, na Slovensku nie. Alebo sa potom zaregistrujes ako normal platca DPH (paragraf 4?) a budes aj SK klientom fakturovat s DPH.
huzvak
09.06.11,11:56
Dakujem za odpoved,

este sa chcem opytat, ako to je napr. pri reklamnych, affiliate - partnerskych a podobynch programoch. Kedy vlastne nevystavujem ja fakturu (neuctujem si nejaku sumu), ale vlastne ti moji zakaznici, vystavia fakturu mne, ze kolko penazi platia oni mne. Ako to je vtedy s tym platcom DPH? Dufam ze som sa vyjadril zrozumitelne. Ak nie, napiste comu nechapete a skusim sa vyjadrit lepsie.

Dakujem.