andyd17
09.06.11,14:56
Dobrý deň! Neviem či píšem v dobrej teme, len neviem sa uz na koho obratit, kazdy ma na to iny nazor: moj problem.. pred tyzdnom som mala statnice - bakalarske studium som skoncila. Dalej pokracujem, uz som prijata, sice papier som este nedostala, ale splnam podmienky bez prijimacky, takze od septembra pokracujem v studii. Lenze som pocula, ze treba sa zaevidovat na urade prace na tie tri mesiace, kym sa neprihlasim na 2.stupen. Je to pravda? Okrem toho u mna je taky problem, ze popri skole som aj ako viazany financny agent v poistovni, cize mam osvedcenie o sprostr. - szco. Tak neviem v tom prípade co mam robit? Sice prijem este ani nemam, len teraz som začala, maximalne 120 eur mesačne. V tom prípade čo mam robit?
Bola by som velmi vdacna, keby ste mi pomohli... lebo ked sa treba prihlasit na urade, musim zajtra (posledny den)...lenze som szco, i ked príjem este ani moc nemam, neviem ci aj takomto prípade?

Okrem toho - od novembra robim tuto pracu.. mala som podat danove priznanie, i ked som mala len spolu príjem 200 eur ako szco? bo vcera som dostali papier od ZP, že by som mala aj tam podat rocne zuctovanie, to sme rychlo aj vybavili, len neviem ci som zmeškala aj DP?

Vopred dakujem za vsetky odpovede! Bola by to pre mna velka pomoc!
Dakujem!
PEkny den!
Xanti
09.06.11,14:37
Dobrý deň! Neviem či píšem v dobrej teme, len neviem sa uz na koho obratit, kazdy ma na to iny nazor: moj problem.. pred tyzdnom som mala statnice - bakalarske studium som skoncila. Dalej pokracujem, uz som prijata, sice papier som este nedostala, ale splnam podmienky bez prijimacky, takze od septembra pokracujem v studii. Lenze som pocula, ze treba sa zaevidovat na urade prace na tie tri mesiace, kym sa neprihlasim na 2.stupen. Je to pravda? Okrem toho u mna je taky problem, ze popri skole som aj ako viazany financny agent v poistovni, cize mam osvedcenie o sprostr. - szco. Tak neviem v tom prípade co mam robit? Sice prijem este ani nemam, len teraz som začala, maximalne 120 eur mesačne. V tom prípade čo mam robit? Na UP ťa nezaevidujú, ani na tie tri mesiace, nakoľko si z ich pohľadu SZCO.
Bola by som velmi vdacna, keby ste mi pomohli... lebo ked sa treba prihlasit na urade, musim zajtra (posledny den)...lenze som szco, i ked príjem este ani moc nemam, neviem ci aj takomto prípade? Nemusíš sa hlásiť na UP.

Okrem toho - od novembra robim tuto pracu.. mala som podat danove priznanie, i ked som mala len spolu príjem 200 eur ako szco? bo vcera som dostali papier od ZP, že by som mala aj tam podat rocne zuctovanie, to sme rychlo aj vybavili, len neviem ci som zmeškala aj DP? Nie nemusela si podať DP, lebo tvoj príjem nepresiahol 2012,85 eur. Ale i DU ťa môže vyzvať k urobeniu DP.

Vopred dakujem za vsetky odpovede! Bola by to pre mna velka pomoc!
Dakujem!
PEkny den!
odpovede v texte modrým
andyd17
10.06.11,09:40
ďakujem veľmi pekne za odpoved!!! pekny den Vam prajem!
dobrava
10.06.11,09:58
Pekný deň, keď ste už načali takúto tému ...
Priateľka uvažuje, že bude pokračovať v štúdiu na VŠ - externe. Do akého termínu musí podať prihlášku na VŠ štúdium - majú to všetky školy asi približne rovnaké /termíny prihlásenia na štúdium/. Neviete niekto poradiť stránku, kde nájdem zoznam VŠ, ktoré ponúkajú štúdium na Bc., prípadne Mgr v rámci stredného Slovenska? Ďakujem.
viktorviktor
10.06.11,10:05
sem kukni, je tam odkaz na zoznam VŠ http://www.minedu.sk/index.php?rootId=3
tu sú školy podľa miest http://www.portalvs.sk/sk/informacie-o-vysokych-skolach
tak a tu je to už napísané do kedy a kde http://www.portalvs.sk/files/files/dodatocne_terminy_na_vs.pdf
dobrava
26.06.11,18:11
Ďakujeme za odpoveď, už sme to preštudovali ... Ešte je šanca tak na Katolícku univerzitu v Ružomberku, ale to je dosť ďaleko ... Keď sme však pozreli na tú sumu, čo chcú za jeden ročník externého štúdia - tak to z "nezamestnaneckého platu" neutiahneme, čo už ...
Nedávno som začul z neovereného zdroja, že sa dá "obísť" platenie štúdia, teda že by sa prihlásila na denné štúdium a mohla by mať individuálny učebný plán a teda výdavky na štúdium by boli podstatne nižšie ako u externistov. Za tri roky predpokladám úspešného štúdia si neviem predstaviť, kde by naškrabala toľké prachy na štúdium. Ale hovorí sa, že najlepšia investícia je do vzdelania, len kto pomôže zainvestovať ???
Nevie, prosím niekto, či existuje aj takáto možnosť, ako sa dá obísť, aby nemusela toľko platiť? Ďakujem za všetky odpovede.