Gent
09.06.11,15:58
Prosím o radu ak niekto podobný problém už riešil. Práčka po zvolení programu normálne perie, ale v jeho priebehu cca po 10 minútach časomiera preskočí o cca 17 minút dopredu a potom program pokračuje normálne až do konca, kde sa 1 min pred koncom zastaví a ostane stáť. Je potrebné manuálne otočiť programátorom a práčku vypnúť. Skrátenie času sa týka prania a samozrejme prádlo je zle vypraté. Ten zázrak od Boschu má typové označenie WLX20460BY. Počul som, že existuje tzv. reset programátora (podobne ako na PC) ale neviem aké tlačidlá a v akej kombinácii je potrebné stlačiť. Vopred ďakujem za každú radu.
misoft
09.06.11,14:20
dalid
09.06.11,14:37
Je to moderna pracka. Je mozne, ze ma system skracovania pracieho casu ak bubon nie je dostatocne naplneny (podla navodu max napln na bezne pranie je 4,5kg), preto si sama moze skratit praci cas.. Zle vypratie by som skorej prikladal zle zvolenemu programu/teplote, malemu mnozstvu prasku s ohladom na tvrdost vody a pod. Ale takto to tazko posudit..
Ja mormalne, ze pracka po doprani sa niekolko minut neda otvorit, aj ked uz nic nerobi... Spravidla potom je pocut jemne cvaknutie, kedy sa uvolni elektromagneticka poistka zamku dvierok.. Pokial sa dvierka neodomknu same povedzme do 10 min po doprani, tak by som uz volal technika. V opacnom pripade je vsetko OK :)
Navod: http://www.bery.cz/img/bery_3/3_003348_000071_BOSCH_WLX_20460_BY.pdf
fonzerelli
09.06.11,19:37
Máme presne tú istú práčku. Je to inteligentna pracka, ktora ak zisti, ze nie je pradlo treba viacej prat, jednoducho praci čas skrati. Mne sa stalo aj dvakrat, ze si ten program predlzila o cca 10 - 15 minut. Co sa tyka skoncenia prania, je to tak preto, aby sa pracka dotocila, potom cvakne bezpecnostny zamok a po minute sa pracka odomkne a začne 3 krat po sebe pipat - co oznamuje ukoncenie pracieho procesu :) Pipa az pokial sa neotoci programator na Off :)

Takze pracka je v upnom poriadku. Zle vypratie bude asi tym, ze bol zvoleny zly program.
Gent
16.06.11,10:59
Ďakujem za snahu pomôcť. Nevedel som, že je to až taký inteligentný stroj, že dokáže indikovať potrebu dĺžky prania. Žiaľ skúšal som viacero programov a vždy rovnako po asi 15 min prania to preskočí a skráti len pranie (ostatné operácie nekráti). Podobne aj s tým ukončením je to trochu ináč. Na displeji ostane svietiť 1 práčka ostane stáť a stojí kým neotočím (aj po hodine) programátor a nevypnem ju jeho otočením. Asi neostane nič iné len ten servis.