Frida9
09.06.11,18:19
Dobrý deň všetkým, mám otázku.
V júni mi končí zmluva so školou, naďalej však so mnou rátajú, len neviem ako to bude s dovolenkou. Od januára mi pridelili 45 dní dovolenky a niesom si istá, či to s pracovnou zmluvou urobia tak, že ma na júl a august prepustia a tým pádom nedostanem plat, alebo mi letné prázdniny klasicky preplatia. Preto spomínam tých 45 dní dovolenky, pretože mi zástupca už v januári poved, aby som si ju nechala aj na letné prázdniny a potom aj na zimné.
Mám ale kolegyne z iných škôl a tým dali v januári len cca. 22 dní dovolenky, takže u nix rozviažu na 2 mesiace zmluvu a až v septembi ich vezmú? Rozumiem tomu dobre? Ďakujem.:)
veronikasad
09.06.11,16:28
Dobrý deň všetkým, mám otázku.
V júni mi končí zmluva so školou, naďalej však so mnou rátajú, len neviem ako to bude s dovolenkou. Od januára mi pridelili 45 dní dovolenky a niesom si istá, či to s pracovnou zmluvou urobia tak, že ma na júl a august prepustia a tým pádom nedostanem plat, alebo mi letné prázdniny klasicky preplatia. Preto spomínam tých 45 dní dovolenky, pretože mi zástupca už v januári poved, aby som si ju nechala aj na letné prázdniny a potom aj na zimné.
Mám ale kolegyne z iných škôl a tým dali v januári len cca. 22 dní dovolenky, takže u nix rozviažu na 2 mesiace zmluvu a až v septembi ich vezmú? Rozumiem tomu dobre? Ďakujem.:)
Ak tvoj pracovný pomer 30.6.2011 končí a dovolenku si nevyčerpala, zamestnávatel ti je povinný preplatiť 6/12 ročného nároku vo výplate za mesiac jún 2011.

Ak od 1.9.2011 vznikne nový prac.pomer, po odpracovaní 60 dní ti znovu vznikne nárok na pomernú časť dovolenky za kal.rok v trvaní 4/12 ročného nároku (pozor na vznik prac.pomeru - ak nástup do práce v prac.zmluve bude 2.9., budú to len 3/12 ročného nároku, lebo prac.pomer netrval celý mesiac).
Frida9
09.06.11,16:31
Ďakujem za odpoveď. Takže júl a august nedostanem výplatu?
Ale, ak by vznikol nový pracovný pomer od júla?
veronikasad
09.06.11,16:33
Ďakujem za odpoveď. Takže júl a august nedostanem výplatu?
Ale, ak by vznikol nový pracovný pomer od júla?
ak prac.pomer skončí 30.6. - za júl a august nemáš akú výplatu dostať. Čerpala by si dovolenku a tú budeš mať preplatenú v júni (alikv.časť za 6 mesiacov).

K druhej otázke - aj to je možné, ale málo pravdepodobné, inak by ti dali zmluvu na celý rok.
Sabadka
10.06.11,04:36
Ďakujem za odpoveď. Takže júl a august nedostanem výplatu?
Ale, ak by vznikol nový pracovný pomer od júla?

Ak je riaditeľ rozhodnutý že budeš ďalej pracovať tak ti spraví už len dodatok k pracovnej zmluve a ten dodatok môže byť v dvoch verziách:
a) predĺži ti pracovnú zmluvu znovu o jeden školský rok teda do 30.6.2012 a tým pádom v júli a v auguste čerpáš dovolenku ako všetci ostatní
b) dodatkom ti zmení pracovnú zmluvu na dobu neurčitú - takže pracovný pomer beží ďalej a v júli a v auguste čerpáš dovolenku.

Alebo ešte môže nastať situácia, že táto zmluva skončí tak ako bola uzatvorená 30.6.2011, nevyčerpanú dovolenku budeš mať preplatenú, v mesiacoch júl a august sa pôjdeš prihlásiť na úrad práce a od 1. septembra ťa opätovne zamestná a vtedy budeš mať nárok na dovolenku tak ako ti písala Veronika na 4/12 t. j. na 15 dní, ktoré ti pokryjú vedľajšie prázdniny- teda jesenné a zimné.

Záleží od zamestnávateľa ako sa rozhodne a ktorý z týchto 3 popisovaných možností si vyberie. Pre teba by boli východné prvé dve, lebo by si sa nemusela ísť prihlasovať na úrad práce.