lubel
09.06.11,19:29
Dobrý deň, ako študentka VŠ so sociálne slabšej rodiny poberám soc. štipendium. tento rok som dovŕšila 25 rokov a na úrade sociálnej práce a rodiny ma uviedli do samostatnej evidencie a nie som už posudzovaná spolu s rodičmi a súrodencami. ale poľa zákona o soc. štipendiu stále ma posudzujú s rodinou. kým som bola posudzovaná s rodinou mohla som zarobiť 150E za rok, ale teraz by mala byť posudzovaná ako samostatná a mala by som mať možnosť si privyrobiť 150E mesačne ako to je u nedobrovoľne nezamestnaných osôb. alebo sa mýlim?
veronikasad
09.06.11,17:40
Dobrý deň, ako študentka VŠ so sociálne slabšej rodiny poberám soc. štipendium. tento rok som dovŕšila 25 rokov a na úrade sociálnej práce a rodiny ma uviedli do samostatnej evidencie a nie som už posudzovaná spolu s rodičmi a súrodencami. ale poľa zákona o soc. štipendiu stále ma posudzujú s rodinou. kým som bola posudzovaná s rodinou mohla som zarobiť 150E za rok, ale teraz by mala byť posudzovaná ako samostatná a mala by som mať možnosť si privyrobiť 150E mesačne ako to je u nedobrovoľne nezamestnaných osôb. alebo sa mýlim?
Požiadala si o dávku v hmotnej núdzi ? Na aký typ dohody pracuješ ?
lubel
10.06.11,08:42
nepožiadala pretože som denná študentka bez prekročenia dĺžky štúdia...a neviem či som alebo nie som posudzovaná ako nezamestnaná preto zatiaľ nepracujem
veronikasad
10.06.11,09:04
nepožiadala pretože som denná študentka bez prekročenia dĺžky štúdia...a neviem či som alebo nie som posudzovaná ako nezamestnaná preto zatiaľ nepracujem
Ako študent denného štúdia nemôžeš byť evidovaná ako uchádzač o zamestnanie. Vzhľadom na svoj vek môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, ktorá nesúvisí s evidenciou uchadzača o zamestnanie na UP.

Výška dávky v hmotnej núdzi sa znižuje o tvoj príjem. Závisí od druhu dohody, ktorú budeš mať uzatvorenú.
lubel
10.06.11,09:10
ktorá je pre mňa výhodnejšia?
veronikasad
10.06.11,09:13
ktorá je pre mňa výhodnejšia?
pri dohode o vykonaní práce sa do príjmu nezapočítava celá výška zárobku.

Pre študentov je najvýhodnejšia (čo sa týka rozsahu práce) - dohoda o brigádnickej práci študentov. Ako je to však pri nej s posudzovaním príjmu - neviem. Podrobnosti ti určite poradia na UP, kde musíš mesačne príjem z dohody nahlasovať na predpísanom tlačive.
lubel
10.06.11,09:28
ďakujem