paulite
09.06.11,21:22
Zadala som si reklamu na FB, uz som jednu mala, vtedy mi to ponuklo casove obdobie odkedy dokedy to chcem, mala som to tyzden, bolo to len na skusku, mala som to na klik...
teraz som dala reklamu, na jeden klik 0,35 eur a denny limit sa mi minul za cca 30 min...z toho 6 ludi mi dalo like...chcem tuto reklamu zmenit, teda denny limit a cenu za klik, ale neviem ako, zatial som dala status na PAUSED, staci to, aby reklama nebezala? aku ju vymazem celkom alebo ako ju upravim?
Vdaka za pomoc.
paulite
09.06.11,19:35
a este chcem poradit ze ako tam mozem nadstavit cas odkedy dokedy cez den sa ma reklama zobrazit, neviem, co som robila zle, ze mi to teraz neponuklo...
dragan.michal
09.06.11,23:30
0,35 za jeden klik je veľa. Kľudne to zníž na 0,05.

1. Choď na http://www.facebook.com/ads/manage/
2. Tam sa Ti zobrazi vypis Tvojich reklama.
3. Klikni na jej nazov kde sa dostanes do statistik danej reklamy.
4. V statistikach klikni na jej nazov. Rozbali sa ti smeromu dolu, kde uvidis svoju reklamu. Vedla nazvu mas tlacidlo "upravit" - kliknes na to a dostanes sa na upravu existujucej reklamy. Tam si mozes nastavit aj novu cenu a aj kedy sa ma reklama zobrazovat.

Pripadne nechaj tu reklamu pausnutu a hore klikni naprano na vytvorit reklamu (mal by tam byt taky zeleny button) a vytvor si novu reklamu. Tu existujucu (pausnutu) mozes potom zmazat.
paulite
10.06.11,20:38
Kde si mam zadat, aby si mi po kliknuti na reklamu presmerovalo priamo na moj eshop?, resp aby pod nazvom stranky bola www adresa, na ktoru sa da kliknut?
dragan.michal
11.06.11,07:03
Keď robíš reklamu tak si predsa vyberáš kam pôjde reklama.
1. Ostane na Fb a budeš promovať stránku, udalosť, aplikáciu atď
2. Zvolíš external URL a napíšeš na akú URL bude smerovať reklama

Tu máš článok aj o nových formátoch FB reklám:
http://mp.msponline.sk/facebook-pripravil-nove-formaty-reklamy
Dáša_
12.06.11,20:19
Keď robíš reklamu tak si predsa vyberáš kam pôjde reklama.
1. Ostane na Fb a budeš promovať stránku, udalosť, aplikáciu atď
2. Zvolíš external URL a napíšeš na akú URL bude smerovať reklama

Tu máš článok aj o nových formátoch FB reklám:
http://mp.msponline.sk/facebook-pripravil-nove-formaty-reklamy

mám otázku, len je trochu od veci.

Z akého štátu sú faktúry za FB reklamu? Pýtam sa kvôli DPH a registrácii.
dragan.michal
13.06.11,07:24
Z Írska
Dáša_
13.06.11,07:26
Z Írska

takže všeti sa musia registrovať ako platitelia dph tuším...

alebo ísť cez agentúru, ktorá platiteľom je...
camozzi
13.06.11,09:38
takže všeti sa musia registrovať ako platitelia dph tuším...

alebo ísť cez agentúru, ktorá platiteľom je...
Pre FB, Adwords, Heureku... §7a.
Dáša_
13.06.11,12:44
Pre FB, Adwords, Heureku... §7a.

Ja som platiteľ podľa 4, takže ja som v pohode.

Len ma napadlo, či všetkých začínajúcich obchodníkov, čo si sami riadia reklamu to napadlo tiež. Lebo mám pocit, že nie všetci sú platitelia.
dragan.michal
13.06.11,23:47
Súhlasím. Väčšina firiem s ktorými som sa stretol o tom nevedela.
rozimova
14.06.11,10:17
Aha, takže sa am to zrejme týka. Plánujem dať reklamu - mám pred spustením e-shop. Ešte nahadzujem tovar. A plánujem dať reklamu - zrejme adwords aj FB. Mám sa prihlásiť za platiteľa DPH podľa par. 7 ? Prihlásiť som sa chcela aj tak, ale podľa par. 4. Lebo mám veľmi vysoké vstupy na výrobu. Len obraty boli zatiaľ nízke. Pri par. 7 je jedno aký má doteraz firma obrat?
j.sch
14.06.11,10:19
Aha, takže sa am to zrejme týka. Plánujem dať reklamu - mám pred spustením e-shop. Ešte nahadzujem tovar. A plánujem dať reklamu - zrejme adwords aj FB. Mám sa prihlásiť za platiteľa DPH podľa par. 7 ? Prihlásiť som sa chcela aj tak, ale podľa par. 4. Lebo mám veľmi vysoké vstupy na výrobu. Len obraty boli zatiaľ nízke. Pri par. 7 je jedno aký má doteraz firma obrat?
Ja nie som plátca DPH ... a fičím na google ako inzerent .. už dávno .

vraj hlavne pri ADsence je platca DPH dôležitý ..
padro
14.06.11,10:23
Ja nie som plátca DPH ... a fičím na google ako inzerent .. už dávno .

vraj hlavne pri ADsence je platca DPH dôležitý ..

obavam sa len ze to nemas v sulade so zakonom.
Dáša_
14.06.11,11:36
tu sú dva články
http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/zdanovanie-prijmov-google-adsense.xhtml

http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/danove-povinnosti-google-adwords.xhtml

v skratke, v oboch prípadoch je potrebné byť platiteľom DPH, buď podľa 4 alebo 7a

v prípade, že máte na svojej stránke reklamu od google, tak vlastne poskytujete služby do zahraničia. Mali by ste kvartálne podávať súhrnný výkaz - podáva sa výhradne elektronicky


V prípade, že využívate reklamu, ste povinní podávať daňové priznanie, daň vypočítať a odviezť do štátneho rozpočtu.

len pre zaujímavosť, táto povinnosť platí od 1.1.2010
j.sch
14.06.11,12:29
tu sú dva články
http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/zdanovanie-prijmov-google-adsense.xhtml

http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/danove-povinnosti-google-adwords.xhtml

v skratke, v oboch prípadoch je potrebné byť platiteľom DPH, buď podľa 4 alebo 7a

v prípade, že máte na svojej stránke reklamu od google, tak vlastne poskytujete služby do zahraničia. Mali by ste kvartálne podávať súhrnný výkaz - podáva sa výhradne elektronicky


V prípade, že využívate reklamu, ste povinní podávať daňové priznanie, daň vypočítať a odviezť do štátneho rozpočtu.

len pre zaujímavosť, táto povinnosť platí od 1.1.2010
ako inzerent na google musím byť plátca DPH ?
j.sch
14.06.11,12:30
ako inzerent na google musím byť plátca DPH ?
ja platím to čo mi účtujú .... nemám z predaja reklamy nič , lebo nemám ani na stránke nikoho reklamu len svoju !
Dáša_
14.06.11,12:43
ja platím to čo mi účtujú .... nemám z predaja reklamy nič , lebo nemám ani na stránke nikoho reklamu len svoju !

akurát ti službu dodáva firma z irska a ty musíš štátu odvádzať dph z tejto služby
j.sch
14.06.11,16:49
akurát ti službu dodáva firma z irska a ty musíš štátu odvádzať dph z tejto služby
vďaka to musím poriešiť !
branislav235
15.06.11,07:50
Oveľa lepšie je využiť metódy Internet marketingu. Trochu sa tým zaoberám, môžem poradiť. Je na to treba viac úsilia, ale neplatíte nič reklamným agentúram.
Dáša_
15.06.11,07:57
Oveľa lepšie je využiť metódy Internet marketingu. Trochu sa tým zaoberám, môžem poradiť. Je na to treba viac úsilia, ale neplatíte nič reklamným agentúram.

no ve´d nám poraď - fungujeme tu istým spôsobom na samopomoci
Ankaa7
12.09.11,09:32
A ak si chce zaplatiť reklamu na FB občianske združenie, tak ako sa postupuje? Myslím čo sa týka DPH. Alebo som niečo nepochopila? :D
matolog
13.09.11,16:00
mne sa celkom vyplatila suma medzi 10 az 15 centov. viac by som aj tak nedal, lebo to uz potom nie je moc rentabilne. i ked stoji za zvazenie ci ide o vlastny produkt, pripadne silu konkurencie.
calimero1
11.06.12,06:18
Prosim vas, v akych casovych intervaloch vystavuje Facebook fakturu za reklamu? Kedysi to bolo za kazdy den osobitne, tak som to zrusil, kvoli uctovaniu. Zmenilo sa nieco? Vdaka.
Internetový marketing
16.06.12,09:21
Vo vacsine pripadov ak utrata za reklamu prekroci cca 15E za den, tak FB stale stahuje peniaze denne. Aky problem ste mali s uctovanim?
calimero1
18.06.12,07:09
No tlacit kazdy den fakturu, uctovat to, samozdanovat a potom kazdy den parovat s platbou na vypise z BU. Je to strasne vela roboty kvoli par Euram. Google Adwords mi stahuje peniaze mesacne, nerobia take drahoty ako Facebook. Ale u mna to bude urcite menej ako 15 € za den, tak to vyskusam.
Internetový marketing
18.06.12,07:28
Mam teraz niekolko reklamnych uctov na FB a z toho co som vypozoroval, tak ak utrata presiahne 40E, FB si stiahne peniaze. Ak je to menej, tak ich stiahne vzdy v nedelu. U uctu, na ktorom je utrata $300 za den, sa stahuju denne.
kabko
01.07.12,19:56
Ja som facebook poriešil cez webalizer.sk (http://www.webalizer.sk) - za preklik platím zaokrúhlene 8 centov na jednej a 9 centov na druhej reklame. Za spravovanie kampane sa platí len dvacka mesačne, čo je bez debaty...maximálna spokojnosť... :)