v.tok
11.01.06,10:40
Kedy musim platit odvody ako SZCO do SP? Dakujem
DanielaSL
11.01.06,09:45
Skús si toto prečítať..... prikladám link
http://www.porada.sk/showthread.php?t=16564&highlight=SZ%C8O+odvody

a nabudúce skôr ako založíš novú tému , tak si zadaj v bledomodrej lište v okienku Hľadaj napr. SZČO a odvody a tam ti nájde viac tém v ktorých sa takéto veci preberali a vyberieš si z toho , čo potrebuješ.:)
Zlata
07.02.06,12:15
Milí poraďáci,
občan mal príjem zo závislej činnosti celý rok 2005, platí za neho odvody zamestnávateľ a zároveň pracuje ako SZČO. Jeho príjem z činnosti SZČO za rok 2005 presiahne sumu 82800,-, teda je už povinný odvádzať-prihlásiť sa (uz nie je dobrovoľný platiteľ) aj z tejto činnosti - §6. Vymeriavací základ z § 6 je minimálne z minimálnej mzdy - teda 6900,- toho času? Prípadne by si len sledoval mesačne max. výšku za súčet všetkých vym. základov?
Vie mi niekto prosím dosť rýchlo odpovedať? Ďakujem?
Zlata
08.02.06,07:51
Prosííííím, nevie mi niekto odpovedať????
Zlata
08.02.06,10:56
Milí poraďáci,
občan mal príjem zo závislej činnosti celý rok 2005, platí za neho odvody zamestnávateľ a zároveň pracuje ako SZČO. Jeho príjem z činnosti SZČO za rok 2005 presiahne sumu 82800,-, teda je už povinný odvádzať-prihlásiť sa (uz nie je dobrovoľný platiteľ) aj z tejto činnosti - §6. Vymeriavací základ z § 6 je minimálne z minimálnej mzdy - teda 6900,- toho času? Prípadne by si len sledoval mesačne max. výšku za súčet všetkých vym. základov?
Vie mi niekto prosím dosť rýchlo odpovedať? Ďakujem?

Zistila som, že je to tak ako som uvádzala.
Ak v r. 2005 dosiahne príjem viac ako 82800, je povinne poistený, poistné platí od 1.7.2006 - splatné do 8.nasl. mesiaca
Vymeriavací základ sa vyráta aj zvlášť z § 6 ., minimálne z min. mzdy t.j. 6900,-.
Ďalší rok sa to opať prehodnocuje, ak nedosiahne stanovenú sumu, môže sa opäť prehlásiť na doborv. poisteného.
Zamestnávateľ platí zvlášť.