matka168
10.06.11,09:18
Dobrý den, ja by som potrebola poradiť s jednou otázkou, aký je rozdiel medzi pracovnou zmluvou , manažérskou zmluvou a zmluvou o výkone funkcie? Dakujem
srska
10.06.11,07:32
Dobrý den, ja by som potrebola poradiť s jednou otázkou, aký je rozdiel medzi pracovnou zmluvou , manažérskou zmluvou a zmluvou o výkone funkcie? Dakujem
popros aj uja googla (http://www.google.sk/search?q=typy+zml%C3%BAv&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a)
plavčík
10.06.11,07:34
mlisa
10.06.11,08:30
Pracovna zmluva je zmluva ktora zaklada pracovny pomer, je to obciansko-pravny vztah, riadi sa Zakonnikom prace a Obcianskym zakonnikom.
Zmluva o vykone funkcie upravuje vztah medzi spolocnostou a jej statutarnym organom, je to obchodno-pravny vztah, riadi sa Obchodnym zakonnikom.
Z toho vyplyvaju vsetky podstatne rozdiely (postavenie zmluvnych stran, zodpovednost, atd.)
Manazerska zmluva je akakolvek zmluva, ktoru pomenujete ako manazerska, nakolko zakon takuto zmluvu priamo nepozna. Ak si najdete akykolvek vzor, zistite ze je to upravena pracovna zmluva alebo zmluva o vykone funkcie. Osobne nevidim dovod ju pouzivat, vsetko co upravuje mozno zakomponovat do pracovnej zmluvy alebo zmluvy o vykone funkcie, podla toho aky pravny vztah sa ma zalozit a upravit.
matka168
10.06.11,08:36
Veľmi pekne dakujem