whiscool
10.06.11,10:18
Chcem sa spytat ci je vyhodnejsie volat zo Slovenska do Rakuska na pevnu linku alebo na rakusky mobil , pripadne ak niekto vie aj cennik .

Mam Orange a program Start , bez viazanosti
arizona
10.06.11,08:25
whiscool
10.06.11,08:44
a ked volam niekomu do rakuska z orange na orange plati aj ten co hovor len prijima ?
arizona
10.06.11,08:54
ak je to slovensky Orange /ci iny operator/, tak volany plati aj za prijate minuty. Ak na rakusky Orange, tak nie.

Slovensky O2 ma v ponuke volanie na rak. tel. cisla za beznu cenu a odratava z pausalu , takze nepreplacas za medzinarodne volania
whiscool
10.06.11,08:57
ak je to slovensky Orange /ci iny operator/, tak volany plati aj za prijate minuty. Ak na rakusky Orange, tak nie.

je to slovensky orange takze ak tomu rozumiem platim aj ja na slovensku aj prijimatel v rakusku
arizona
10.06.11,08:59
ano,ale prijmatela to vyjde ovela drahsie
Chobot
10.06.11,09:21
ano,ale prijmatela to vyjde ovela drahsie

Pre Roaming prijímaných hovorov v AT pre sieť orange je poplatok 0,19 EUR/min.

Ak niekto volá zo SR do Rakúska na mobil, tak cena hovoru je 0,3648 EUr / min.

Takže ak whiscool zavolá frajerke, ktorá je práve v rakúsku na jej orange mobil, tak on platí podľa svojho paušálu za minútu a ona 0,19 EUR / min.

A keď ona zavolá jemu, tak ona platí za odchádzajúci hovor v rámci roamingu 0,4680 EUR/min.
arizona
10.06.11,09:46
Pre Roaming prijímaných hovorov v AT pre sieť orange je poplatok 0,19 EUR/min.

Ak niekto volá zo SR do Rakúska na mobil, tak cena hovoru je 0,3648 EUr / min.

Takže ak whiscool zavolá frajerke, ktorá je práve v rakúsku na jej orange mobil, tak on platí 0,3648 EUR/min. a ona 0,19 EUR / min. Spolu teda hovor vyjde na 0,5548 EUR / min.

To je potom výhodnejšie, keď ona zavolá jemu, teda ona platí za odchádzajúci hovor v rámci roamingu 0,4680 EUR/min.

Preco on plati 0,3648 € ? Neplati on hovor ako na SK? A prijmatel zbytok, tj. roomig ? Chapem to tak, ze vola na slov. Orange

"
Paušál Štart

Volajte za jednotnú cenu 12 centov za minútu do všetkých sietí,
bez viazanosti a mesačných poplatkov. "
http://www.orange.sk/web/prevas/pausaly/pausal_start.html
Chobot
10.06.11,11:14
Preco on plati 0,3648 € ? Neplati on hovor ako na SK? A prijmatel zbytok, tj. roomig ? Chapem to tak, ze vola na slov. Orange

"
Paušál Štart

Volajte za jednotnú cenu 12 centov za minútu do všetkých sietí,
bez viazanosti a mesačných poplatkov. "
http://www.orange.sk/web/prevas/pausaly/pausal_start.html

Máš pravdu. Však on platí ako odchádzajúci hovor v rámci slovenska. Netrklo mi, že on nemusí volať medzinárodnú volačku pre Rakúsko 00431...

Príspevok som upravil.