Zuzana 9
10.06.11,11:54
Dobrý deň,
potrebovala by som radu. Mám klienta, ktorému idem fakturovať tovar. Fakturačná adresa klienta /nemá IČO, je len súkromná osoba/ je na Slovensku, ale tovar /stavebný materiál/sa bude dodávať do Maďarska /2 km od Slovenská/. My sme platitelia je DPH. Ten tovar je prepravovaný priamo od môjho dodávateľa v PL do Rajky. Ako mám postupovať? Vystaviť faktúru s DPH? Je nutné podávať súhrný výkaz, keď ten vychádza z údajov vo faktúre?
A ešte niečo: Je nutné uchovávať CMR-ky?
Ďakujem za každú pomoc.
Zuzana
janamelis
13.06.11,15:29
K § 43: Dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu, tzv. intrakomunitárne dodanie tovaru je oslobodené od dane, ak: 1) kupujúci je registrovaný pre daň vo svojom členskom štáte a 2) predávajúci obdržal od kupujúceho identifikačné číslo pre daň vrátene prefixu, ktorý vyjadruje členský štát registrácie, a toto číslo je uvedené v záznamoch predávajúceho a 3) faktúra vyhotovená o predaji tovaru obsahuje identifikačné číslo pre daň ako predávajúceho, tak aj kupujúceho a 4) tovar je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do členského štátu kupujúceho. Ak nie sú splnené všetky tieto podmienky, musí byť predaj tovaru zdanený tak, ako keby sa tovar predal zákazníkovi v tuzemsku.