Zelkaem
10.06.11,11:38
Môj syn má pozastavenú živnosť do augusta 2011. Zároveň si neskôr spravil ďalšiu živnosť, lebo sa mu naskytla robota, Pôvodnú si obnoviť nemohol, lebo ju musel mať pozastavenú aspoň pol roka. Chcem sa spýtať, ako by mal postupovať, keďže cez zimu bude pravdepodobne bez práce. Má si ďalej pozastaviť predošlú živnosť a tú novú potom neskôr, alebo si ju nechá spustiť, ale zas potom ju musí mať spustenú pol roka nie?
Zelkaem
10.06.11,09:45
poraďte
veronikasad
10.06.11,09:51
Môj syn má pozastavenú živnosť do augusta 2011. Zároveň si neskôr spravil ďalšiu živnosť, lebo sa mu naskytla robota, Pôvodnú si obnoviť nemohol, lebo ju musel mať pozastavenú aspoň pol roka. Chcem sa spýtať, ako by mal postupovať, keďže cez zimu bude pravdepodobne bez práce. Má si ďalej pozastaviť predošlú živnosť a tú novú potom neskôr, alebo si ju nechá spustiť, ale zas potom ju musí mať spustenú pol roka nie?
Toto mi prosím vysvetli ako sa to dá urobiť ...

Živnosť môže kedykolvek zrušiť a otvoriť si novú.
Zelkaem
10.06.11,09:53
Pozastavenú musí mať aspoň pol roka, ale keď si ju obnoví, tiež ju musí mať pol roka alebo nemusí?
veronikasad
10.06.11,09:56
Pozastavenú musí mať aspoň pol roka, ale keď si ju obnoví, tiež ju musí mať pol roka alebo nemusí?
Že sa dá živnosť pozastaviť najmenej na pol roka - to mi je jasne. Ale z tvojho príspevku som pochopila, že v priebehu toho polroka mu ŽU otvoril ďalšiu ...

Pri terajších poplatkoch za vydanie ŽL nie je lepšie živnosť zrušiť a v prípade potreby kedykolvek otvoriť novú ? (pri zrušení živnosti pozor na neuhradené pohladávky a nespotrebované zásoby - upravuje sa základ dane).
Zelkaem
10.06.11,10:40
Tú prvú živnosť má na stavebné práce a tú druhú na zváračstvo. Keby zrušil tú prvú, tú druhú si môže len pozastaviť. A ak bude potrebovať na stavebné práce, tak si ju môže hocikedy založiť, je tak?