janka9999
10.06.11,16:22
Dobrý deň,

moj exmanžel je živnostník a chodia mu rôzne exekúcie, no nepreberá si ich. Moja otázka znie, či je možné aby prišiel exekutor zhabať majetok v dome, lebo i ked spolu už nebývame, trvalé bydlisko má stále tu vedené! Nemáte s tým niekto skúsenosti? Dalo by sa po prehlásení trvalého bydliska napríklad pod mesto vymaniť z tohto potencialneho rizika????

veľká vďaka....pekný deň
Mila123
10.06.11,14:36
BSM už máte vysporiadanú???? a ako by sa ti podarilo ex vyhlásiť z trvalého pobytu???
Economic
10.06.11,15:48
Tak ako padla už otázka. BSM máte vysporiadané ? Ak nie, treba vysporiadať !
Pokiaľ už spolu nebývate a normálne spolu komunikujete, bolo by dobré v prvom rade ísť zmeniť trvalý pobyt. Druhý krok oznámiť na živnostenskom zmenu sídla podnikania !!! Vy mu nepreberajte žiadnu poštu !
janka9999
11.06.11,10:12
BSM je vysporiadany...samozrejme nie vyhlasit z pobytu ja,ale on sam keby sa isiel pod mesto zaradit...!a v pripade aj ma podnikanie neprehlasene este z predchadzajucej adresy?bo sme sa stahovali a nesplinil si ani povinnost nahlasit novu adresu,no posta mu chodi,bo postarky uz vedia,bo male mesto tu je...
Nokerla
11.06.11,12:41
pokial mate vysporiadane BSM tak sa nemusis bat, bo to exekucia je uz iba manzelova starost, bo ty s tym nemas nic :D
willma
11.06.11,17:08
a navrch, keď si v rámci BSM jedinou vlastníčkou nehuteľnosti, nič a nik ti nemôže zabrániť odhlásiť bývalého aj bez jeho súhlasu z trvalého pobytu, ktorý má čisto evidenčný charakter.