mattock
11.06.11,10:04
vodic, ktorý zisiel z cesty udajne bol vytlačený kamionom mi sposobil skodu na oploteni mojho majetku ako aj na ovocných stromoch
na to vytlacenie ma udajne svedkov, od miesta vytlacenia presiel ale po priekope cca 60 metrov pricom sa vozidlo vobec nepokusal zastavit a bural oplotenie a lamal stromy na mojom pozemku
policajt uviedol, pri zaznamenávani nehod, že to vinnik vyzera na neznamenho pachatela a to na toho vodica kamionu, ktorý z miesta nehody usiel

tak sa chcem opytat, od koho si mam vymahat ja skodu , ktorá bola sposobena na mojom majetku?
bubkoch
11.06.11,16:51
Od vodiča vozidla, ktore ti poskodilo oplotenie.
Vinnik dopravnej nehody nie je vzdy totozny pojem s osobou zodpovednou za skodu sposobenu prevadzkou dopravneho vozidla.

vobec nemas pravdu ... ako moze za skodu zodpovedat niekto kto nehodu nezavinil ?
ak policia ukonci vysetrovanie nehody s tym, ze vodic ktory poskodil plot nehodu nezavinil, tak nemoze byt ani zodpovedny za poskodenie plota ... ak je vinnik nehody neznámy, obaja - nevinny vodic aj majitel plota, si musia svoju skodu vymahat v slovenskej kancelarii poistovatelov, ktorá skodu uhradí z na to slúžiaceho rezervného garančného fondu
http://www.skp.sk/index.php?clanek=32
preboha
14.06.11,18:23
vobec nemas pravdu ... ako moze za skodu zodpovedat niekto kto nehodu nezavinil ?
ak policia ukonci vysetrovanie nehody s tym, ze vodic ktory poskodil plot nehodu nezavinil, tak nemoze byt ani zodpovedny za poskodenie plota ... ak je vinnik nehody neznámy, obaja - nevinny vodic aj majitel plota, si musia svoju skodu vymahat v slovenskej kancelarii poistovatelov, ktorá skodu uhradí z na to slúžiaceho rezervného garančného fondu
http://www.skp.sk/index.php?clanek=32
z garančného fondu sa hradí škoda na zdraví a majetku (známy páchateľ), v prípade neznámeho páchateľa iba škoda na zdraví....
buchač
14.06.11,18:39
vodic, ktorý zisiel z cesty udajne bol vytlačený kamionom mi sposobil skodu na oploteni mojho majetku ako aj na ovocných stromoch
na to vytlacenie ma udajne svedkov, od miesta vytlacenia presiel ale po priekope cca 60 metrov pricom sa vozidlo vobec nepokusal zastavit a bural oplotenie a lamal stromy na mojom pozemku
policajt uviedol, pri zaznamenávani nehod, že to vinnik vyzera na neznamenho pachatela a to na toho vodica kamionu, ktorý z miesta nehody usiel

tak sa chcem opytat, od koho si mam vymahat ja skodu , ktorá bola sposobena na mojom majetku?

...budem možno trochu mimotemy , ale aj tak by som sa rád opýtal :

- podľa indícií bývaš asi neďaleko cesty ...dokonca aj kamióny na tejto premávajú ....
- tak s ohľadom na takúto skutočnosť by som teda asi mal poistený barák ...či ...?
- hm , cca 60 metrov ...a ani sa nepokúšal zastaviť ...holt , aj to sa stáva ...po prvej nehode by si aj Ty možno názor zmenil ...mňa už kamión dostatočne svojho času " zbrúsil " ...
- hm , cca 60 metrov ...a po priekope ????.....to ako rýchlo potom šiel , keď ho plot a aj dokonca stromy nevedeli skôr zastaviť ???

Trochu na zamyslenie ...teda aspoň ja si myslím ....bez mentorovania a iných poddžubov ...
bubkoch
14.06.11,18:45
z garančného fondu sa hradí škoda na zdraví a majetku (známy páchateľ), v prípade neznámeho páchateľa iba škoda na zdraví....
ups, moja chyba, vsak v tom linku je to jasne uvedene ...
v kazdom pripade ale plati ze vodic, ktory nehodu nezavinil za sposobenu skodu nezodpoveda, a teda majitel plota ma len dve moznosti: opravit si ho za vlastné, alebo mat nehnutelnost poistenú ...