petrol
11.06.11,11:49
Pre umožnenie sledovania digit. vysielania je v súčasnosti,,vraj" potrebné dať vonkajšiu anténu z horiz. polohy do vertik. polohy. Všade sa o tom píše, všade sa o tom hovorí. No, vzhľadom na konštrukčné riešenie antén si to vôbec neviem predstaviť (ukotvenie antény na tyč je riešené pre horizontálnu polohu). Takisto pre bežných obyvateľov rodinných domov nie je jednoduché vykonať akékoľvek zásahy v takých podmienkach (práca vo výškach, zhrdzavenosť anténnych skrutiek). Vo svojom okolí som ani na jednom dome nevidel anténu vo vertikálnej polohe. Je tu niekto taký, kto dával anténu do vertikálnej polohy? Bol by som veľmi zvedavý, ako ste si s anténou poradili. Díky
buchač
11.06.11,10:43
Pre umožnenie sledovania digit. vysielania je v súčasnosti,,vraj" potrebné dať vonkajšiu anténu z horiz. polohy do vertik. polohy. Všade sa o tom píše, všade sa o tom hovorí. No, vzhľadom na konštrukčné riešenie antén si to vôbec neviem predstaviť (ukotvenie antény na tyč je riešené pre horizontálnu polohu).
...myslím si , že obyčajný medzikus v určitom tvare ( povedzme " T " ) by všetko vyriešilo ...
Takisto pre bežných obyvateľov rodinných domov nie je jednoduché vykonať akékoľvek zásahy v takých podmienkach (práca vo výškach, zhrdzavenosť anténnych skrutiek).
Bežný človek to potom vyrieši asi tak , že si zavolá syna , zaťa , kámoša , suseda a ten mu pomôže ...
Hrdza ????....na trhu je dostatok prípravkov ( WD 40 , Concor 101 ......) , ktoré pomôžu k jej odstráneniu , respektíve pôsobia tak , že skrutka sa dá ľahko dať von ...
Vo svojom okolí som ani na jednom dome nevidel anténu vo vertikálnej polohe.
Ani ja ...;)
Ono totiž skoro každý už satelit má na streche ...:rolleyes:
Je tu niekto taký, kto dával anténu do vertikálnej polohy? Bol by som veľmi zvedavý, ako ste si s anténou poradili.
Starý satelit som demontoval a nový nahodil ...zvyšok bol na mladých , nastavenie signálu atď ...
Díky
Hentú otázku myslíš úplne vážne ???????

Ak áno , tak v texte sú odpovede ...;)
petrol
11.06.11,13:27
Hentú otázku myslíš úplne vážne ???????

Ak áno , tak v texte sú odpovede ...;)

buchač, vôbec to nie je také jednoduché...čo je medzikus? ako ho tam dostaneš? ono veľa robí aj tá nedostupnosť antén...samozrejme na rovnej streche nie je problém sa s takýmito vecami hrajkať, ale v takomto prostredí ťažšie.
buchač
11.06.11,15:14
buchač, vôbec to nie je také jednoduché...čo je medzikus? ako ho tam dostaneš? ono veľa robí aj tá nedostupnosť antén...samozrejme na rovnej streche nie je problém sa s takýmito vecami hrajkať, ale v takomto prostredí ťažšie.

...hm , vedel som , že bude podobná reakcia...;):---:D

Takže druhé kolo odpovede ...načo sa máš , prepytujem kakať , s nejakou prestavbou antény ????
Veď za cca 15 € kúpiš novú a máš pokoj ...len namontuješ a fertig ...

Medzikus ???...jednoduché ???....no pre koho ako , pre mňa ( bez urážky a chválenia sa určite nie ...)....nechce sa mi kresliť , neviem totiž ani , o aký konkrétny typ antény ide , ale ver mi , že by sa to dalo zvládnuť ...:cool:
Julian
11.06.11,15:28
Nepíšeš, o akú anténu sa jedná. Ale ak je širokopásmová (také sito), tak s tou netreba robiť nič a funguje to.
petrol
11.06.11,15:37
...hm , vedel som , že bude podobná reakcia...;):---:D

Takže druhé kolo odpovede ...načo sa máš , prepytujem kakať , s nejakou prestavbou antény ????
Veď za cca 15 € kúpiš novú a máš pokoj ...len namontuješ a fertig ...

Medzikus ???...jednoduché ???....no pre koho ako , pre mňa ( bez urážky a chválenia sa určite nie ...)....nechce sa mi kresliť , neviem totiž ani , o aký konkrétny typ antény ide , ale ver mi , že by sa to dalo zvládnuť ...:cool:

Kupujem novú...
petrol
11.06.11,15:39
Nepíšeš, o akú anténu sa jedná. Ale ak je širokopásmová (také sito), tak s tou netreba robiť nič a funguje to.

Nie, nie, nie je to také sito, tá anténa vyzerá inak, taká klasická...
misoft
11.06.11,15:48
Niektorá z takto podobných?
http://img.diytrade.com/cdimg/503425/3295167/0/1172392883/Top_Gain_Yagi_Antenna.jpg
http://users.belgacom.net/hamradio/schemas/69element_vhf_yagi_antenna.jpg
Tieto sú často riešené tak, že sa dajú pootočiť (nosník prvkov je buď trubka, alebo Jakl z AL) povolením uchytenia.
petrol
11.06.11,15:51
Nie, nie, nie je to také sito, tá anténa vyzerá inak, taká klasická...


Tá naša sa najviac podobá na YG-020 ale je to napevno uchytené...žiadna možnosť otáčania...Muselo by sa nejak prerobiť uchytenie...
buchač
11.06.11,16:00
Tá naša sa najviac podobá na YG-020 ale je to napevno uchytené...žiadna možnosť otáčania...Muselo by sa nejak prerobiť uchytenie...

....kua , šak vravím .....medzikus !!!! ;):rolleyes::confused:
petrol
11.06.11,16:02
....kua , šak vravím .....medzikus !!!! ;):rolleyes::confused:

kua, šak nakresli:confused:

viem ja, čo je medzikus?
Indeed
11.06.11,17:32
medzikus, je svorka, ktorá stisnutá skrutkami bude držať antenu na stlpe, či na držiaku v akej polohe ju nastavíš , teda väčšinou o 90°
buchač
11.06.11,17:42
Tá naša sa najviac podobá na YG-020 ale je to napevno uchytené...žiadna možnosť otáčania...Muselo by sa nejak prerobiť uchytenie...


kua, šak nakresli:confused:

viem ja, čo je medzikus?
...a ak sa jedná o takéto , podobné pripojenie ....
http://www.alibaba.com/product-gs/436994593/HDTV_yagi_outdoor_antenna_YG_020/showimage.html

Pozri a klikaj na zväčšenie obrázku ..

Stačí len držiak antény v podstate ohnúť o 90° a už len nastaviť ...
Ak by bol krátky , tak podobnú trubku ( aby sa dal ten držiak pripevniť ) a neriešim ...
misoft
11.06.11,20:34
Bingo!
BTW: práve toto usporiadanie držiaka umožňuje nastavenie polarizácie antény (sú tam skrutky držiaka).
petrol
12.06.11,10:13
...a ak sa jedná o takéto , podobné pripojenie ....
http://www.alibaba.com/product-gs/436994593/HDTV_yagi_outdoor_antenna_YG_020/showimage.html

Pozri a klikaj na zväčšenie obrázku ..

Stačí len držiak antény v podstate ohnúť o 90° a už len nastaviť ...
Ak by bol krátky , tak podobnú trubku ( aby sa dal ten držiak pripevniť ) a neriešim ...

Nie,nejedná sa vôbec o také pripojenie antény...
Luky89
12.06.11,11:36
Ten slávny medzikus o ktorom tu každý vraví.
(i keď je dosť drahý ja som si ho zmajstroval z jedného kusa hrubého plechu a 4 strmeňov)
PotPalo
12.06.11,13:39
A čo takto niečo jednoduchšie? Potrebujeme: pílku na železo, 4 šróby, 4 matice, dva štvorcové plechy s dierami v rohoch. Postup: (pozri obrázok) odpíliť pôvodnú tyč a s plechmi uchytiť o 90° otočene. Je to ono?

Inak v Bratislave točiť anténou netreba, digitál sa tu dá chytiť aj na zasraný motúz:D:D:D. (teda na tú "anténu parožnaju", čo dávajú zdarma k prenosným TV, teleskopická sa tuším volá odborne)
Luky89
12.06.11,14:10
A čo takto niečo jednoduchšie? Potrebujeme: pílku na železo, 4 šróby, 4 matice, dva štvorcové plechy s dierami v rohoch. Postup: (pozri obrázok) odpíliť pôvodnú tyč a s plechmi uchytiť o 90° otočene. Je to ono?

Inak v Bratislave točiť anténou netreba, digitál sa tu dá chytiť aj na zasraný motúz:D:D:D. (teda na tú "anténu parožnaju", čo dávajú zdarma k prenosným TV, teleskopická sa tuším volá odborne)

Ešte treba dodržať správnu vzdialenosť od stožiara

http://www.zive.sk/dvb-t-ako-prestavit-antenu-na-dobry-prijem/sc-3-a-286404/default.aspx
buchač
12.06.11,17:58
Ten slávny medzikus o ktorom tu každý vraví.
(i keď je dosť drahý ja som si ho zmajstroval z jedného kusa hrubého plechu a 4 strmeňov)
Nie tento som myslel .......tomu sa vraví držiak - úchyt...

A čo takto niečo jednoduchšie? Potrebujeme: pílku na železo, 4 šróby, 4 matice, dva štvorcové plechy s dierami v rohoch. Postup: (pozri obrázok) odpíliť pôvodnú tyč a s plechmi uchytiť o 90° otočene. Je to ono?

Inak v Bratislave točiť anténou netreba, digitál sa tu dá chytiť aj na zasraný motúz:D:D:D. (teda na tú "anténu parožnaju", čo dávajú zdarma k prenosným TV, teleskopická sa tuším volá odborne)

Presne niečo na tento spôsob ...proste , domáca výroba ....nič iné a ani nič zložité ...



Ozaj ...na trhu je toľko všeliakých držiakov , konzôl ....nie je problém kúpiť .... http://www.ansat-tn.sk/shop/index.php?main_page=index&cPath=11
Pokiaĺ by som mal debatovať toľko o nemožnosti dať anténu z horizontálnej do inej polohy ....už dávno je anténa namontovaná a ja by som bol v horizontálnej polohe ...
PotPalo
12.06.11,22:06
Tak ešte jedno najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie: chytiť tyč antény veľkým francúzskym kľúčom (také to T), a ohnúť o 90 stupňov (chce to silného chlapa). Už jednoduchšie to snáď ani nejde spraviť, iba ak čakať až do nej udrie blesk a ohne sa sama.:D:D:D
petrol
14.06.11,16:42
Tak ešte jedno najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie: chytiť tyč antény veľkým francúzskym kľúčom (také to T), a ohnúť o 90 stupňov (chce to silného chlapa). Už jednoduchšie to snáď ani nejde spraviť, iba ak čakať až do nej udrie blesk a ohne sa sama.:D:D:D

Poď mi ohnúť tyč s priemerom cca 4 cm. Sú na nej ďalšie štyri antény...
Fero11
14.06.11,18:13
Ono vsetko sa da a kto che a je aspon trochu kutil tak to dokaze, ale ten co nechce, tak bude tolko spekulovat a na konci povie, ze sa to neda
buchač
14.06.11,18:21
Poď mi ohnúť tyč s priemerom cca 4 cm. Sú na nej ďalšie štyri antény...
Pomôž si človeče ....aj Boh Ti pomôže ...........................možno ...

Ono vsetko sa da a kto che a je aspon trochu kutil tak to dokaze, ale ten co nechce, tak bude tolko spekulovat a na konci povie, ze sa to neda
Svätá pravda ...:---
lubko6394
15.06.11,05:33
Poď mi ohnúť tyč s priemerom cca 4 cm. Sú na nej ďalšie štyri antény...

100 Eur + cestovné náklady. Berieš ?
Nandrolon
15.06.11,05:43
to ohnem v rukách o hlavu :-)))))))))))
Fero11
15.06.11,06:12
Mne sa sice hovori, ale clovek, ktory byva v bytovke, moze mat problem, pretoze nema takmer ziadne naradie. Ja byvam v dome, mam dielnu, zvaracku, brusku atd ..... takze pre mna by to problem nebol .... :)
misoft
15.06.11,18:55
ale clovek, ktory byva v bytovke, moze mat problem, pretoze nema takmer ziadne naradie ....ale sused možno má :D.
buchač
15.06.11,19:29
....ale sused možno má :D.

...a aj z vertikálnej do horizontálnej ...aj z horizontálnej do vertikálnej polohy namontované by už mohlo byť ...:---:D