misenocka
11.06.11,18:53
Zdravim. Chcela by som vediet co vsetko potrebujem pre ziadost o vydanie povolenia pre MCND. Najskor musim mat na spolocnost registrovane vozidla, ktorymi chcem vykonavat prepravu? Co este? Dakujem za rady...
zalobaba
11.06.11,18:49
Zdravim. Chcela by som vediet co vsetko potrebujem pre ziadost o vydanie povolenia pre MCND. Najskor musim mat na spolocnost registrovane vozidla, ktorymi chcem vykonavat prepravu? Co este? Dakujem za rady...

Je toho oveľa viac čo potrebuješ, nielen vozidlá, zodpovedný zástupca s príslušným Osvedčením, finančná spoľahlivosť a pod.
misenocka
12.06.11,05:28
Je toho oveľa viac čo potrebuješ, nielen vozidlá, zodpovedný zástupca s príslušným Osvedčením, finančná spoľahlivosť a pod.

hej, to viem. len najskor musim mat vozidla, ze? a este by som chcela vediet jednu vec. Kedze sa jedna o spolocnost, ktora bude vykonavat nakladnu cestnu prepravu nad 3,5 t...malo byt toto uz hned na zaciatku zapisane do predmetu prace v OR alebo sa to robi az potom na zaklade vydania povolenia a licencie? Pretoze na zivnostenskom mi povedali, ze medzinarodnu cestnu nad 3,5 t mi nemozu bez povolenia zapisat...cize ani do OR by mi to nezapisali? dikes moc
Nokerla
12.06.11,05:41
Osvedcenie Ti vydaju aj bez vlastnenia kamionov......to s tym nema nic.
Economic
12.06.11,09:25
Vozidlo môže byť aj leasované. Pozri na stránku príslušného Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemkové komunikácie tam si nájdi "Povolenie na vykonávanie vnútroštátnej cestnej dopravy - žiadosť ". Tam máš úplne všetko čo potrebuješ.
misenocka
12.06.11,10:55
Vozidlo môže byť aj leasované. Pozri na stránku príslušného Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemkové komunikácie tam si nájdi "Povolenie na vykonávanie vnútroštátnej cestnej dopravy - žiadosť ". Tam máš úplne všetko čo potrebuješ.

hej, uz to mam a prave preto sa pytam...ze tam chcu odo mna vsetky doklady od vsetkych vozidiel, s ktorymi planujem vykonavat MCND. Cize z toho usudzujem, ze ich najskor musim mat. Nie? A co s tym predmetom prace pre prepravu nad 3,5t? To sa tam dopisuje az neskor po vydani povolenia ci ako to funguje?
Economic
12.06.11,11:22
hej, uz to mam a prave preto sa pytam...ze tam chcu odo mna vsetky doklady od vsetkych vozidiel, s ktorymi planujem vykonavat MCND. Cize z toho usudzujem, ze ich najskor musim mat. Nie? A co s tym predmetom prace pre prepravu nad 3,5t? To sa tam dopisuje az neskor po vydani povolenia ci ako to funguje?

Si PO alebo FO ? KÚ Ti priamo dá povolenie na vykonávanie CND a na základe toho podnikáš ako FO, ak si PO dáš si zapísať po obdržaní Povolenia predmet podnikania do OR.
Jasné že vozidlá musia existovať.... vychádzaj zo žiadosti ako som uviedla.
Nokerla
12.06.11,12:27
Jaj sorry, som si to pomylil s osvedcenim pre sposobili osobu.
Ano jasne musis mat uvedene auta a tak vydaju povolenie.
Budu chciet aj financnu sposobilost, ale na to staci poistka CMR
misenocka
12.06.11,16:07
Si PO alebo FO ? KÚ Ti priamo dá povolenie na vykonávanie CND a na základe toho podnikáš ako FO, ak si PO dáš si zapísať po obdržaní Povolenia predmet podnikania do OR.
Jasné že vozidlá musia existovať.... vychádzaj zo žiadosti ako som uviedla.

som PO. dik za rady...
Economic
12.06.11,17:18
som PO. dik za rady...

Pokiaľ budete mať povolenie v hrsti, môžeme to zapísať do OR elektronicky s úsporou 50 % na súdnom poplatku.
misenocka
12.06.11,19:40
Pokiaľ budete mať povolenie v hrsti, môžeme to zapísať do OR elektronicky s úsporou 50 % na súdnom poplatku.

no veru. kebyze viem skor, ze sa to takto da, tak aj spolocnost tak zalozim :)
Economic
12.06.11,19:43
no veru. kebyze viem skor, ze sa to takto da, tak aj spolocnost tak zalozim :)

Však to tu skoro každému pripomínam.... Netreba platiť viac štátu ako treba, veď nám berie všade čo sa dá.....
misenocka
13.06.11,04:32
Však to tu skoro každému pripomínam.... Netreba platiť viac štátu ako treba, veď nám berie všade čo sa dá.....

tak mi mozes poslat taky mini navodik, ze ako na to. nemam s tym ziadnu skusenost. diiiiik :*
Economic
13.06.11,05:00
tak mi mozes poslat taky mini navodik, ze ako na to. nemam s tym ziadnu skusenost. diiiiik :*

Vyhotoví sa v Tvojom prípade ak je to jedno osobová spoločnosť, tak rozhodnutie jediného spoločníka, ak viac osobová spoločnosť, tak zápisnica z mimoriadneho valného zhromaždenia. Predmetom programu bude : 1. voľba orgánov /predsedu MVZ a zapisovateľa/, 2. rozšírenie predmetu podnikania, 3. schválenie úplného znenia či už SZ alebo ZL.
V prípade, že sa návrh bude podávať elektronicky, tak sa ešte priloží plná moc.
Ako posledná príloha do OR bude to Povolenie vydané KÚ.
Keď to všetko budeš mať, potom sa to podá elektronicky.