explozia
11.06.11,18:59
Prosim o radu ako postupovat pri rieseni problemu- sused ma vedený jarcek na dazdovu vodu cez svoj pozemok odvadzajuci tuto vodu priamo na susedný stavebny pozemok. Na poziadanie o presmerovanie jarceka do obecneho rigolu sused nereaguje.stavebny pozemok sa takýmto sposobom do znacnej miery poskodzuje . dakujem
buchač
11.06.11,18:12
Prosim o radu ako postupovat pri rieseni problemu- sused ma vedený jarcek na dazdovu vodu cez svoj pozemok odvadzajuci tuto vodu priamo na susedný stavebny pozemok. Na poziadanie o presmerovanie jarceka do obecneho rigolu sused nereaguje.stavebny pozemok sa takýmto sposobom do znacnej miery poskodzuje . dakujem

Tvoj pozemok ????

Ak nie , tak sa nestaraj ...len do problémov sa dostaneš ...;)....teda , možeš sa dostať ...;)
marjankaj
11.06.11,18:14
Prosim o radu ako postupovat pri rieseni problemu- sused ma vedený jarcek na dazdovu vodu cez svoj pozemok odvadzajuci tuto vodu priamo na susedný stavebny pozemok. Na poziadanie o presmerovanie jarceka do obecneho rigolu sused nereaguje.stavebny pozemok sa takýmto sposobom do znacnej miery poskodzuje . dakujem

A čo sa ty do toho staráš. Nech sa s ním vysporiada ten sused.:cool:
video1983
11.06.11,18:23
asi tam chce stavat, vas nenapadlo?
arizona
11.06.11,18:35
Mozes sa pisomne obratit na obecny urad, nech ho vyzvu k naprave...

V pripade takehoto suseda, je asi najlepsie postavit betonovy mur/ik/...:rolleyes:;)

pozri napr. sem :http://www.porada.sk/t144669-vytapanie-domu-vodou-stekajucou-so-susedneho-pozemku.html
Mária27
11.06.11,18:38
Susedské vzťahy rieši § 127 občianskeho zákonníka. Vlastník má právo na ochranu svojho majetku podľa § 126. Vlastník môže sám odvrátiť nebezpečenstvo - v tomto prípade napr. otočiť jarček, môže sa domáhať priestupkového konania na obecnom úrade alebo ochrany práva na súde.
marjankaj
11.06.11,19:45
asi tam chce stavat, vas nenapadlo?

Stavať môže na svojom pozemku. A nie na pozemku susedovho suseda.
A možno je to na Žitnom ostrove. Tým by sa to vysvetľovalo.:confused: