martm001
12.06.11,10:33
Ahojte, prosim o radu. Vediem JU, evidenciu zasob robim v exceli, mam taky problem, ze sa mi casto stava ze mi nesedi datum dodania uvadzany v danovom doklade s datumom kedy bol tovar predany, t.j. tovar sa predal skor ako je datum dodania. Ide o to , ze urcity tovar je plateny v hotovosti a nie vzdy je ho mozne hned zaplatit, je tam iba skladnik ktory da kopiu dokladu aky tovar mi bol vydany, je tam podpis toho kto ho vyskaldnil a moj podpis ze som ho prevzal, nasledne ho mam do dvoch tyzdnov zaplatit, ked ho zaplatim vystavia mi blocek z ERP + dodaci list na ktorom je datum dodania den kedy som zaplatil. DPH si uplatnujem podla datumu dodania, problem je ale sklad - evidencia zasob, mozem evidovat zasoby na zaklade tej kopie ich dokladu? Tovar mi predsa dali, ja som ho hned predal a to ze mi uviedli nespravny datum dodania nie je moja chyba, alebo je?
Na nete som o zasobach nasiel nieco taketo, neviem ci je to zo zakona ale tato veta je na viaceryh strankach:

Zásoby prijaté na sklad sa účtujú v knihe zásob na základe účtovných dokladov, dodacích listov alebo iných dokladov o prevzatí materiálu
Vopred dakujem za odpoved.
veronikasad
12.06.11,08:39
Firma vám dodava tovar bez podpísaného dodacieho listu pri prevzatí tovaru ? Príjem na sklad eviduješ predsa podla dodacieho listu - s dátumom by nemal byť problém.
martm001
12.06.11,08:53
Dodaci list mi daju spolu s blockom a je na nom datum dodania - den ked som zaplatil.
Napr. tovar som kupil 1.juna, dali mi kopiu dokladu ze som tovar prevzal s datumom 1. jun, tovar som 2. juna predal a 10. juna som siel zaplatit, vydali mi bolocek z ERP + dodaci list a vsade je datum dodania 10. jun(na blocku i dodacom liste).
rodina1
12.06.11,14:50
Dodaci list mi daju spolu s blockom a je na nom datum dodania - den ked som zaplatil.
Napr. tovar som kupil 1.juna, dali mi kopiu dokladu ze som tovar prevzal s datumom 1. jun, tovar som 2. juna predal a 10. juna som siel zaplatit, vydali mi bolocek z ERP + dodaci list a vsade je datum dodania 10. jun(na blocku i dodacom liste).
Tovar si zaradíš do skladu dňom, kedy si ho prevzal. Teda, ak máš kópiu dokladu, že si tovar prevzal 1. júna, tak tovar zaeviduješ v skladovej evidencii dňom 1. júna. Okrem toho, aj dodávateľ mi mal mať doklad, že si tovar prevzal 1. júna. Takže neviem prečo máš na dodacom liste iný dátum, ako na doklade, kedy si tovar prevzal.