chamaco
12.06.11,11:10
Dobry den, chcem sa opytat. Uz niekolko krat ma sused vytopil. Bol som za nim a stazoval sa, ale on ma furt odignoruju a povie, ze to nie je od nich, ze oni maju vsetko suche. Ale som si isty, ze je. Co je najhorsie, tak to zateka pri el. vodicoch (napr. pri svetle, alebo el. krabiciach v stene). Tak mam aj obavy. Sused je arogantni a neviem si s nim rady. Uz niekolko krat som maloval byt. Naposledy minuly tyzden a uz mam flak na plafone. Ako by som mal postupovat, aby som tento problem vyriesil. Prosim o rady. Vopred dakujem.
Tweety
12.06.11,09:16
Dobry den, chcem sa opytat. Uz niekolko krat ma sused vytopil. Bol som za nim a stazoval sa, ale on ma furt odignoruju a povie, ze to nie je od nich, ze oni maju vsetko suche. Ale som si isty, ze je. Co je najhorsie, tak to zateka pri el. vodicoch (napr. pri svetle, alebo el. krabiciach v stene). Tak mam aj obavy. Sused je arogantni a neviem si s nim rady. Uz niekolko krat som maloval byt. Naposledy minuly tyzden a uz mam flak na plafone. Ako by som mal postupovat, aby som tento problem vyriesil. Prosim o rady. Vopred dakujem.
Nahlásila by som problém na správu bytu.
arizona
12.06.11,09:30
Tiez sme raz vytopili susedov a pritom sme mali vsetko suche.Chyba bola na medziposchodi.

Ale niekedy vas naozaj nemusia vytopit susedia priamo nad vami.
Poznam jeden byt na 4.posch. Ci vytecie nejaka voda v byte nad nimi,alebo dalsich niekolko poschodi vyssie, tak u nich sa vzdy voda objavi.Pritom byty nad nimi mali sucho Zistilo sa, ze v paneli nad ich bytom bola nejaka prasklina,kadial vzdy voda presiakla.

Nahlas chybu u spravcu, mozno bude treba skontrolovat viacere byty,aby sa chyba nasla.
chamaco
12.06.11,12:12
A co ak mi ani ten nepomoze? Su este nejake moznosti?
Marína
12.06.11,12:35
Ešte pred rokmi v prechádzajúcom byte, tesne po nasťahovaní sa, spodní susedia sa začali sťažovať, že ich občas vytápame. Možno aj 5x sme ich vytopili, u nás však bolo sucho, aj im sme dovolili sa o tom presvedčiť. Ani údržbári, či kto to bol, na nič neprišli. Nakoniec sa našťastie zistilo, že pretekal horný výpust z vane, od nova nebol dobre utesnený, či prilepený a keď si niekto pri kúpaní napustil viacej vody, tá cez neho vytekala. Lenže tá rýchlo k nim odtiekla, takže keď reklamovali, pod vaňou sme ju nezbadali, stalo sa až vtedy, keď sme v nej mali kapra a dopúšťali sme mu čerstvú vodu. Takí sme z toho boli "happy", že sme so susedmi buchli šampanské.:)
Možno ozaj tvoj sused o tom ani nevie, že ťa vytápa, popros ho, nech skontroluje priestor pod vaňou vtedy, keď je v nej napustená voda.
tom_i
12.06.11,16:11
rovnaký problém sme mali aj my, ale problém nakoniec nebol v susedoch nad nami, ale z kríža - aj on mal sucho, ale vysvitlo že má niečo s trubkami a musel vysekávať a opraviť - zistilo sa to tak, že jeden deň odstavil vodu sused nad nami a na druhý deň ten z ktíža a vtedy to začalo schnúť, ale problém je v tom, že na riešenie problémov to chce "inteligentných" susedov
chamaco
12.06.11,17:49
A tu je ten problem, ja takych susedov nemam. Nechcu to nijak riesit a tazku hlavu si z toho nerobia. Oni si tu vodu poutieraju ale mne na plafone skrvni ostanu. Moze byt, ze to nie je od neho, ale s jeho pristupom to tazko zistim.
arizona
12.06.11,18:54
Ked nahlasis poruchu spravcovi,ten ma urcite firmu, s ktorou ma dohodu na opravy.
Oni by mali najst chybu a odstranit ju,ich musi aj neprijemny sused vpustit dnu, aby skontrolovali postupne stupacku a nasli ,kde je chyba.
Ty so susedom nemusis jednat,ak sa s nim neda.:rolleyes: