martuli
12.06.11,11:12
Zdravím, začala som sa vŕtať v ladení Skylinku, nakoľko mi už nešiel kanál TV Barrandov a iné programy. Prosím teda o radu schopnejších a skúsenejších, predtým, než sa mi podarí niečo odpáliť, čo neskôr oľutujem :-)
Takže stanice sa mi podarilo chytiť cez Sirius. Môžem to mať nastavené aj cez túto družicu, alebo musí byť všetko cez Astru? Mám v tom chaos. Môžem skúšať aj iné družice? Mala by som záujem chytiť aj nejaké poľské resp. ruské programy. Nerada by som však niečo odpálila, na zbytočné vyhadzovanie eur teraz nie som pripravená :-) Dík.
misoft
12.06.11,09:46
Môj názor (nezáväzný): pokiaľ to ide aj cez inú družicu - tak sleduj. Prijímač preladením neodpáliš, jedine rozd***š ladenie, odpáliť by sa to dalo len výbušninou, elektrickým výbojom :D. Ako má Skylink svoje nastavenia, to je len preto, lebo má "prenajatý" transponder na Astre, teda jeho primárnou družicou je tá Astra. Pokiaľ chytíš aj iné stanice na inej družici - tvoje plus - máš bohatší programový výber.
Fero11
12.06.11,09:49
Takze aby sme si to ujasnili.
Mas kartu skylink ??
Ak ano, tak tato karta dokaze odblokovat len programy, ktore su na Astre 23,5°E v zavislosti od toho aky konkretny balik si platis vid http://skylink.sk/web/structure/26.html
Ak nemas inu kartu, tak ine kodovane stanice nebudes prijimat (i ked v niektorych pripadoch je to mozne)
Cez sirius si urcite nechytila programy, ktore ponuka skylink (su tam len programy, ktore sluzia na distribuciu pre providerov a navyse su kodovane powerVU)
Ak chces nejake ruske a polske (predpokladam, ze mas na parabole aj motor) tak celkom dost ich je na hot bird 13°E (polske) a na Astra 4,8°E (resp. ako spominas je to sirius) tak tam je dost ruskych.
Pekny prehlad, kazdy den aktualizovany so vsetkymi kanalmi ktore sa vysiaelaju cez satelit najdes napr:
http://www.lyngsat.com/
http://cz.kingofsat.net/
samozrejme tych webov je viacej
martuli
12.06.11,10:47
Tak to veru netuším, či tam mám aj nejaký motor, ale práve o ten mi ide, že keď si to dám akože na inú družicu, či to točí s parabolou (nemôžem byť na dvoch miestach naraz) Áno, spomínala som, že mám skylink a nešiel mi TV Barrandov, tak som to skúšala naladiť inak. A podarilo sa, ale hodilo tam inú družicu, alebo teda neviem čo to je. Astra 2D, Sirius a i.
Fero11
12.06.11,13:41
Nuz to je pruser, ked nevies ci mas motor, to ako keby si nevedela (pokial byvas v bytovke) kolko poschodi ma Vasa bytovka.
Ked nevies ci tam mas motor, tak si trufam povedat, ze skor ho tam nemas ako mas !
V boxe sa uz od vyroby nachadza zoznam druzic na orbite a ked das preskenovat sirius a na siuriu su podobne TP ako na Astre 23,5°E tak je mozne ze ti naskenuje aj progrogramy na astre, ale tvari sa to, ze je to na siriuse.
Mozno by sa mal na to pozriet niekto skusenejsi, mozno manzel, alebo nejaky sused, lebo nie je jasne, co mas naskenovane ...
robovi
12.06.11,13:46
Tak to veru netuším, či tam mám aj nejaký motor, ale práve o ten mi ide, že keď si to dám akože na inú družicu, či to točí s parabolou (nemôžem byť na dvoch miestach naraz) Áno, spomínala som, že mám skylink a nešiel mi TV Barrandov, tak som to skúšala naladiť inak. A podarilo sa, ale hodilo tam inú družicu, alebo teda neviem čo to je. Astra 2D, Sirius a i.

To ze si v nastaveniach prijimaca prepnes na inu druzicu este nic nemeni na polohe paraboly. Jedine v tom pripade, ak mas na nej motorcek, ktory v spolupraci s prijimacom otoci parabolou. Vzhladom na to, ze nevies posudit, ci mas na parabole motor, alebo mie, ti radim, aby si radsej zavolala nejakeho odbornika, co ti to za 10 € v priebehu 10 min nastavi a povie ti blizsie info. Ako tu bolo pisane kodovane programy skylink idu cez astru 23,5 a ked mas v ohnisku paraboly dve LNB, je mozne chytat aj astru 19,2. Tam mozes pochytat aj dalsie hafo nekodovanych programov prevazne nemeckej proveniencie. V principe, ked chytis akykolvek satelit, cez ktory ide tv vysielanie, mas moznost pozerat nekodovane programy, ktore su prenasane jeho prostrdnictvom.
martuli
12.06.11,14:05
Ak s tým od rána doteraz nič nebuchlo, tak by to malo byť ok, nie? Nechám to tak, ako to je, stačí mi to, čo mi ponaskakovalo samé. To čo som chcela tam je a to mi stačí. Dík.
Fero11
12.06.11,17:47
No buchnut ti to urcite nebuchne ani nic neodpalis, jedine, zeby si si pomylila sat. box s kvetinacom a chcela by si popolievat kvety :)
Prip. pri burke ti moze buchnut vsetko, takze v burkovom obdoby odporucam na noc, resp ak dlhsiu dobu nie si doma, komplet vsetko vytiahnut zo suviek a aj koax vytiahnut
66anna
19.01.12,17:04
Prosim o pomoc. Dnes som si zrusil na skylinku vsetky stanice, lebo som chcel podla ich rady predalit na Astru co doporucili do 1.2.2012. vsetko som zrusil. podarilo sa mi tam dat auto vsetky cudzie len nie tie ktore tam boli / tie slovenske a ceske . Prosim co mam robit ked ich tam dostat spat, tie slovenske. dakujem.
Fero11
19.01.12,17:28
Zavisi to od toho aky mas satelitny box.
Mohol nastat pripad, ze si si vymazal stanice len z oblubenej zalozky, ale inak su naskenovane. Takze prejdes na druzicu Astra 3A/B ( ...) a znova si vytvoris oblubenu zalozku a tie ktore chces, tak si tam presunies.
Dalsia moznost je, ze si si zmazal aj druzicu. Potom treba vytvorit novu a znova preskenovat
Ale to je tak tazko radit, napis aspon aky mas box
wagner
20.01.12,10:50
Prosim o pomoc. Dnes som si zrusil na skylinku vsetky stanice, lebo som chcel podla ich rady predalit na Astru co doporucili do 1.2.2012. vsetko som zrusil. podarilo sa mi tam dat auto vsetky cudzie len nie tie ktore tam boli / tie slovenske a ceske . Prosim co mam robit ked ich tam dostat spat, tie slovenske. dakujem.
Neviem o tom, že by bolo treba preladiť Astru. Iba niektoré stanice menia vysielacie pozície. Pritom nemáš čo vymazať. Keď sa dáš na stanici ktorú chceš preladiť do menu a tam si dáš naladenie staníc (asi to bude pýtať najskôr heslo) a na nastaveniach si zmeníš nastavenie. Či už prenosovú rýchlosť, FEC a pod. A dáš to uložiť. Nové uloženie parametrov staníc zvykne dať od čísla jedna, tak si to musíš posunúť a súčasné nastavenie vymazať. Tak isto sa pridáva aj nová stanica. V pôvodnej zmeníš parametre a potvrdíš. Staré nastavenie Ti ostáva, to vymaž až vtedy, keď ho nebudeš potrebovať. Pokiaľ Ti nejaké stanice idú, tak si vymazal iba pôvodné nastavenia staníc. Treba ich nanovo nahodiť. Nič sa nedeje.
venujte, prosím, zvýšenú pozornosť nasledujúcim riadkom, v ktorých sa venujeme nutnosti preladenia niektorých satelitných programov Skylink to píšu na stránke Skylinku, treba si to pozrieť.