Bozena2
12.06.11,13:06
Pozemok je vysporiadany pod stavbu,ale na stavbu nemame stavebne povolenie.Jedna sa o vinohradnicky domcek ,ktory sme postavili na nasom pozemku.Ide cca 30 metrov stvorcovych.Chcela som sa spytat kolko by stalo nasledne stavebne povolenie,pretoze by som to chcela dat do poriadku.Dakujem
pepa78
12.06.11,11:19
Záleží od toho na aké siete je stavba pripojená....projekt domčeka / cena podľa projektanta/ + projekt prípojky vody, elektriky, plynu / a cca 150 € / + situácia osadenia domčeka + poplatok za stavebné povolenie na satvebnom úrade / u nás 33 € / + LV na žiaosti k vyjadreniam správcov sieti + prípadná pokuta za čiernu stavbu :)
Bozena2
13.06.11,06:33
Na vinohradnicky domcek mame projekt uz hotovy ,kurenie na tuhe palivo a voda je vlastna studna,elektrika pripojena aj schvalena,pozemok vysporiadany,list vlastnictva mam,len to stavebne povolenie chyba.Takze ak by ste mi mohli poradit ako mam postupovat teraz dalej a aka by bola asi ta pokuta za ciernu stavbu? Vopred dakujem
draik
18.06.11,14:28
Pokuta do 1 miliona byvalych Sk. Ak tam s vystavbou nepocita aspon uzemny plan, tak aj zburanie ciernej stavby (navyse sa pripravuje sprisnenie podmienok na dodatocnu legalizaciu stavieb)
Generalissimus
18.06.11,14:44
A preco sa chvalit stavebnemu uradu ze je to uz postavene? Ak je to niekde schovane vo vinohradoch a susedia niesu proti, vybavte si normalne povolenie a za mesiac mozte kolaudovat :)
Vystavba 30 m2 pri dnesnych casoch vystavby je mesiac cakania aj vela.