Erika686
12.06.11,14:09
Nas sused podal tr. oznamenie na mojho manzela, ze vraj mu ukradol plot (mame zle vztahy, ale nikdy by sme to neurobili). Policajti vypocuvali mojho manzela. Maju pravo vypocuvat aj mna, ked tr. oznamenie bolo podane len na manzela?
srska
12.06.11,12:19
Nas sused podal tr. oznamenie na mojho manzela, ze vraj mu ukradol plot (mame zle vztahy, ale nikdy by sme to neurobili). Policajti vypocuvali mojho manzela. Maju pravo vypocuvat aj mna, ked tr. oznamenie bolo podane len na manzela?
majú ale môžeš odmietnuť - rodinný príslušník, blízka osoba, .....
Erika686
12.06.11,12:28
No, policajt bol dnes poobede za mnou, sa ma nieco pytal a povedal, ze vypoved mi donesie podpisat vecer. Tak to jednoducho mozem odmietnut podpisat, hej?
Keby som vedela, ze mozem odmietnut vypoved, tak ho poslem kade lahsie...:(
srska
12.06.11,12:35
No, policajt bol dnes poobede za mnou, sa ma nieco pytal a povedal, ze vypoved mi donesie podpisat vecer. Tak to jednoducho mozem odmietnut podpisat, hej?
Keby som vedela, ze mozem odmietnut vypoved, tak ho poslem kade lahsie...:(
ak ťa nepoučil o možnosti nevypovedať (mohla by si ublížiť výpoveďou manželovi) urobil policajt chybu. poučiť ťa totiž musí.
ani manžel nemusí vypovedať (aj v tom prípade ak by bol predvedený) - stačí ak im do lajstra napíše, že policajtom doručí písomnú výpoveď (na znení sa môže poradiť s advokátom).
lujza.j
12.06.11,12:37
§ 130
Právo svedka odoprieť výpoveď

(1) Právo odoprieť výpoveď ako svedok má príbuzný obvineného v priamom rade, jeho súrodenec, osvojiteľ, osvojenec, manžel a druh. Ak je obvinených viac a svedok je v uvedenom pomere len k niektorému z nich, má právo odoprieť výpoveď ohľadne iných obvinených len vtedy, keď nemožno oddeliť výpoveď, ktorá sa ich týka, od výpovede týkajúcej sa obvineného, s ktorým je svedok v tomto pomere.

(2) Svedok je oprávnený odoprieť vypovedať, ak by výpoveďou spôsobil nebezpečenstvo trestného stíhania sebe, svojmu príbuznému v priamom rade, svojmu súrodencovi, osvojiteľovi, osvojencovi, manželovi alebo druhovi, alebo iným osobám v rodinnom alebo obdobnom pomere, ktorých ujmu by právom pociťoval ako vlastnú ujmu. Svedok je oprávnený odoprieť vypovedať aj vtedy, ak by výpoveďou porušil spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá mu bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou starostlivosťou.
poprípade pozri §-fi od 128
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-poriadok/
Erika686
12.06.11,12:37
srska, dakujem, si poklad ;)
Erika686
12.06.11,12:39
dik aj tebe Lujza, uz som si to nastudovala. Islo mi aj o to, ze tu sa jedna vlastne o vypoved "svedka" a mna nikto "netituloval" ani neprizval do konania ako svedka. Na zaklade coho som ja ako svedok?
Erika686
12.06.11,12:40
a presne, mojou "vypovedou" sa policajt snazil vyriesit pripad, ked si nebol isty manzelovou vypovedou, ta sa prisiel spytat mna, ale NEPOUCIL ma...tak je to jasne, nic nepodpisem.

Ja uz som z toho nasho suseda na prasky :-o
srska
12.06.11,12:43
a presne, mojou "vypovedou" sa policajt snazil vyriesit pripad, ked si nebol isty manzelovou vypovedou, ta sa prisiel spytat mna, ale NEPOUCIL ma...tak je to jasne, nic nepodpisem.
on ti donesie dve lajstra na podpis. jedno je poučenie, že si bola poučená okrem iného aj o možnosti nevypovedať a na druhom bude to čo mu vyhovuje do spisu - takže pozor.
lujza.j
12.06.11,12:44
dik aj tebe Lujza, uz som si to nastudovala. Islo mi aj o to, ze tu sa jedna vlastne o vypoved "svedka" a mna nikto "netituloval" ani neprizval do konania ako svedka. Na zaklade coho som ja ako svedok?

je to bežné, takto sa to robí, vždy sa vyťažujú najbližšie osoby okolo podozrivého, čo by vedeli k danej veci vypovedať. susedské a manželské vzťahy sú asi tie najhoršie:( kto nezažije-nevyšetruje neuverí;)
Erika686
12.06.11,12:47
Booze, tak nemam podpisovat ani jeden papier? lebo ja som nebola poucena...
Beella
12.06.11,13:05
mimotemy
Keď to tu tak čítam - koľko ľudí má problémy so susedmi, tak ja asi začnem tým mojim, ako sprava, tak aj zľava vypekať každú nedeľu koláče. Teda na striedačku :D :D. Máme fakt zlatých, úžasných susedov.....

Erika, držím palce, nech sa to vyrieši spravodlivo, prepáč, že som Ti vliezla do témy...




Erika
Erika686
12.06.11,13:12
Nevadi...bud rada, ze mas takych susedov....S tym nasim nikto nic nezmoze, aj ked si vypusta zumpu za nas pozemok na travu...nemame dokazy, tak si mozme piskat...uzasny pravny stat a ked si ho nakamerujem, jak pusta- dokaz, tak este ja som obvinena, lebo ho nesmiem kamerovat (to len priklad)...na hlavu vsetko postavene....
Erika686
12.06.11,14:43
Tak ludkovia, ja vam z celeho srdca dakujem za velmi cennu radu. Pan policajt (take ucho) odisiel s dlhym nosom a este sa mi ospravedlnoval. Argumentovala som tym, ze ma nepoucil a , ze chcel zneuzit moju vypoved a ze sa budem na nho stazovat u nadriadeneho...sklopil usi a trielil :-)
A vraj mame doverovat slovenskej policii....
lujza.j
12.06.11,14:48
šikulka:)
lujza.j
12.06.11,14:50
Tak ludkovia, ja vam z celeho srdca dakujem za velmi cennu radu. Pan policajt (take ucho) odisiel s dlhym nosom a este sa mi ospravedlnoval. Argumentovala som tym, ze ma nepoucil a , ze chcel zneuzit moju vypoved a ze sa budem na nho stazovat u nadriadeneho...sklopil usi a trielil :-)
A vraj mame doverovat slovenskej policii....

čiarka je čiarka-vyriešená kauza;)
a potom, že nie je to o štatistike! stále je a bude
srska
12.06.11,14:52
Tak ludkovia, ja vam z celeho srdca dakujem za velmi cennu radu. Pan policajt (take ucho) odisiel s dlhym nosom a este sa mi ospravedlnoval. Argumentovala som tym, ze ma nepoucil a , ze chcel zneuzit moju vypoved a ze sa budem na nho stazovat u nadriadeneho...sklopil usi a trielil :-)
A vraj mame doverovat slovenskej policii....
no vidíš, ani to nebolelo.
nemožnosti riešime na porade okamžite, zázraky do 24 hodín.:)
Erika686
12.06.11,14:55
ale co chudak taki, ktorych z nevedomosti policajti doslova dostanu...
Ale srdce mi bilo jak dive...:D
arizona
12.06.11,15:55
Tak ludkovia, ja vam z celeho srdca dakujem za velmi cennu radu. Pan policajt (take ucho) odisiel s dlhym nosom a este sa mi ospravedlnoval. Argumentovala som tym, ze ma nepoucil a , ze chcel zneuzit moju vypoved a ze sa budem na nho stazovat u nadriadeneho...sklopil usi a trielil :-)
A vraj mame doverovat slovenskej policii....
Mozno by tvoja vypoved pomohla manzelovi, nemyslis?
Nie vzdy vypoved uskodi...;)
Erika686
12.06.11,16:17
Mozno by tvoja vypoved pomohla manzelovi, nemyslis?
Nie vzdy vypoved uskodi...;)
Urcite nie, je to take domotane, ale moja vypoved by mu praveze uskodila alebo uskodila by nasej rodine, kedze ten bezboznik sused si este narokoval na odskodnenie 250 e:mad:. Vrchol drzosti, niektori su fakt bez chrbtovej kosti....