sattelitka
12.06.11,19:03
ahoj všetci, mám v pc nainštalovaný program Microsoft Office Excel 2003, a neviem otvárať iné excelové súbory ktoré si chcem buď stiahnuť z netu, alebo prenesené cez USB, aj keď zmením príponu na .xls tak mi to neotvorí. Ale tie súbory čo mám už dávno v pc uložené sa normálne otvoria a majú tiež príponu .xls.
Čo mám s tým robiť aby som to otvorila, treba nejaký program ešte stiahnuť, nejaký starší ?
ivka70
12.06.11,17:13
Ake subory to vlastne stahujes, ci otvaras, ked im musis menit koncovku na .xls???
marjankaj
12.06.11,17:19
ahoj všetci, mám v pc nainštalovaný program Microsoft Office Excel 2003, a neviem otvárať iné excelové súbory ktoré si chcem buď stiahnuť z netu, alebo prenesené cez USB, aj keď zmením príponu na .xls tak mi to neotvorí. Ale tie súbory čo mám už dávno v pc uložené sa normálne otvoria a majú tiež príponu .xls.
Čo mám s tým robiť aby som to otvorila, treba nejaký program ešte stiahnuť, nejaký starší ?

Tú príponu môžeš zmeniť iba v exceli 2007 alebo 2010. Prípadne si stiahni konvertor. Nemôžeš čakať, že keď napríklad prepíšeš súbor *.xls na *.jpg tak si budeš pozerať obrázky. Musíš vymeniť aj obsah a nie iba obal:cool:
Chobot
12.06.11,18:50
ahoj všetci, mám v pc nainštalovaný program Microsoft Office Excel 2003, a neviem otvárať iné excelové súbory ktoré si chcem buď stiahnuť z netu, alebo prenesené cez USB, aj keď zmením príponu na .xls tak mi to neotvorí. Ale tie súbory čo mám už dávno v pc uložené sa normálne otvoria a majú tiež príponu .xls.
Čo mám s tým robiť aby som to otvorila, treba nejaký program ešte stiahnuť, nejaký starší ?

Aké sú to tie iné excelové súbory?? Akú majú koncovku. Treba napísať viac informácií, z uvedeného ti nevieme poradiť.
PaloPa
13.06.11,05:30
Tú príponu môžeš zmeniť iba v exceli 2007 alebo 2010. Prípadne si stiahni konvertor. Nemôžeš čakať, že keď napríklad prepíšeš súbor *.xls na *.jpg tak si budeš pozerať obrázky. Musíš vymeniť aj obsah a nie iba obal:cool:

Súhlasím s Janom, pripájam linku na bezplatný konvertor:

Microsoft Office Compatibility Pack (http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyId=941B3470-3AE9-4AEE-8F43-C6BB74CD1466&displaylang=en)


P.
sattelitka
13.06.11,11:46
Súhlasím s Janom, pripájam linku na bezplatný konvertor:

Microsoft Office Compatibility Pack (http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyId=941B3470-3AE9-4AEE-8F43-C6BB74CD1466&displaylang=en)


P.
Ďakujem za rady. A ten konvertor otvorí bez problémov staršie verzie v novej a opačne?
P.S. Tie súbory sú napr. s príponami .ods, .xls.,.xlsx, .orgCalc
marjankaj
13.06.11,11:52
Ďakujem za rady. A ten konvertor otvorí bez problémov staršie verzie v novej a opačne?
P.S. Tie súbory sú napr. s príponami .ods, .xls.,.xlsx, .orgCalc

Ten konvertor slúži na to, aby si mohla v exceli 2003 otvoriť aj novšie súbory *.xlsx. Súbory z open office v tom neotvoríš.

Novšie verzie excelu 2007 a 2010 vedia pracovať aj so starými súbormi *.xls.

To číslo znamená rok, teda podľa toho zistíš, ktorá verzia je staršia.:cool:
kamowski
03.07.11,17:17
Ďakujem za rady. A ten konvertor otvorí bez problémov staršie verzie v novej a opačne?
P.S. Tie súbory sú napr. s príponami .ods, .xls.,.xlsx, .orgCalc

*.ods je formát tabulky z OpenOffice a MS Office ho asi neotvorí. (mohlo by pomôcť toto: ods plugin (http://www.softpedia.com/get/Office-tools/Other-Office-Tools/Sun-ODF-Plugin-for-Microsoft-Office.shtml))
Uživateľom OpenOffice (ktorý dokáže pracovať s väčšinou dokumentov vytvorených v MSO) odporúčam ukladať dokumenty vo formátoch .xls, .doc, .rtf kým sa situácia v MSO nezlepší. :(