appsony
12.06.11,19:16
Ahojte,

potrebujem poradit ohladom kupy kosacky / krovinorezu. Nasiel som spatne aj tu na Porade nejake temy, ale len starsie a odvtedy mohli pribudnut na trh nejake nove modely.

Mal by to byt nejaky poloprofesionalny model, ktory by zvladol 4-5krat do roka pokosit zhruba 6-7 arov.

Dakujem za pomoc
petmar
12.06.11,18:27
na mojm krovinoreze sa mi najviac páči taký posilňovač štartovania (neviem presný tech. názov),. Predtým na kosačke a na píle som takmer prišiel o prsty, mám ich ešte stále presilené a na tejto kosačke aj v ľufte brnknem a naštaruje :)
verkaz
12.06.11,18:38
Aká je to značka ? napíš viac
petmar
12.06.11,20:30
Husquarna to dáva do niektorých typov (možno aj iní, ale ja mám skúsenosť s H.), treba sa pozrieť aký typ vyhovuje, oni to počítajú podľa rozmeru záhrady, príp. ako dlho chceš v kuse kosiť. Môžeš pozerať na výkon, váhu, cenu, 4-takt, 2-takt, priemer noža-silónu teda záber, nôž 1-2 kusy, 3-zubý, 4-zubý, predavačku-či sa vyzná ale vysvitlo že sme susedia a poradila dobre.
Myslím že klasicky dobré značky sú Husquarna a Stihl, tam sa nedá pomýliť.
camozzi
12.06.11,20:53
Pred asi 3-4 rokmi som kupoval Husqvarnu 125R a zatial nebol ziaden problem. Kosim priblizne rovnako velky pozemok, ale castejsie. Spotreba zalezi od techniky kosenia a od velkosti travy. Niekedy si vystacim s polovicou nadrze, niekedy ide aj cela. Original servis je v takmer v kazdom meste a nahradne dielce nie je problem zohnat.
125R sa uz nevyraba a nahradil ju model 128R. Stoji okolo 275 eur. S mojou som spokojny a nelutujem. Odporucam pozriet aj Stihl.
legolas
13.06.11,04:59
Ahojte,

potrebujem poradit ohladom kupy kosacky / krovinorezu. Nasiel som spatne aj tu na Porade nejake temy, ale len starsie a odvtedy mohli pribudnut na trh nejake nove modely.

Mal by to byt nejaky poloprofesionalny model, ktory by zvladol 4-5krat do roka pokosit zhruba 6-7 arov.

Dakujem za pomoc

..pozri, krovinorez nekupuješ na jeden deň ani mesiac ani rok, takže kúp si radšej dobrú značku napr. Stihl, ja mám taký už 8 rokov a kosím nie 7 árov , ale 45 árovú záhradu, dodnes som s ním nemal žiadne problémy.., porozmýšľaj
fachman
18.07.11,17:51
Zdravím vás,chcem kúpiť krovinorez stihl.FS 56 má šedý kryt motora,FS 87 oranžový,to je farebne označený rozdiel v triede ? Ďakujem
hugho
19.07.11,09:39
Nie je to rozdiel v triede, ale FS 56 je ozaj len jednoduchy vyzinac a FS 87 je uz zaradeny ako silnejsi vyzinac, aj ked do triedy krovinorezov ma este daleko. Jedno by som vycital tymto slabsim Stihl a to ze maju pohon ohybnou hriadelou od spojky az dole k prevodu. Pre vasu predstavu tento ohybny bowden vyzera podobne ako pruzina ktora sa pouziva na cistenie kanalizacie. Radsej by som zvolil znacku ktora v tejto kategorii uz ma ocelovy kardan/ tyc/ ulozeny v loziskach pozdlz celej tyci. Skuste pozriet Dolmar alebo Solo, v Nemecku na tej istej urovni ako Stihl, len u nas netradicne znacky. A pri tom zostanete v tej iste cene.