miroB12
12.06.11,19:36
dobrý chcem sa spítať aké čerpadlo mám použiť na automatickú závlahu 5 zavlažovačou -trisiek vodu budem cerpať z vrtanej studne hlbka 7m výdatný zdroj čerpadlo aby malo aj stopku proti nasavaniu naprázno a aby malo aj automaticky aba sa aj vyplo a zaplo (automat)
legolas
13.06.11,04:24
dobrý chcem sa spítať aké čerpadlo mám použiť na automatickú závlahu 5 zavlažovačou -trisiek vodu budem cerpať z vrtanej studne hlbka 7m výdatný zdroj čerpadlo aby malo aj stopku proti nasavaniu naprázno a aby malo aj automaticky aba sa aj vyplo a zaplo (automat)
..cenu si si nezadal, takže tu je jedno dobré čerpadlo pre tvoju potrebu.., vygúgli si ho:
GARDENA 5000/5 LCD
KEJKA
13.06.11,16:11
SIGMA staré čerpadlo má spálený motor. Zajtra mám možnosť kúpiť nový motor, plus zásobník-nádobu 80l, plus nejakú tuším tepelnú ochranu.
Ponúkli mi alternatívu vodárničku EBARA, vyguglila som toto
http://www.ebara.sk/
konkrétne niečo takéto
http://www.ebara.sk/index.php?stranka=produkt&kat=vodarne&id=vod_samo
má to aj ochranu tepelnú aj ešte niečo naviac, ...suma 346 EUR, nádoba 80l.

chcem to dať do šachty pri dome, slúžiť má na polievanie a dolievanie bazéna, vírivky - len občas samozrejme, neskôr by sme aj radi prepojili so sytémom do domu - na WC.
Ako výhodu spomeuli, že miesto SIGMA 380V, stačí 220V.

aké pripomienky k tomu?
Studňa je narážaná, NIE vŕtaná, 6/4 trubka, voda odo dna šachty 2m, výkon čerpadla by mal byť 3600-4000, priepustnosť pieskového filtra min, také alebo väčšie....tieto požiadavky mi dal vodár.
miroB12
13.06.11,16:58
mam studnu 7m hlbokú ale uz v 4 metroch sa nedá výčerpť tie trisky ba boli 5x gardena s80 a to čerpadlo som myslen niečo takéto aby to vsetko obsahovalo co ma toto cerpadlo :http://www.gardena.com/sk/water-management/irrigation-pump/cerpadlo-do-hlbokych-studni-6000-5-inox-automatic-premium/ (http://www.gardena.com/sk/water-management/irrigation-pump/cerpadlo-do-hlbokych-studni-6000-5-inox-automatic-premium/)
legolas
14.06.11,04:58
[QUOTE=miroB12;1767221]mam studnu 7m hlbokú ale uz v 4 metroch sa nedá výčerpť tie trisky ba boli 5x gardena s80 a to čerpadlo som myslen niečo takéto aby to vsetko obsahovalo co ma toto cerpadlo :http://www.gardena.com/sk/water-management/irrigation-pump/cerpadlo-do-hlbokych-studni-6000-5-inox-automatic-premium/ (http://www.gardena.com/sk/water-management/irrigation-pump/cerpadlo-do-hlbokych-studni-6000-5-inox-automatic-premium/)[/QUOTE

Gardena5000/5:
Popis produktu


Menovitý výkon: 1300 W
Max. čerpané množstvo: 4500 l / hod
Max. výtlačná výška: 52 m
Max. tlak: 5,2 bar
Spínací tlak: 2,0 + –0,2 bar
Max. samonasávacie výška: 9 m
Max.teplota čerpaného množstva: 35 ° C
Hmotnosť: 11 kg
Napojovací závit: 33,3 mm (G 1)
Automatické využitie úžitkovej vody – pre zavlažovanie záhrady alebo pre domácnosť.
Integrovaný veľkoobjemový jemný filter.
Odšróbovateľný priezor pre naplnenie čerpadla.
Otočný spínač pre optimalizáciu samonasávanie.
Elektronický tlakový spínač čerpadlo v prípade potreby automaticky zapne a potom opäť automaticky vypne.
Poistka chodu nasucho zabraňuje poškodeniu čerpadla pri nedostatku čerpaného média.
Automatické nastavenie vypínacieho tlaku čerpadla.
Zapínací tlak čerpadla je nastavený výrobcom, možno modifikovať prostredníctvom servisu GARDENA.
Stopka spätného toku pre skrátenie opätovného nasávania. LCD-info displej s indikáciou funkcie a poruchy.
2 výstupy, z toho jeden otočný.
Kondenzátorový motor s tepelnou poistkou, nevyžadujúci údržbu.
Výpustný šrób pre vypustenie čerpadla pred nástupom mrazu.
Gumené pätky pre chod čerpadla bez vibrácií a nehlučný prevádzku.
Čerpané médium: čistá sladká voda.
Čerpadlo nie je určené na čerpanie slanej vody, agresívnych či ľahko horľavých látok či potravín.
viktorviktor
14.06.11,11:45
Kejka, pri plnení a polievaní sa bude tlaková nádoba často spínať a skráti sa životnosť čerpadla na polievanie a dolievanie postačuje ponorné čerpadlo alebo záhradné čerpadlo, a možno (to nebýva skoro nikdy) a bude to oveľa lacnejšie. "Starý" zásobník sa dá využiť ako záhradná sprcha.
KEJKA
14.06.11,13:05
Kejka, pri plnení a polievaní sa bude tlaková nádoba často spínať a skráti sa životnosť čerpadla na polievanie a dolievanie postačuje ponorné čerpadlo alebo záhradné čerpadlo, a možno (to nebýva skoro nikdy) a bude to oveľa lacnejšie. "Starý" zásobník sa dá využiť ako záhradná sprcha.
dakujem, ja som to ešte študovala a tiež mi to tak vychádza, že pre polievanie nepotrebujem nádobu. Existuje náhrada za tlakovú nádobu, ktorý spustí čerpadlo a vypne po niekoľkých sekundách až zatvorím kohútik.
Elektronické zariadenie PRESFLO alebo aj iné. V tomto prípade mám dilemu, či sa elektronika hodí do šachty, kde je vlhko.
Zatiaľ som nechala previnúť motor starej sigmy, tá bežala bez zásobníka, čerpadlo je dobré, a previnutie mi zaplatí poisťovňa, tak to skúsim.
bjuty smis
26.01.13,08:55
ahojte, budem mať 10 metrov hlbokú studnu, rúra 200 mm, hladina je už od cca 3m,
aké má byť silné čerpadlo ? stačí ponorka, netreba vodárničku ?
chcem ho iba na polievanie, auto, bázen a pod....
sú aj s nejakým tlakovým vypínačom ?
neviem, ako to presne funguje, ked ho zapnem a hadicu mám vypnutú, neničí sa ?

musí sa hned vypnuť z elektriky ?
bjuty smis
14.03.13,07:16
má niekto skúsenosť s záhradným čerpadlom z Lidla ?
alabut
14.03.13,18:45
Ak nepouzijes spatnu klapku, ponorka nezamrzne a mozes polievat aj v mrazoch. A ak nechas len volny vyvod bez ventilu, netreba ani tlakovy spinac, ja ho zapinam vypinacom blizko vrtu a hadicu nasadim na bajonetovu koncovku. Treba dat pozor, aby cerpadlo neslo do uzatvorenej hadice. Ako ochrana pred poskodenim cerpadla je mozne pouzit motorovy istic dimenzovany podla odoberaneho prudu uvedeneho na stitku cerpadla. Ja ho nemam a funguje uz skoro 20 rokov.
J500j
15.03.13,11:34
ahojte, budem mať 10 metrov hlbokú studnu, rúra 200 mm, hladina je už od cca 3m,
aké má byť silné čerpadlo ? stačí ponorka, netreba vodárničku ?
chcem ho iba na polievanie, auto, bázen a pod....
sú aj s nejakým tlakovým vypínačom ?
neviem, ako to presne funguje, ked ho zapnem a hadicu mám vypnutú, neničí sa ?

musí sa hned vypnuť z elektriky ?


Dimenzia rúry spolu s výškou hladiny ti udáva zásobu vody v studni ktorú vypočítač ako objem zaplnenej časti.
Tebou stanovené hodnoty hovoria o zásobe cca. 219,8l vody v studni.
Keďže sa jedná o studňu hlbokú 10m čo je nad 8m potrebuješ ponorku.
Potrebuješ ešte určiť výdatnosť – maximálne dodávané množstvo čerpadla ktoré máš kúpiť čiže množstvo vody za časovú jednotku. Táto musí byť menšia ako je výdatnosť studne aby sa ti nestalo že čerpadlo nadmerným zohrievaním samo seba pri vyčerpaní vody sa poškodí – zhorí. Pomôcť sa však dá aj hladinovým plavákom. Najjednoduchším – amatérskym spôsobom zmerania výdatnosti studne je po jej naplnení – dosiahnutí ustálenej hladiny studňu jednoducho vyčerpať a zmerať čas do opätovného naplnenia. Vyčerpané množstvo vody a čas prepočítať na jednotku času čím dostaneš výdatnosť studne.

Solidné f. ktoré sa zaoberajú vŕtaním studní však sami merajú výdatnosť studne a hĺbku prispôsobujú potrebám zákazníka vzhľadom na požadované alebo predpokladané využívané množstvo vody.

Povedať si preto len tak že chcem mať, mám alebo budem mať 10m hlbokú studňu nehladiac na dôsledky nemusí byť vzhľadom na hore uvedené tou správnou voľbou. Môže sa ti totižto stať aj taký prípad že po vyčerpaní tých súčasných 219 l budeš čakať aj hodinu kým sa ti studňa opäť naplní.
http://www.e-cerpadla.cz/page.html?chapter=0&id=13


Jano
J500j
15.03.13,12:15
má niekto skúsenosť s záhradným čerpadlom z Lidla ?



Záhradné čerpadlo z LIDLA je jednoduché čerpadlo určené na čerpanie tekutiny s malým priemerom nečistôt. Je stavané na dopravu tekutiny do určitej výšky čo je v takýchto prípadoch ako čerpadlo z lídla spravidla 4 - 6m, poprípade s použitím prepočtu aj do určitej vzdialenosti od miesta čerpania. So zvečšujúcou sa vzdialenosťou dopravná výška klesá. Všetky čerpadlá sú určitým spôsobom tlakové, dopravníky kvapalín. Toto čerpadlo však pripájať ku tlakovému zásobníku – vodárničke vzhľadom na jeho konštrukciu neodporúčam. V samotnom návode pre čerpadlo je toto pravdepodobne aj uvedené. Záhradné čerpadlo sa preto volá záhradným že sa predpokladá jeho využitie len na záhradné účely – polievanie alebo čerpanie vody na účely umývania a polievania. Treba si uvedomiť, akop už bolo uvedené že vzdialenosť miesta výstreku vody z hadice od miesta čerpania zmenšuje hodnotu dopravnej výšky. Hovorí o tom tkzv. – každý to volá inak, niekto výkonostný – prevádzkový - diagram zaťažiteľnosti čerpadla – dopravný diagram čerpadla - grafiská závislosť - dopravná charakteristika čerpadla......

V podstate však na bežné záhradné polievanie – čerpanie vody ho použiť s kludným srdcom môžete. Všetko závisí len od toho čo od neho očakávate. Na bežné veci vám niekoľko rokov (prípadne dokedy vám ho neukradnú) určite k spokojnosti poslúži.

http://www.e-cerpadla.cz/page.html?chapter=0&id=13


Jano
bjuty smis
15.03.13,17:24
dakujem za rady, dnes som totiž už to čerpadlo kúpil:)
studnu idem akurát robiť, bude 10 m, ale čerpadlo bude cca v 8,4 metrov nad dnom,1,6 m bude šachta..je to nad 8m, musí byť hadica úplne na dne ? k tomu čerpadlu je len 4 m, ale chcem nadpojiť na 7m...
dúfam, že nebude problém...


.chcem ho presne na tebou menované účely, pozemok mám len 25 x 25m,takže verím, že nebude problém..
voda je u nás už v cca 3 m, sused akurát osádzal žumpu, vykopali jamu 3m a ráno tam mal vodu...

okres Senec....
buchač
15.03.13,17:29
má niekto skúsenosť s záhradným čerpadlom z Lidla ?

dakujem za rady, dnes som totiž už to čerpadlo kúpil:)

Toto ???

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-74EB2BB7-1E801026/lidl_sk/hs.xsl/index_30960.htm

Lebo aj ja ...cca 2 týždne nazad ...:)
Uvidíme , čo za mašinka ...ale zatiaľ ma tie rôzne mašinky z Lidla nesklamali ...
bjuty smis
15.03.13,17:56
Toto ???

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-74EB2BB7-1E801026/lidl_sk/hs.xsl/index_30960.htm

Lebo aj ja ...cca 2 týždne nazad ...:)
Uvidíme , čo za mašinka ...ale zatiaľ ma tie rôzne mašinky z Lidla nesklamali ...

áno, leží mi tu vedla pc.:)
nechcel som žiaden čínsky plastový šmejd, ale robustného kovového nemca :))
a za tú cenu sa mi zdá ok....
buchač
15.03.13,18:16
áno, leží mi tu vedla pc.:)
nechcel som žiaden čínsky plastový šmejd, ale robustného kovového nemca :))
a za tú cenu sa mi zdá ok....
Vyskúšaj a daj vediet ....dojmy a výsledky výkonov ...
Ja sa k svojmu dostanem až o nejaký čas ....
pavol54
15.03.13,18:23
áno, leží mi tu vedla pc.:)
nechcel som žiaden čínsky plastový šmejd, ale robustného kovového nemca :))
a za tú cenu sa mi zdá ok.... len či to bolo robené v Nemecku alebo len podľa nemeckých noriem. (ja som takto kúpil za asi 17€ vrtačku 1100W však delo po pol roku sa s ňou zoznámili pracovníci v separovanom zbere pozn vyrobená podľa nemeckých noriem z najvyššou starostlivosťou v číne) čo sa týka inštalácie na priamy zálev priamo sacia- výtlačná ak máš 3 m od vrchu vodu malo by to vystačiť, sacie hadice sa zásadne nenadpájajú ak nie sú kovové, pretože plast je problematické jednoducho zafixovať proti uvolneniu, klasický lineárny PE z jedného kusa(stojí pár € ) so spätnou klapkou aspoň 2 m nad dnom ukončiť ja mám 3 lamelové SVA vrt 15 m v 110 rúre a pracovalo deň noc tri mesiace v kuse a voda stačila závisí to však od tlakových pomerov v pôde a vo vodnom zdroji
Juraj Bindzár
15.03.13,19:41
Pozná niekto tento druh čerpadla ? Oplatí sa ho kúpiť?
bjuty smis
16.03.13,07:17
len či to bolo robené v Nemecku alebo len podľa nemeckých noriem. (ja som takto kúpil za asi 17€ vrtačku 1100W však delo po pol roku sa s ňou zoznámili pracovníci v separovanom zbere pozn vyrobená podľa nemeckých noriem z najvyššou starostlivosťou v číne) čo sa týka inštalácie na priamy zálev priamo sacia- výtlačná ak máš 3 m od vrchu vodu malo by to vystačiť, sacie hadice sa zásadne nenadpájajú ak nie sú kovové, pretože plast je problematické jednoducho zafixovať proti uvolneniu, klasický lineárny PE z jedného kusa(stojí pár € ) so spätnou klapkou aspoň 2 m nad dnom ukončiť ja mám 3 lamelové SVA vrt 15 m v 110 rúre a pracovalo deň noc tri mesiace v kuse a voda stačila závisí to však od tlakových pomerov v pôde a vo vodnom zdroji

no naschvál som ho pozrel, je to einhel -germany...
Pepe.d
17.03.13,20:17
Dimenzia rúry spolu s výškou hladiny ti udáva zásobu vody v studni ktorú vypočítač ako objem zaplnenej časti.
Tebou stanovené hodnoty hovoria o zásobe cca. 219,8l vody v studni.
Keďže sa jedná o studňu hlbokú 10m čo je nad 8m potrebuješ ponorku.
Potrebuješ ešte určiť výdatnosť – maximálne dodávané množstvo čerpadla ktoré máš kúpiť čiže množstvo vody za časovú jednotku. Táto musí byť menšia ako je výdatnosť studne aby sa ti nestalo že čerpadlo nadmerným zohrievaním samo seba pri vyčerpaní vody sa poškodí – zhorí. Pomôcť sa však dá aj hladinovým plavákom. Najjednoduchším – amatérskym spôsobom zmerania výdatnosti studne je po jej naplnení – dosiahnutí ustálenej hladiny studňu jednoducho vyčerpať a zmerať čas do opätovného naplnenia. Vyčerpané množstvo vody a čas prepočítať na jednotku času čím dostaneš výdatnosť studne.

Solidné f. ktoré sa zaoberajú vŕtaním studní však sami merajú výdatnosť studne a hĺbku prispôsobujú potrebám zákazníka vzhľadom na požadované alebo predpokladané využívané množstvo vody.

Povedať si preto len tak že chcem mať, mám alebo budem mať 10m hlbokú studňu nehladiac na dôsledky nemusí byť vzhľadom na hore uvedené tou správnou voľbou. Môže sa ti totižto stať aj taký prípad že po vyčerpaní tých súčasných 219 l budeš čakať aj hodinu kým sa ti studňa opäť naplní.
http://www.e-cerpadla.cz/page.html?chapter=0&id=13


Jano


Jano to co tu pises si dovolim nesuhlasit u nas je to trosku inak... tiez sme si dali navrtat studnu priemer 20cm do hlbky 13m vo Vrakuni cize strk... hladina zacina na nejakych piatich metroch a cerpadlo je ponorene v desiatich, aby nenasavalo piesok z dna. Perforovana cast rury je cca dva metre od dna. Zakupil som podobne cerpadlo ako tu ma na obrazku Juraj s parametrami cca 40l vody za minutu co je nejakych 2,4 kubikov za hodinu co na polievanie uplne staci s rozprasovacom to "dostrekne" cca 6-8m. Bezne polievame cca 8 arovu zahradu zhruba hodinu a nieco a po hodinovom polievani som par krat premeral hladinu a v niektorych pripadoch vobec neklesla, ale skor stupla cca 10-20cm. Typek ktory k nam prisiel vrtat studnu garantoval v nasej oblasti vydatnost vrtu bez problemov cca 8 kubikov vody denne co nemozem potvrdit, ale na ranne a vecerne hodinove polievania to staci bez znizenia hladiny.
J500j
18.03.13,09:36
Pepe.d

Neodporujem ti ale nie všade je to ako vo Vrakuni.

Treba si však uvedomiť to najhlavnejšie. Všetko závisí od miesta, kde sa studňa alebo vrt nachádza. Závisí to od hladiny spodnej vody. Väčšina studní a vrtov s hĺbkou do10m sú totižto zdroje zachytávajúce tkzv. povrchové vody. Tieto zdroje nie su zásobované z praveňov spodných vôd ale len stekajúcou vodou zo zvlhnutého podložia. Ďalší problém je podložie a jeho priepustnosť. Ine to je v štrkovom, pieskovom, ílovom, hlinitom, kamenistom a skalnom podloží. Vrakuňa je charakteru zväčša štrkového podložia a funguje v ňom priesaková schopnosť podložia. Blízkosť vodných tokov Malý Dunaj a Dunaj v tvojom okolí zabezpečuje dostatok povrchovej vody a štrkové prípadne pieskové podložie prenos a zásobovanie takejto studne alebo vrtu vo Vrakuni dostatok vody v tvojej studni. Nie však všade na Slovensku je to tak. Stačí ak si zoberieš k porovnaniu len Vrakuňu, Dúbravku, Kramáre alebo prípadne Kolibu. Ja bývam v ZB, mám 11m hlbokú kopanú studňu, hladina je v hĺbke 7m, používam ponorku TM10 a môžem povedať že po pól až 3/4hohiny nemám čo čerpať. Studňa sa naplní v priemere – závisí to pravdaže od obdobia za 6 – 8 hodín . Tak isto hoci je 11m hlboká je to studňa zásobovaná povrchovou vodou. Sused má o 100m v záhrade studňu novú vŕtanú. K solidnému zdroju, k takému čo len tak nevyčerke sa dopracoval v hĺbke 130m. Čiže tak ako som už písal v predchádzajúcom, písal som to všeobecne a nie je to vždy až tak jednoduché.

Ešte na dôvažok. Druhý sused má studňu asi 20m od mojej, má ju 9m hlbokú. Pri mojom intenzívnom čerpaní v lete sa jemu voda postupne stráca.


Ono jedno je tiež pravda, na polievanie mu to podľa neskoršieho popisu okolia stačiť určite bude.
Jano
Pepe.d
18.03.13,10:39
Ako pises, zalezi od lokality, my mame v blizkosti Maly Dunaj a v neposlednom rade aj Dunaj ktory zabezpecuje spodne vody v nasej oblasti. Kolega ma v blizkosti Samorina dom a ma narazanu 16m studnu z ktorej funguje cela domacnost a v lete napusta aj bazen cca 30 kubikov a nestalo sa mu este, ze by mu "dosla" pri cerpani voda pri jeho napustani.
Urcite pred vrtanim, narazanim ci kopanim studne je dolezite zistit od odbornika co je pre danu oblast najvhodnejsie, aby nenastalo sklamanie z nedostatku vody...
J500j
18.03.13,12:00
Pozná niekto tento druh čerpadla ? Oplatí sa ho kúpiť?

Juraj:

Je to jednoznačne ponorné čerpadlo.

Max výtlak – dopravná výška pri 1“ vývode 30m
Dĺžka kábla 15m – z toho vyplýva dosah do hĺbky približne 14m (kábel nepustí) ak chceš mať aspoň 1m na uloženie a pripojenie mimo vlhkosť studne.
Nasávanie podľa obrázku v ¾ výšky čerpadla. – výhodné pretože sa nedostane do styku s nečistotami na spodku.
Nie je uvedená veľkosť prípadného zrna nasatých nečistôt, - podstatné pretože ako sa mi zdá sacie otvory nie sú kruhové ale pozdĺžne.
Je určené na čistú vodu v žiadnom prípade nie na kal.
Ostatné technické parametre pre 30m dopravnú výšku normálne.

Skúsenosti s týmto konkrétnym nemám. Ja mám už 5 alebo 6 rokov v studni ponorné čerpadlo TM10M a 11m studňu. Výkonovo 600W je obdobné. To viem že mne vyhovuje a pre mňa je dobré. Stálo ešte vtedy asi tak do 7000Sk. (Vrátilo sa a úplne stačí.) Da sa pripojiť aj na vodárňu.
Z charakteristiky:

www.powel.sk/files/cerpadla/.../ponorne_cerpadlo_tm10m.pdf (http://www.powel.sk/files/cerpadla/.../ponorne_cerpadlo_tm10m.pdf)


Nájdi si prípadne na nete podobné ponurné čerpadla a porovnaj.
Porovnaním sa dá urobiť si vlastný úsudok. Odporúčané opätovné zapnutie po vypnutí je všeobecne asi tak 15min. Kupoval by som len od overených. Ja som kúpil normálne v obchode nie na bazoši.

http://dom.bazos.sk/?hledat=Straus+vysokotlakove&hlokalita=&iddel=1


Tá istá ponuka, to isté tel číslo, to isté mesto, dva rôzne obrázky, dve rôzne ceny, preto by som uvažoval minimálne dva x. A čo sa mi ešte zdá, prehnane nízka cena. Ale možno sa mýlim. Nech ti to prípadne výde. Ak funguje a je nové tak sa oplatí. Pripadá mi to ako s tým predajcom HURMI-KAKI.

Jano
Juraj Bindzár
18.03.13,19:09
V Komárne to predávajú v železiarstve za 60 Eur a záruka 2 roky, ani to tak nepotrebujem iba by ma to zaujímalo že čo to vydrží?
J500j
19.03.13,08:29
Vydrží to určite dosť. Ak nie tak záruka to v tomto prípade istí. Výtlak 30m je dostačujúci a pri studni alebo vrte 10m hlbokom to ešte aj na prepravu vody do vodorovnej vzdialenosti približne 50m a aj viac stačí aj bez tlakovej nádoby a tlakového regulátora.

Jano
J500j
19.03.13,13:02
V Komárne to predávajú v železiarstve za 60 Eur a záruka 2 roky, ani to tak nepotrebujem iba by ma to zaujímalo že čo to vydrží?


Ešte na dôvažok. Keďže je to klasické železiarstvo a nie ešop je možnosť pozrieť si aj záťažový diagram ktorý hovorí o skutočnom dodávanom množstve vody v závislosti na dopravnej výške. Tá sa totižto s výškou alebo inak hĺbkou čerpala mení. Ale ja by som sa aj tak nebál. Domáci by až tak neklamal, toto si pozrel a asi tomu rozumie viac ako niektorí predajcovia na nete.

Jano
NADEJ27
15.04.13,16:04
NADEJ27
15.04.13,16:06
na cerpanie nam postaci aka kolvek tlakova nadoba a dobry tah motora...nic narocne
NADEJ27
15.04.13,16:07
mal som alko domacu vodaren,znicil sa mi motor plastova vrtula,kupil motor s pevnou vrtulou a vodaren je lepsia ako nova od alko,lepsi vykon lepsie polievanie...))))
addo77
25.04.13,05:21
Zdravim Vas,
potreboval by som radu ohladne vhodneho cerpadla ci vodarne.
Mam studnu v zahrade kt. je umiestena v jarku pod zahradou. Vsetko je nakreslene na tomto obrazku http://addo77.rajce.idnes.cz/nastenka#
Pozadujem od zariadenia to aby som mohol priamo zo studne naplnit sudy, nadrz a aby som mohol rovno aj polievat zo studne. Je vhodne pouzit vodaren a umiestnit ju priamo do studne, v zemi priviest kabel a hadicu kt. bude vyustovat niekde hore na zahrade, pripojim k nej dalsiu hadicu uz na polievanie, prip. naplnenie sudov? Ake zariadenie a system doporucujete v nizsej financnej kategorii??
Dakujem za odpovede.