katarinaok
12.06.11,20:38
Dobry den,

rada by som sa opytala, do ktorej platovej triedy by som mala byt zaradena ako ucitelka, ktora od septembra 2011 nastupuje na miesto lektorky cudzieho jazyka do statnej jazykovej skoly. Studium VS ucitelstvo 2. stupna + stredna skola, som ukoncila pred dvomi rokmi, prax v odbore mam: 8 mesacna staz v Belgicku (program Comenius, Agentura celozivotneho vzdelavania), kde som ucila a tiez jeden semester (5 mesiacov) v jazykovej skole, kde som bola zamestnana na dohodu ako lektorka FJ. Do tej istej jazykovej skoly by som mala od septembra nastupit na plny uvazok. Medzitym som pracovala ako marketingovy pracovnik s FJ (1 rok hned po skole) a Pracovnik nakupnych operacii Accenture (od novembra 2010 doteraz).

Dakujem velmi pekne za odpoved.


Katarina
Sabadka
13.06.11,04:44
Asi ťa sklamem, ku dňu nástupu do zamestnania musíš mať viac ako jeden rok pedagogickej praxe na to aby si mohla byť zaradená do 10 PT ako samostatný pedagogický zamestnanec, v opačnom prípade budeš zaradená do 9 PT ako začínajúci pedagogický zamestnanec a budeš musieť absolvovať adaptačné vzdelávanie, ktoré v prípade učiteľov trvá jeden rok. Neviem či ti zamestnávateľ uzná prax v zahraničí. Keby bral do úvahy tú 5 mesačnú prax čo máš v SR tak by ti už teoreticky stačilo 7 mesiacov adaptačného vzdelávania a po jeho úspešnom ukončení by si mohla postúpiť do vyššej triedy. Záleží od zamestnávateľa ako sa rozhodne. Hlavne aby si vedela tú prax nejakým hodnoverným dokladom aj podložiť. Prax mimo školstva ti môže zarátať zamestnávateľ až do výšky 2/3, ale tá sa do pedagogickej praxe neráta.
katarinaok
20.06.11,17:14
dakujem krasne za odpoved.
danda
31.01.13,10:01
Dobrý deň,
prosím o pomoc pri zaradení učiteľky ZŠ: Má ukončenú Žilinskú univerzitu v Žiline v roku 2009/10 doplňujúce pedagogické štúdium zamerané na výchovno-vzdelávaciu činnosť a ukončenú Vysokú školu ekonomickú - Univerzitu Mateja Bela Banská Bystrica, fakulta ekonomická v študijnom odbore ekonomika a manažment podniku, v študijnom programe ekonomika a manažment malých a stredných podnikov. Vykonala štátnu skúšku z predmetov ekonómia a študijného odboru a programu. Potrebujem súrne vedieť, či môže učiť informatiku na ZŠ alebo je nekvalifikovaná a teda nemôžeme ju prijať.
danda
31.01.13,18:32
Prosím, nevie mi niekto poradiť?
danda
31.01.13,18:33
Dobrý deň,
prosím o pomoc pri zaradení učiteľky ZŠ: Má ukončenú Žilinskú univerzitu v Žiline v roku 2009/10 doplňujúce pedagogické štúdium zamerané na výchovno-vzdelávaciu činnosť a ukončenú Vysokú školu ekonomickú - Univerzitu Mateja Bela Banská Bystrica, fakulta ekonomická v študijnom odbore ekonomika a manažment podniku, v študijnom programe ekonomika a manažment malých a stredných podnikov. Vykonala štátnu skúšku z predmetov ekonómia a študijného odboru a programu. Potrebujem súrne vedieť, či môže učiť informatiku na ZŠ alebo je nekvalifikovaná a teda nemôžeme ju prijať.