ZojkaH
13.06.11,08:13
Ahojte , trápim sa s jedným problémom, ktorý neviem či správne riešim.
Prišli nám na účet platby za služby poskytované cez internet . Presnejšie ide , že klienti zaplatili za prístup na naše stránky na internet. Ja nemám k tomu žiadny doklad, ani neviem či sú ale nie sú platcovia DPH. Ako mám túto platbu zaúčtovať? Môžem priamo z účtu rozúčtovať výnos+Dph? musím zisťovať či sú platcovia kvôli vystaveniu dokladu na odpočet Dph?
Prosím poradte ak s tým máte skúsenosti
Tweety
13.06.11,06:21
Ahojte , trápim sa s jedným problémom, ktorý neviem či správne riešim.
Prišli nám na účet platby za služby poskytované cez internet . Presnejšie ide , že klienti zaplatili za prístup na naše stránky na internet. Ja nemám k tomu žiadny doklad, ani neviem či sú ale nie sú platcovia DPH. Ako mám túto platbu zaúčtovať? Môžem priamo z účtu rozúčtovať výnos+Dph? musím zisťovať či sú platcovia kvôli vystaveniu dokladu na odpočet Dph?
Prosím poradte ak s tým máte skúsenosti
Určite nezaplatili len tak, bez relevantného dôvodu, najprv by som zisťovala v zmluvách, objednávkach, faktúrach. A potom postupovala podľa toho, čoho sa samotné platby týkajú. Zaúčtovať len tak, ako píšeš, nie je v súlade s účtovnými predpismi.
ZojkaH
13.06.11,06:27
postup bol asi taký, že sa registrovali na našej stránke, kde online vyplnili objednávku, tá prišla len webmasterovi, a ten im následne sprístupnil stránky / nám platba na účet.
KEJKA
13.06.11,16:02
tak si vezmi tú objednávku a rozúčtuješ ZD a DPH na jej základe. Nie je rozhodujúce, či ten kupujúci je-nie je platiteľ DPH.
Mali by ste mať zabezpečené, aby každý klient mal možnosť dostať od vás faktúru. Ak ju nežiada, je to občan, ktorý doklad nepotrebuje - nevedie účtovníctvo. Ale aj v tomto prípade DPH odviesť musíš.
Odporúčam na takéto prijaté platby súhrnný doklad., ak je toho viac.