nporada
13.06.11,08:18
zdravim,
mam maly problem. Som zivnostnik (teda fyzicka osoba - podnikatel) a na novej zivnosti mi uviedli okrem cisla domu aj popisne cislo (vraj to takto uvadzaju od nejakeho casu kazdemu), teda hoci byvam v PANELAKU na ulici Noveho 14 v zivnostenskom liste mam uvedene Noveho 1350 / 14 (ulice su vymyslene) a mesto mi dali aj so sidliskom (Zilina - Pod Lesom) . Otazka znie ci to mam takto kompletne uvadzat na faktury a inu korespondenciu, alebo staci uvadzat iba Noveho 14 Zilina. Vyzera to totiz min. divne a navyse som mal problem s postarkou ktora danu adresu Noveho 1350 /14 nevedela identifikovat (v praxi som sa s takymto dlhym popisom adresy ani nestretol) - zakon ale hovori (ak dobre pamatam) ze je potrebne uvadzat presnu adresu trvaleho pobytu.
Za akekolvek odpovede VOPRED DAKUJEM
(myslim ze dany problem mam nielen ja)
Nokerla
13.06.11,07:30
Ja uvadzam iba cislo vchodu......popisne netreba.....doteraz som s tym nemal ziadny problem.
bef
13.06.11,07:39
zdravim,
mam maly problem. Som zivnostnik (teda fyzicka osoba - podnikatel) a na novej zivnosti mi uviedli okrem cisla domu aj popisne cislo (vraj to takto uvadzaju od nejakeho casu kazdemu), teda hoci byvam v PANELAKU na ulici Noveho 14 v zivnostenskom liste mam uvedene Noveho 1350 / 14 (ulice su vymyslene) a mesto mi dali aj so sidliskom (Zilina - Pod Lesom) . Otazka znie ci to mam takto kompletne uvadzat na faktury a inu korespondenciu, alebo staci uvadzat iba Noveho 14 Zilina. Vyzera to totiz min. divne a navyse som mal problem s postarkou ktora danu adresu Noveho 1350 /14 nevedela identifikovat (v praxi som sa s takymto dlhym popisom adresy ani nestretol) - zakon ale hovori (ak dobre pamatam) ze je potrebne uvadzat presnu adresu trvaleho pobytu.
Za akekolvek odpovede VOPRED DAKUJEM
(myslim ze dany problem mam nielen ja)

Myslí si, že si si aj odpovedal. Uvádza sa adresa trvalého pobytu, ktorú máš v občianskom preukaze. Píšem si obe čísla a ešte som s tým nemala problém ani poštárka.

Pekný deň :)
jakubko2003
14.06.11,10:49
Pozri sa, čo máš ako bydlisko uvedené v OP:) Myslím, že presne to, čo máš uvedené v osvedčení o živnostenskom oprávnení - "Nového 1350/14, Žilina - Pod lesom":))
Economic
14.06.11,19:35
zdravim,
mam maly problem. Som zivnostnik (teda fyzicka osoba - podnikatel) a na novej zivnosti mi uviedli okrem cisla domu aj popisne cislo (vraj to takto uvadzaju od nejakeho casu kazdemu), teda hoci byvam v PANELAKU na ulici Noveho 14 v zivnostenskom liste mam uvedene Noveho 1350 / 14 (ulice su vymyslene) a mesto mi dali aj so sidliskom (Zilina - Pod Lesom) . Otazka znie ci to mam takto kompletne uvadzat na faktury a inu korespondenciu, alebo staci uvadzat iba Noveho 14 Zilina. Vyzera to totiz min. divne a navyse som mal problem s postarkou ktora danu adresu Noveho 1350 /14 nevedela identifikovat (v praxi som sa s takymto dlhym popisom adresy ani nestretol) - zakon ale hovori (ak dobre pamatam) ze je potrebne uvadzat presnu adresu trvaleho pobytu.
Za akekolvek odpovede VOPRED DAKUJEM
(myslim ze dany problem mam nielen ja)

Aj na živnostenskom úrade už pýtajú obe čísla. Treba to mať jednoznačne v súlade s tým, ako je to uvedené v občianskom preukaze. Uvádzať obe.