lucinka9513
13.06.11,12:04
Prosím poradte!

Končím teraz strednú školu a idem na denne studium na vysoku skolu. Otec mi posiela výzivne kazdy mesiac, ale počas strednej skoly sa vydám a budem mat manzela. Má mi otec este posielat dalej vyzivne, alebo uz nie?? aj ked som este skolopovinna??
Xanti
13.06.11,10:18
Nie,
otec už nebude povinný Ti posielať výživné, nakoľko prestaneš byť vydajom nezaopatrené dieťa.
Manžel sa o teba postará.
lucinka9513
13.06.11,10:22
dakujem za odpoved
bubkoch
13.06.11,10:23
ak ti otec posiela vyzivne na zaklade rozhodnutia sudu, tak jeho vyzivovacia povinnost skonci az rozhodnutim sudu ... po tom ako sa vydas, moze otec požiadat súd o zrusenie vyzivovacej povinnosti,
ale nezabudaj, ze ak sud zrusi vyzivovaciu povinnost spatne (napr. k datumu podania návrhu), tak otec bude môže od teba pozadovat vratenie výzivného, ktoré ti zaplatil po tomto dátume
Xanti
13.06.11,10:36
podľa môjho názoru preplatené výživné sa spätne nevracia, a ani je je možné ho vymôcť.....podľa zákona o rodine
Ano spotrebované výživné sa nevracia u maloletých detí, u dospelých ale áno, treba si poriadne prečítať zákon o rodine.
bubkoch
13.06.11,10:37
podľa môjho názoru preplatené výživné sa spätne nevracia, a ani je je možné ho vymôcť.....podľa zákona o rodine
to co pises plati pre neplnoleté dieťa
§78
(2) Ak dôjde k zrušeniu alebo zníženiu výživného pre maloleté dieťa za uplynulý čas, spotrebované výživné sa nevracia.
Mila123
13.06.11,10:41
to co pises plati pre neplnoleté dieťa
§78
(2) Ak dôjde k zrušeniu alebo zníženiu výživného pre maloleté dieťa za uplynulý čas, spotrebované výživné sa nevracia.


si rýchejší ako smrť.....mimotemy