caba++
13.06.11,12:53
zdravim.
som student VS denne studium, som sportovec a zarabam,
mam pridelene DIC a platim danove.
nikde neviem zistit ci platit aj zdravotku a socialku...
vedeli by ste mi poradit?
dakujem
veronikasad
13.06.11,11:45
zdravim.
som student VS denne studium, som sportovec a zarabam,
mam pridelene DIC a platim danove.
nikde neviem zistit ci platit aj zdravotku a socialku...
vedeli by ste mi poradit?
dakujem
Ak napíšeš tvoj príjem (tržby) za rok 2009 a 2010 a základ dane - poradíme ...
caba++
13.06.11,12:28
Ak napíšeš tvoj príjem (tržby) za rok 2009 a 2010 a základ dane - poradíme ...

moje prijmi za rok 2009 boli cca x a rok 2010 cca x zaklad dane vam veniem povedat nemam pri sebe danove...
dakujem za odpoved
veronikasad
13.06.11,12:31
moje prijmi za rok 2009 boli cca 8000e a rok 2010 cca 10000 zaklad dane vam veniem povedat nemam pri sebe danove...
dakujem za odpoved
k 1.7.2010 si mal aktívnu činnosť ? (zmluvy športovcov sa zvyčajne neuzatvárajú na celý rok).

Si prihlásený v ZP ako SZČO ? Podával si RZZP za rok 2009 a 2010 ?
caba++
13.06.11,12:38
k 1.7.2010 si mal aktívnu činnosť ? (zmluvy športovcov sa zvyčajne neuzatvárajú na celý rok).

Si prihlásený v ZP ako SZČO ? Podával si RZZP za rok 2009 a 2010 ?

zmluvu mam na cely rok. neviem ako som prihlaseny som len dostal karticku s DIC. nemam zivnostensky list. RZZP som podaval.
veronikasad
13.06.11,12:46
zmluvu mam na cely rok. neviem ako som prihlaseny som len dostal karticku s DIC. nemam zivnostensky list. RZZP som podaval.
Skontroluj si výšku preddavkov v ZP na základe RZZP. Či zostávaš naďalej poistencom štátu zistíš len z RZZP - doporučujem osobnú návštevu prísl.pobočky ZP.

Sociálne poistenie - podla výšky príjmu za rok 2009 aj 2010 by so mal byť povinne poistená osoba - pokial sa na športovcov nevzťahuje nejaká výnimka zo zákona o sociálnom poistení. Tiež by som osobne konzultovala na prísl.pobočke SP. Podával si výpis z daňového priznania za rok 2009 ?
(za rok 2010 už nie je potrebné, SP ho dostane priamo z DU).
caba++
13.06.11,12:51
Skontroluj si výšku preddavkov v ZP na základe RZZP. Či zostávaš naďalej poistencom štátu zistíš len z RZZP - doporučujem osobnú návštevu prísl.pobočky ZP.

Sociálne poistenie - podla výšky príjmu za rok 2009 aj 2010 by so mal byť povinne poistená osoba - pokial sa na športovcov nevzťahuje nejaká výnimka zo zákona o sociálnom poistení. Tiež by som osobne konzultovala na prísl.pobočke SP. Podával si výpis z daňového priznania za rok 2009 ?
(za rok 2010 už nie je potrebné, SP ho dostane priamo z DU).

nepodaval som vypis z r 2009, lebo mi bolo povedane ze kedze som student ZP a SP platit nemusim...nepozdavalo sa mi to tak preto sa pytam...
veronikasad
13.06.11,12:57
nepodaval som vypis z r 2009, lebo mi bolo povedane ze kedze som student ZP a SP platit nemusim...nepozdavalo sa mi to tak preto sa pytam...
(ne)podanie výpisu z DP určite nesúvisí s tým, že si študent. Príjem vo výške 12-násobku min.VZ si prekročil - iba ak by platila nejaká výnimka pre športovcov ...

Odvody do ZP platíš na základe RZZP - ak zostaneš poistencom štátu, zaplatené preddavky ti ZP vráti.
caba++
13.06.11,13:11
(ne)podanie výpisu z DP určite nesúvisí s tým, že si študent. Príjem vo výške 12-násobku min.VZ si prekročil - iba ak by platila nejaká výnimka pre športovcov ...

Odvody do ZP platíš na základe RZZP - ak zostaneš poistencom štátu, zaplatené preddavky ti ZP vráti.

takze ZP by som mal zaplatit ale na konci roka mi to vratia kedze som student a SP by som mal platit... este som niekde cital ze SP sa v prvy rok prekrocenia neplati az na ten dalsi je to pravda?
veronikasad
13.06.11,13:45
takze ZP by som mal zaplatit ale na konci roka mi to vratia kedze som student a SP by som mal platit... este som niekde cital ze SP sa v prvy rok prekrocenia neplati az na ten dalsi je to pravda?
Za rok 2009 si príjem prekročil, ak sa na teba nevzťahuje nejaká výnimka - do 30.6.2010 si mal podať výpis z DP a do 8.7.2010 sa prihlásiť v SP (bez ohladu na to, že si študent)

Čo sa týka zdr.poistenia, či zostaneš poistencom štátu ako študent, záleží od tvojho vymeriavacieho základu v RZZP. Konzultuj v ZP, ak nemáš splnenú oznamovaciu povinnosť ako SZČO, treba tak čím skôr urobiť.