paaataaa
13.06.11,13:31
Dobrý deň,
je možné, že za 5 pracovných dní budem mať nový OP, ale nie je šanca? ďakujem
Tweety
13.06.11,11:33
Dobrý deň,
je možné, že za 5 pracovných dní budem mať nový OP, ale nie je šanca? ďakujem
Do týždňa to určite nebude.
srska
13.06.11,11:36
Do týždňa to určite nebude.
mne ho v ba urobili za 6 pracovných dní.
Tweety
13.06.11,11:37
mne ho v ba urobili za 6 pracovných dní.
Ja som si dávala nový minulý rok v apríli a sms mi prišla tak asi do troch týždňov. Žeby boli v Bratislave policajti rýchlejší, alebo si to urýchľoval?:---
srska
13.06.11,11:39
Ja som si dávala nový minulý rok v apríli a sms mi prišla tak asi do troch týždňov. Žeby boli v Bratislave policajti rýchlejší, alebo si to urýchľoval?:---
boli rýchlejší. a vlastne bolo to 5 p. dní lebo 06.01. bol sviatok:) neurýchľoval som.
FAA
13.06.11,11:59
KE - v pohode 5 prac.dní.
sonab
13.06.11,12:03
V NR je to tiez dost mozne.
arizona
13.06.11,13:57
Zákonná lehota je na vydanie občianskeho preukazu je 30 dní od podania žiadosti, no vybavenie štandardne trvá do dvoch týždňov, v závislosti od počtu podaných žiadostí.

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=od-1-jula-2008-vydavame-obcianske-preukazy-formatu-europskej-unie
ivka70
13.06.11,14:34
Bratovi pipla SMS, ze ho ma hotovy, o 2 dni po ziadosti.
Takze da sa to, ale spoliehat sa na to, ze to bude urcite do 5 dni, to sa neda.
suzika1979
13.06.11,14:46
aj ja som mala novy op do 5 prac.dni ... som z ba :)
ale ked som si ho menila po prvy raz...pred x rokmi,tak som to nemala skor ako 30dni
220870
13.06.11,14:46
Ja som pred 5 rokmi stratil OP v TO som mal nový do hodiny.
Tweety
13.06.11,14:47
Ja som pred 5 rokmi stratil OP v TO som mal nový do hodiny.
Našiel si iný, či?:---
zk24
13.06.11,14:50
Ten stary obciansky mi spravili na pockanie (vymena po vyprsani platnosti). Tie nove neviem...
ivka70
13.06.11,14:55
Ja som pred 5 rokmi stratil OP v TO som mal nový do hodiny.

to este neboli tie moderne plastove karticky, ktore vyrabaju len na jednom mieste

ked to iba zatavovali do folie, robili to na kazdom okrese ...a aj na pockanie :)
220870
13.06.11,17:43
OP mám zatavený vo fólii.Vodičák mám ten moderný zo snímkou zrenice tiež na počkanie do jednej hodiny.Stratil som vtedy peňaženku zo všetkými dokladmi.Až na pas sa mi to vtedy ako zázrakom podarilo vybaviť za jeden deň.OP vodičák technický od auta ,rodný list ,kartiičku do zdravotnej poisťovne,bankokarty a pas cca po dvoch týždňoch.Chápem že mnohý tomu neveria ,ani ja by som neveril keby som na vlastnej koži nezažil.Aj na Slovensku sa občas dejú zázraky.
lujza.j
13.06.11,18:17
staré, ale ja tam lehota do kedy sa vyhotovuje
http://dromedar.topky.sk/cl/11170/274481/NOVE-obcianske-preukazy
srska
13.06.11,18:44
OP mám zatavený vo fólii.Vodičák mám ten moderný zo snímkou zrenice tiež na počkanie do jednej hodiny.Stratil som vtedy peňaženku zo všetkými dokladmi.Až na pas sa mi to vtedy ako zázrakom podarilo vybaviť za jeden deň.OP vodičák technický od auta ,rodný list ,kartiičku do zdravotnej poisťovne,bankokarty a pas cca po dvoch týždňoch.Chápem že mnohý tomu neveria ,ani ja by som neveril keby som na vlastnej koži nezažil.Aj na Slovensku sa občas dejú zázraky.
mimotemytopoľčany niesú slovensko. to je štát v štáte:D:D:D
lujza.j
14.06.11,13:08
dnes som zisťovala do kedy sa vyhotoví nový OP, že tak cca. do týždňa,/myslím, že garancia nie je/ nedá sa to nijak ovplyvniť, výrobu vykonáva jednotné pracovisko pre výrobu dokladov v BA, pre celú SR.
jess
14.06.11,13:37
Dcére sme vybavovali pred 3 týždňami. Mala ho na 6-ty kalendárny deň od podania žiadosti.
lujza.j
14.06.11,13:39
Dcére sme vybavovali pred 3 týždňami. Mala ho na 6-ty kalendárny deň od podania žiadosti.

rýchlosť vyhotovenia záleží od toho ako stíhajú vo výrobni:D
paaataaa
15.06.11,17:32
tak dnes došiel....v piatok sa to začalo vybavovať..no celkom rýchlo...každopádne ďakujem za odpovede :)
sroservis
16.06.11,11:50
Môžem sa spýtať, či ste z BA?

Ja som si žiadosť podala v pondelok a ešte nič.
Budúci týždeň idem do zahraničia, pas už roky nevyužívam a je neplatný. Predstava, že zaplatím za jeho vydanie cez 130 Eur, ma teda ani trošku neteší. Dúfam, že mi OP vydajú tiež tak rýchlo.

Pekný deň.
prudky
16.06.11,12:30
Dobrý deň,
je možné, že za 5 pracovných dní budem mať nový OP, ale nie je šanca? ďakujem

Ja mám spred pár rokov pri výmene OP rekord.

Od otvorenia vstupných dverí / fotku/ kolok/žiadosť po zatvorenie vstupných dverí - 38 minút.

PS1
Ale to ešte nepoužívali tú EÚ kameru (a "žehlili" ho na mieste)

PS2
A možno preto, že sú "galantní" :D
paaataaa
16.06.11,16:27
Môžem sa spýtať, či ste z BA?

Ja som si žiadosť podala v pondelok a ešte nič.
Budúci týždeň idem do zahraničia, pas už roky nevyužívam a je neplatný. Predstava, že zaplatím za jeho vydanie cez 130 Eur, ma teda ani trošku neteší. Dúfam, že mi OP vydajú tiež tak rýchlo.

Pekný deň.
Ja som z košického kraja...tak v BA by to aj mohlo byť rýchlejšie :)..inak nie som si istá, ale pas asi ani nevydajú bez platného OP...ale možno sa mýlim :D...ale podľa mňa do piatku bude hotový..držím palce :)
lujza.j
16.06.11,16:30
Ja som z košického kraja...tak v BA by to aj mohlo byť rýchlejšie :)..inak nie som si istá, ale pas asi ani nevydajú bez platného OP...ale možno sa mýlim :D...ale podľa mňa do piatku bude hotový..držím palce :)

neviem či ste zaznamenali moje príspevky, ale je jednotné pracovisko pre celú SR, a vôbec nezáleží odkiaľ je žiadosť o vystavenie OP!!!!!!!
Tweety
16.06.11,17:01
neviem či ste zaznamenali moje príspevky, ale je jednotné pracovisko pre celú SR, a vôbec nezáleží odkiaľ je žiadosť o vystavenie OP!!!!!!!
Akože nie, veď z takých Košíc tam dobehne neskôr, ako keď si pricupitá z BA, či?:)
lujza.j
16.06.11,17:23
Akože nie, veď z takých Košíc tam dobehne neskôr, ako keď si pricupitá z BA, či?:)

no to áno Košice sú dalej;) ale nie je to tak ako kedysi,keď prijatá žiadosť o OP bola spracovaná a následne OP vyrobený na tom istom mieste:)