pipololo
13.06.11,14:08
Dobrý deň, chem podnikať vo svojej letnej kuchynke a chcel by som sa spýtať, čo k tomu budem potrebovať, nakoľko tá kuchynka je vedená ako drobná stavba a nie je zakreslená v katastrálnej mape. Ďakujem.
Economic
15.06.11,05:36
Dobrý deň, chem podnikať vo svojej letnej kuchynke a chcel by som sa spýtať, čo k tomu budem potrebovať, nakoľko tá kuchynka je vedená ako drobná stavba a nie je zakreslená v katastrálnej mape. Ďakujem.

Záleží či myslíš podnikať ako FO alebo PO. Ak ako FO je to v poriadku, /je to Tvoj trvalý pobyt ? Ak ako PO budeš potrebovať do OR dokladať buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka + LV. tvoja otázka je nepostačujúca na presnú odpoveď.
Ice dive
15.06.11,05:44
no záleží ešte v čom chceš podnikať...?
napr. keď chceš vyrábať v tej kuchynke torty, tak budeš potrebovať aj povolenie od hygienika... možno ak by si napísal aká to má byť prevádzka dostal by si presnejšiu odpoveď...
pipololo
15.06.11,12:23
Takže doplňujem: som živnostník a budem predávať rozličný tovar, okrem potravín a postrekov, mali by to byť gazdovské potreby na dedine, stavba sa nachádza na mojom dvore.
Economic
15.06.11,13:28
Takže doplňujem: som živnostník a budem predávať rozličný tovar, okrem potravín a postrekov, mali by to byť gazdovské potreby na dedine, stavba sa nachádza na mojom dvore.

Takže to bude v podstate prevádzka. Bude tam treba schválenie hygieny na predaj.
Ice dive
15.06.11,18:33
a od miestneho úradu schválenie otváracích hodín:)
arizona
15.06.11,19:45
A suhlas susedov nepotrebuje?
Ingrid Ondruskova
15.06.11,19:52
Ja mám iný problém...pri rodinnom dome chceme postaviť drobnú
stavbu /cca 4mx4m/, kde by bol vytvorený sklad k podnikaniu...SZČO podniká už 5 rokov a má malo priestoru, je možné dať do nákladov výstavbu tej drobnej stavby?