czarovna
13.06.11,17:02
1, Chcela by som poradiť či môžem v rámci jednej kúpnej zmluvy upravovať rozsah vecných bremien a či niektoré zároveň môžem zrušiť v tejto jednej zmluvy
2, Ak sa dá previesť bod 1 ako bude vyzerať návrh na kataster - či v rámci jedného návrhu sa dá zapísať zmena vlastníckych práv a zmena vecných bremien a zrušenie jedného bremena alebo na všetky tri rozdielne úkony je treba 3 návrhov. A ešte koľko poplatkov sa platí. Ďakujem
czarovna
14.06.11,17:07
Naozaj mi nikto nevie poradiť?
buchač
14.06.11,17:21
1, Chcela by som poradiť či môžem v rámci jednej kúpnej zmluvy upravovať rozsah vecných bremien a či niektoré zároveň môžem zrušiť v tejto jednej zmluvy
2, Ak sa dá previesť bod 1 ako bude vyzerať návrh na kataster - či v rámci jedného návrhu sa dá zapísať zmena vlastníckych práv a zmena vecných bremien a zrušenie jedného bremena alebo na všetky tri rozdielne úkony je treba 3 návrhov. A ešte koľko poplatkov sa platí. Ďakujem

...viac podrobností by sa nenašlo ???...ale ak som dobre pochopil , tak :

add 1. Môžeš

add 2. V rámci jedného návrhu vkladu do katastra sa dá aj viacero zmlúv dať ...
V každej zmluve môžeš špecifikovať vecné bremená ...

add 3. Jeden vklad do katastra je 66 €
Milli30
14.06.11,17:27
1, Chcela by som poradiť či môžem v rámci jednej kúpnej zmluvy upravovať rozsah vecných bremien a či niektoré zároveň môžem zrušiť v tejto jednej zmluvy
2, Ak sa dá previesť bod 1 ako bude vyzerať návrh na kataster - či v rámci jedného návrhu sa dá zapísať zmena vlastníckych práv a zmena vecných bremien a zrušenie jedného bremena alebo na všetky tri rozdielne úkony je treba 3 návrhov. A ešte koľko poplatkov sa platí. Ďakujem

áno dá sa to riešiť v rámci jednej kúpnej zmluvy a návrhu.
czarovna
14.06.11,17:53
Sú 4 pozemky A B C D za sebou. Od pozemku A a B sa odčleňujú časti a vzniká medzi nimi nový pozemok Z. Pozemok A má vecné bremeno prechodu a inžinier.sietí cez pozemky B, C a D. Pozemok B má vecné bremeno prechodu a inž.sietí cez C a D. Jedná sa mi o to že kúpnou zmluvou by som zmenila tieto vecné bremená tak, že by som k vecným bremenám vložila pozemok Z a vzniklo by : Pozemok Z má vecné bremeno prechodu a inžinier.sietí cez pozemky B,C a D. ALE Pozemok A má vecné bremeno inžinier.sietí cez pozemky B, C a D LEBO vecné bremeno prechodu sa dohodou strán( stále v rámci jednej zmluvy) zrušuje
buchač
14.06.11,18:02
Naozaj mi nikto nevie poradiť?

...a ja , že som nebol hneď v obraze ....:confused:

http://www.porada.sk/t170080-kupna-zmluva-s-vecnymi-bremenami.html#post1764937