timko50
13.06.11,18:56
Dobry den.
Chcel by som sa Vas poradnikopv opytat, ako to je :
Kupujem RD cez realitku, a pri podpise rezervacnej zmluvy som si dal podmienku, ze chcem zriadit vecne bremeno na ten RD a to dozivotne byvanie pre mojich rodicov. V rezervacnej zmluve je, ze realitka plati poplatok za vklad do katastra 66 Eur a overenie podpisov..Realitka mi poslala navrh kupnej zmluvy. Otazka je :
1 Kto uhradza poplatok za zriadenie vecneho bremena? 66Eur
2 Moze to byt v tej kupnej zmluve alebo treba osobitne davat ziadost na zriadenie VB.
Majtejka zomrela a prebehlo dedicke konanie, a v katastri je Plomba na zaklade Z schvalia mi na katastri prepis, ked je tam este ta plomba? alebo musim cakat?
Ked som to kontroloval bolo tam Vklad,Zapis povoleny.
Kolko ma na to kataster aby to dal do poriadku podane to bolo 11.5.2011.?
A posledna otazka predavajuci chce peniaze hned ako pojdeme z katastra, makler tvrdi, ze tam bude plomba na zaklade V a to je uz moje Je to pravda?????
buchač
13.06.11,17:11
Dobry den.
Chcel by som sa Vas poradnikopv opytat, ako to je :
Kupujem RD cez realitku, a pri podpise rezervacnej zmluvy som si dal podmienku, ze chcem zriadit vecne bremeno na ten RD a to dozivotne byvanie pre mojich rodicov.
Na to máš právo ...
V rezervacnej zmluve je, ze realitka plati poplatok za vklad do katastra 66 Eur a overenie podpisov..Realitka mi poslala navrh kupnej zmluvy. Otazka je :
1 Kto uhradza poplatok za zriadenie vecneho bremena? 66Eur
Nik ...nakoľko zriadenie vecného bremena je / môže byť ( ak sa dáva ) súčasťou zmluvy
2 Moze to byt v tej kupnej zmluve alebo treba osobitne davat ziadost na zriadenie VB.
Môže ...viď vyššie ...nie je potrebné ďalšie lajstro písať ...
Majtejka zomrela a prebehlo dedicke konanie, a v katastri je Plomba na zaklade Z schvalia mi na katastri prepis, ked je tam este ta plomba? alebo musim cakat?
Ked som to kontroloval bolo tam Vklad,Zapis povoleny.
Kolko ma na to kataster aby to dal do poriadku podane to bolo 11.5.2011.?
60 dní ...
A posledna otazka predavajuci chce peniaze hned ako pojdeme z katastra,
Vecou dohody je to ...môže aj pred vkladom pýtať ...aj po vklade ...
makler tvrdi, ze tam bude plomba na zaklade V a to je uz moje Je to pravda?????
Je ale aj nie ...ako sa to vezme .
Ak bude zmluva v poriadku , tak právnik nebude mať námietky ...pohodička
Ak nie , tak sa to len predĺži ...zbytočné naťahovačky ...no ale realitka by hádam mala vedieť , čo a ako ...
Ale inak ???...hej , v podstate je to Tvoje ...istotu budeš mať , ak kataster pošle schválenie vkladu ...;)

....
timko50
15.06.11,06:29
Velmi pekne dakujem za odpoved :) Pomohla