Alena Spišiaková
13.06.11,19:23
Ahojte,

podala som návrh na zápis s.r.o. do OR. Súd mi to zamietol a môžem sa odvolať a podať písomné námietky. Bolo to z týchto dvoch dôvodov:

1. Dala som deň vzniku funkcie konateľov deň založenia 09.05.2011 a nie deň vzniku spoločnosti 06.06.2011. Keďže som nevedela, ku ktorému dátumu ju mám zapísať, keďže sme išli neskôr. Moja chyba, mala som zavolať právnikovi.
2. V Zakladateľskej listine som nechtiac neprepísala, že konatelia budú konať spoločne, ale som tam nechala zo stiahnutej listiny, že konajú každý samostatne, pričom pri návrhu na zápis je, že konajú spoločne.

Moje otázky:
Keď podávam námietky, zároveň priladám aj zmenenú zakladateľskú listinu??? A prepíšem aj listiny, v ktorých je deň vzniku funkcie konateľov???? Alebo dám zapísať spoločnosť dňa 09.05.2011, aj keď to bude pozadu???
Musím prepísať aj celý návrh na zápis s.r.o. do OR???? a musím zaplatiť opäť poplatok???? To ma trafí šľak a priateľ ma zmení na krvavý fľak. :-D

Stačí dodať tie listiny a oni s.r.o. zapíšu, alebo aký je postup????

Ďakujem za skorú odpoveď.
KEJKA
13.06.11,18:46
presnejšie to dostaneš od väčších odborníkov, ale určite s námietkou a opravenými dokladmi nemusíš platiť kolok. Len to treba všetko dať do súladu, podľa mňa návrh nechať tak a priložiť listiny so zodpovedajúcim textom..............
Alena Spišiaková
14.06.11,17:50
ďakujem, oslovila som radšej odborníka, nech to nepokazím aj druhýkrát z nevedomosti alebo z nepozornosti. :-D
KEJKA
15.06.11,03:48
ďakujem, oslovila som radšej odborníka, nech to nepokazím aj druhýkrát z nevedomosti alebo z nepozornosti. :-D
mimotemy
správny postup, len škoda, že až po chybe. Mohla si ušetriť čas - firma mohla byť už zapísaná.
Economic
15.06.11,06:51
ďakujem, oslovila som radšej odborníka, nech to nepokazím aj druhýkrát z nevedomosti alebo z nepozornosti. :-D

Však si to mohla najprv tu predebatovať, a dokonca si mohla ušetriť na súdnom poplatku 50 %. Aj tu sú profesionálni odborníci v tejto oblasti.
Alena Spišiaková
17.06.11,19:02
No mohla, ale neurobila. Na budúce budem múdrejšia, ak bude nejaké nabudúce. Už nebudeme zakladať s.r.o., dúfam, že toto je prvá aj posledná. :-D
Economic
18.06.11,06:34
No mohla, ale neurobila. Na budúce budem múdrejšia, ak bude nejaké nabudúce. Už nebudeme zakladať s.r.o., dúfam, že toto je prvá aj posledná. :-D

Poznám aj také pravidlo : "NIKDY NEHOVOR NIKDY" Želám veľa úspechov v podnikaní !
certik
07.07.11,15:41
Ahojte, prosím poradiť. OS mi vrátili návrh na zápis sro do OR s tým že mi tam chýba par. 110, odst.1, písm. i Obchodného zákonníka, čo je ") výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť".
Môžete mi poradiť čo mám doplniť do spoločenskej zmluvy?
Mám tam článok "práva spoločníkov" kde je aj uvedené že majú podiel na zisku.
Nerozumiem aké iné výhody.
Ďakujem
KEJKA
07.07.11,15:44
odstavec, že nemajú výhody............
Economic
07.07.11,16:05
Ahojte, prosím poradiť. OS mi vrátili návrh na zápis sro do OR s tým že mi tam chýba par. 110, odst.1, písm. i Obchodného zákonníka, čo je ") výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť".
Môžete mi poradiť čo mám doplniť do spoločenskej zmluvy?
Mám tam článok "práva spoločníkov" kde je aj uvedené že majú podiel na zisku.
Nerozumiem aké iné výhody.
Ďakujem


Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť, neprislúchajú žiadne výhody
certik
07.07.11,16:17
Dakujem, doplnila som to článku "právne vzťahy". A teraz mám dať dnešný dátum vyhotovenia spoločenskej zmluvy? A 2x pošlem do OR aj s nejakým sprievodným listom? Ďakujem
Economic
07.07.11,17:05
Dakujem, doplnila som to článku "právne vzťahy". A teraz mám dať dnešný dátum vyhotovenia spoločenskej zmluvy? A 2x pošlem do OR aj s nejakým sprievodným listom? Ďakujem

Podáš na príslušnom formulári Námietku a doložíš SZ 2x, môže byť dnešný dátum.
certik
07.07.11,17:22
Takže našla som na orsr "Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu".
Do textu námietky uvediem info prečo bol zápis odmietnutý a že chýbajúce údaje boli do spoločenskej zmluvy doplnené.....bla bla. Dúfam, že som to správne pochopila. V tomto dokumente nie je ani zoznam príloh tak ich tam len pribalím.
Economic
07.07.11,17:38
Takže našla som na orsr "Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu".
Do textu námietky uvediem info prečo bol zápis odmietnutý a že chýbajúce údaje boli do spoločenskej zmluvy doplnené.....bla bla. Dúfam, že som to správne pochopila. V tomto dokumente nie je ani zoznam príloh tak ich tam len pribalím.

áno, vypíšeš dôvody odmietnutia a ako ich opravuješ, a čo dokladáš. To je všetko. Podpis na Námietke sa neoveruje.
certik
07.07.11,17:48
Zase som o niečo múdrejšia, veľká vďaka :)
ucetni_fantozzi
16.08.11,07:39
prosim o radu skusenejsich - mam zamietnutie zapisu zmeny nazvu spolocnosti, lebo takyto nazov uz existuje (....!!!....)

takze nazov zmenime. bude potrebne v ramci namietok poslat aj novy formular na zapis zmien - kedze v tom podanom je nazov nevyhovujuci - alebo staci novy nazov uviest v ramci podania namietok, tzn. v texte listu s namietkou?
Economic
16.08.11,07:43
prosim o radu skusenejsich - mam zamietnutie zapisu zmeny nazvu spolocnosti, lebo takyto nazov uz existuje (....!!!....)

takze nazov zmenime. bude potrebne v ramci namietok poslat aj novy formular na zapis zmien - kedze v tom podanom je nazov nevyhovujuci - alebo staci novy nazov uviest v ramci podania namietok, tzn. v texte listu s namietkou?

Spracovať Námietku a keďže sa mení aj obchodné meno, aj nový návrh urobiť.
Ak to bolo podávané papierovo, tak by som doložila iba tú opravenú stranu, kde je obchodné meno. P8/2.
Ak elektronicky, tak jednoducho opraviť v Návrhu obchodné meno a doložiť nový návrh.
Samozrejme treba buď VZ schváliť zmenu obchodného mena, alebo rozhodnutím jediného spoločníka. /neviem o akú spoločnosť sa jedná/
a nezabudnúť na úplné znenie SZ alebo ZL a samozrejme oznámiť zmenu na živnostenský úrad, po zápise v OR do 15 dní.
ucetni_fantozzi
16.08.11,07:47
dakujem, tie suvisiace dokumenty su mi samozrejme jasne (je to jednoosobka, takze len rozhodnutie spolocnika + nove uplne znenie).

inak namietky sa daju podat aj elektronicky??? to som na portale myslim este nevidel...
Economic
16.08.11,07:47
dakujem, tie suvisiace dokumenty su mi samozrejme jasne (je to jednoosobka, takze len rozhodnutie spolocnika + nove uplne znenie).

inak namietky sa daju podat aj elektronicky??? to som na portale myslim este nevidel...

Samozrejme, dajú sa podať elektronicky. Využívam elektronické podanie aj Námietky. Je to jedna z možností cez portálgov. Tak isto aj účtovná závierka sa dá dokladať do Zbierky listín elektronicky. Tak isto sa dajú aj dokumenty zo Zbierky listín elektronicky vyžiadať.... Je tam viac možností, čo všetko sa dá elektronicky vybaviť. z
ucetni_fantozzi
16.08.11,07:50
tak to musim na gov omrknut, dakujem za typ!
Economic
16.08.11,07:51
Rado sa stalo ! Krásny deň !
20lucka201
10.11.11,09:38
Ahojte. Mne sa tiež stala taká istá chyba a pritom som skontrolovala na orsr.sk, ale keďže fyzická osoba mala podobný názov (bez s.r.o. ale to isté), tak ORSR zamietli zápis s.r.o.-čky. Chcela by som sa informovať, či treba listiny overovať, teda 1 x ZL, 1 x opravený návrh, 1 x rozhodnutie jediného spoločníka.

Ďakujem za skoré odpovede.
KEJKA
10.11.11,09:41
podľa mňa treba overiť všetko, čo sa overovalo pri prvom podaní.
teda novozakladaná sro ........ZL a návrh
Economic
10.11.11,14:52
Ahojte. Mne sa tiež stala taká istá chyba a pritom som skontrolovala na orsr.sk, ale keďže fyzická osoba mala podobný názov (bez s.r.o. ale to isté), tak ORSR zamietli zápis s.r.o.-čky. Chcela by som sa informovať, či treba listiny overovať, teda 1 x ZL, 1 x opravený návrh, 1 x rozhodnutie jediného spoločníka.

Ďakujem za skoré odpovede.

Ak Vám zamietli návrh na zápis sro pre identický názov, tak postup je nasledovný : Urobiť dodatok k zakladateľskému dokumentu - podpisy na ňom overiť. Urobiť úplné znenie - to netreba overovať, len treba rýchlo ísť na živnostenský úrad a oznámiť zmenu obchodného mena a ako ďalšia príloha Námietok je Úradný záznam.
Toto všetko podať spolu s Námietkami v zákonnej lehote 15 dní od doručenia.
Ešte samozrejme aby sa nezabudlo urobiť aj nový návrh do OR so správnym obchodným menom.
20lucka201
11.11.11,08:02
Ďakujem za odpoveď. Mala by som ešte jednu otázku: aj ten nový návrh treba overiť? Vyššie som sa inak dočítala že stačí len nová zaklad. listina, už s riadnym obchodným názvom, opravený návrh, námietka a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene obch. názvu.
KEJKA
11.11.11,08:08
podľa mňa opravený návrh je tiež návrh, tak podpis by mal byť rovnako overený.
Economic
11.11.11,08:08
Ďakujem za odpoveď. Mala by som ešte jednu otázku: aj ten nový návrh treba overiť? Vyššie som sa inak dočítala že stačí len nová zaklad. listina, už s riadnym obchodným názvom, opravený návrh, námietka a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene obch. názvu.

Budeš mať nesúlad ZL alebo SZ uloženej na živnostenskom úrade !
Podpis na návrhu overiť.

Je to len na tebe. Vyber si radu, od koho sama uznáš za vhodné. Ja Ťa nemusím o svojom tvrdení ničím presviedčať. Radiť tu je iba moja dobrá vôľa. Rozhodnutie je len a len na Tebe. Len aby si potom o 3 týždne nenapísala, že podanej Námietke súd nevyhovuje, pretože .........
Economic
11.11.11,08:11
V odmietnutí nemáš návod ako vadu napraviť ? Niektorí to zvyknú napísať a človeka naviesť na to, ako vadu napraviť. Ale nie všetci tak robia.
20lucka201
11.11.11,08:47
Už som riešila zmenu konateľa a aj vtedy som postupovala podobne, napísala som novú zaklad. listinu s tým, že som zmenila konateľa a napísala som ešte "rozhodnutie jediného spoločníka", kde bolo uvedené, ktorý bod sa menil. Inak, v tom odmietnutí nie je nič písané o tom, ako treba postupovať.. moja smola :(