bbecks
13.06.11,20:39
Dobrý deň,

obejdnávam svoj tovar z UK a neposielajú mi faktúry. I keď som s nimi komunikoval o tomto tak proste v Anglicku sa asi faktúry neposielajú. Ako by sa to dalo riesiť aby som si to ja vedel dávať do účtovníctva? Platievam to cez PayPal dali by sa nejak tam vytvoriť tie faktúry?

Ďakujem za každú radu.
EricDaze
14.06.11,03:26
Ak máš elektronickú FA, stačí si ju vytlačiť. Ak ju nemáš, nemáš čo zaúčtovať a vytvoriť si ju sám na základe nejakej platby cez PayPal nemôžeš. Si platca DPH?
bbecks
14.06.11,03:37
Nie som platca dph zatial. Na mail mi chodi len take potvrdenie o objednavke ale to ako danovy doklad nesluzi... Takze neviem si rady s tym
jenny5
17.06.11,08:07
My máme podobný problém, aj keď niektorí dodávatelia z UK posielajú faktúry automaticky, ale hlavne pri platení cez PayPal neposielajú. Asi preto, že keď sa prihlásiš do svojho účtu na PayPal pri každej transakcii je "Receipt for Your Payment to ....", kde je zoznam čo sa kúpilo, suma a má to aj Invoice ID. Možno pre neplatcu DPH to bude stačiť, ale nám ako platcom nestačí. Preto som dodávateľom vysvetlila, že napriek tomu dokladu z PayPalu potrebujem faktúru s rozpisom DPH a zatiaľ som nemala problém, že by mi to neposlali.
Treba vysvetliť dodávateľovi, že doklad z PayPalu bohužiaľ v našej krajine ako daňový doklad nie je dostačujúci a potrebujeme faktúru priamo od dodávateľa.
Držím palce :-)
bbecks
20.06.11,18:16
dakujem pekne asi toto bude jedine riesenie :) len dufam ze budu ochotny mi to posielat aspon do mailu