bgoldberg
13.06.11,22:21
Ahojte, zdravím všetkých poraďákov. Som na porade nový, tak moc neviem, ako to tu funguje:). Mám jednu otázku ohľadom valného zhromaždenia spoločnosti s.r.o. Chcem sa opýtať, ako často sa môže valné zhromaždenie zvolať, bez ohľadu na to, čo je v spoločenskej zmluve. Zaujíma ma, či náhodou obchodný zákonník toto nešpecifikuje konkrétne. Ďakujem
marjankaj
13.06.11,20:52
§ 128

(1) Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenie konatelia najmenej raz za rok.

(2) Ustanovenie § 193 sa použije primerane.

§ 129

(1) Termín a program valného zhromaždenia treba oznámiť spoločníkom v lehote určenej spoločenskou zmluvou, inak najmenej 15 dní pred dňom jeho konania. Valné zhromaždenie sa zvoláva písomnou pozvánkou, ak spoločenská zmluva neurčuje inak.

(2) Požiadať o zvolanie valného zhromaždenia môže každý spoločník, ktorého vklad dosahuje 10 % základného imania. Ak konatelia nezvolajú valné zhromaždenie tak, aby sa konalo do jedného mesiaca od doručenia ich žiadosti, sú spoločníci oprávnení zvolať ho sami.


§ 140

(1) Členovia dozornej rady sa zúčastňujú na valnom zhromaždení. Musí sa im udeliť slovo, kedykoľvek o to požiadajú.

(2) Dozorná rada zvolá valné zhromaždenie, ak to vyžadujú záujmy spoločnosti. Pre spôsob zvolávania valného zhromaždenia platia primerane ustanovenia § 129 ods. 1.
focalor
14.06.11,08:02
pri splneni zakonnych podmienok pre zvolanie kolkokrat chces...
marjankaj
14.06.11,08:10
pri splneni zakonnych podmienok pre zvolanie kolkokrat chces...

Ale musí mať aspoň 10%ný podiel v tej s.r.o.:cool: