bjuty smis
14.06.11,09:35
Ahojte, pri stavbe mi spravili asi o 15 cm vačšie stavebné otvory - na dvere a musel som to dať dorovnať. Je to chyba stavebného dozoru ? Mám pocit, že za tie ťažké peniaze to mal odsledovať. Chcel by som mu to strhnuť z poplatku, ale nechcem ho zas oklamať. Od " majstrov!" , čo to stavali nie je šanca....
alltracboy
14.06.11,08:20
tam moze byt problem, ze v tom projekte je navrhnuty dost blbo samotny stavebny otvor. je tam diera 1000mm co nieje standard pre klasicke 900 dvere. Cize by to chcelo +80mm. V kazdom pripade mali stavat podla projektu.
chandler
14.06.11,10:57
nedodrzane rozmery nie je chyba stavebneho dozora, bola by to chyba stavbyveduceho keby tam bol na tej stavbe.
jedine keby si s nim bol dohodnuty ze ti robi v podstate stavbyveduceho - teda ze je tam stale (ked sa nieco robi)
220870
14.06.11,16:30
Chyba je to len vtedy ak tie otvory sú v nosných obvodových stenách.S priečkami stavebný dozor nič nemá.
ciners
14.06.11,17:57
Ono je to tak nejako zvykom ze ti vyrobcovia okien a dveri si to tak nejako dojdu premerat. Otvor je vzdy vacsi, tie zarubne tam musis nejako dostat. Zasnem nad slovenskou vychcanostou a pozdravujem.