Milli30
14.06.11,10:00
Chcem kúpiť nové auto viete mi dať nejaké dobré tipy na nie veľmi veľké ani veľmi malé, nerobím dlhé cesty iba sem tam skôr kratšie vzdialenosti.
leonq
14.06.11,08:07
cena ?
nafta? benzin?

musis zadat viac parametrov :)

moj typ Toyota Auris.
Milli30
14.06.11,14:02
skôr benzín, a ešte aké parametre okrem tej ceny? Toyota Auris sa mi nepáči dizajn:-)
lujza.j
14.06.11,14:09
http://www.toyota.sk/cars/new_cars/auris/index.aspx v ponuke majú tri benzínové motory, ja by som volila jeden z tých 1,6;)
stanco007
14.06.11,14:35
Tazko radit ked chces nove auto ale nevieme aky mas financny strop... Ja by som siel do Skody Octavie combi benzin s ofic. plynom od vyroby...
day
14.06.11,14:43
chevrolet orlando
Nandrolon
14.06.11,14:44
a čo tak plyn?? nič lacnejšie v súčastnosti neexistuje a riziko požiaru je oveľam menšie ako pri benzíne a nafte, nakoľko stlačený plyn má schopnosť "zamouhasenia", ktorú benzín ani nafta nemajú...
Milli30
14.06.11,16:07
skoda octavia?kolko stojí?
Milli30
14.06.11,16:08
mám Feliciu momentalne už začína hrdzavieť ale inak si nesťažujem:-)
bubkoch
14.06.11,16:28
Chcem kúpiť nové auto viete mi dať nejaké dobré tipy na nie veľmi veľké ani veľmi malé, nerobím dlhé cesty iba sem tam skôr kratšie vzdialenosti.


skôr benzín, a ešte aké parametre okrem tej ceny? Toyota Auris sa mi nepáči dizajn:-)


skoda octavia?kolko stojí?

lol, chcem auto ... neviem ake ale poradte mi :D
to čo za recesia toto ... a ze kolko stoji oktavka ... moje nervy, ako len dokazal najst poradu a webstranky skody nie ???
stanco007
14.06.11,16:29
skoda octavia?kolko stojí?
Zalezi v akej vybave... Ale za 18000€ kupis velmi slusnu s vybavou a hlavne s ofic. plynom od vyroby a to je super vec. Aj ja nad nou rozmyslam. Skus si to priamo na ich stranke nakonfigurovat cele auto...
http://cc.skoda-auto.com/svk/Pages/step1.aspx?carlineCode=61511
Milli30
14.06.11,16:44
no hej, presne tak to čo za recesia toto...aký si šikovny a múdry tvoje nervy, hlboko sa im ospravedlňujem
arizona
14.06.11,16:44
Ak si nepotrpis na "modne" znacky a nepotrebujes velky kufor, vyborne posluzi aj Fabia. Je to svizne auticko, s ktorym zaparkujes hocikde,ma malu spotrebu a v pripade potreby su lacne a dostupne nahr. diely ;):)
stanco007
14.06.11,16:46
Ak si nepotrpis na "modne" znacky a nepotrebujes velky kufor, vyborne posluzi aj Fabia. Je to svizne auticko, s ktorym zaparkujes hocikde,ma malu spotrebu a v pripade potreby su lacne a dostupne nahr. diely ;):)
Len nekupuj auto s kubaturou 1.2!!!!! To su vysavace a nie auta!!!
Milli30
14.06.11,16:50
Ak si nepotrpis na "modne" znacky a nepotrebujes velky kufor, vyborne posluzi aj Fabia. Je to svizne auticko, s ktorym zaparkujes hocikde,ma malu spotrebu a v pripade potreby su lacne a dostupne nahr. diely ;):)

Fabia,len ten pohľad na ňu nemôžem jej prísť na chuť
Nandrolon
14.06.11,16:51
o ojazdených autách to sledujem dosť v poslednej dobe a s novými autami to ide od r.2003 /neviem presne kedy prišlo EURO4/ dole vodou.
Ja jazdím krátke trasy tak 5,5 km tam a 5,5 km späť. najazdím ale mesačne okolo 1500 km. jazdím si so sedemročnou spotrebou v zime za 4,4, v lete za 3,9 nafty, hovorím dlhodobá spotreba.

no a k téme: diesle išli do prdele, pretože skoro všetko už sú common rail a väčšinou je v serviske priamo napísané že krátke trasy do 7 km škodia, prípadne sa zanáša filter pevných častíc. ďalší faktor je kvalita nafty, kde si už pár ľudí odrovnalo vysokotlakové vstreky.

k benzínu iba toľko, že reálna dlhodobá spotreba okolo 5,5 l je skôr scifi, teda pokiaľ sa nejedná o nejaké ultra maličké auto, klasická benzínová fábia nevie jazdiť dlhodobo za menej ako 6 až 6,5 l a to ja som už tak rozmaznaný že sa mi to zdá moc.
Benzín už iba s princípu vždy viac žerie ako diesel.
Hovorím, odkedy zanikli hladké chrochtáky, diesle sú vhodné už iba na dlhšie trasy, aspoň 15 km tam a 15 km späť.

- preto sa dosť zaujímam aj o plyn, kde je milión predsudkov a technológia pokročila tak dopredu že je to jednoznačne najlacnejšie jazdenie aké v súčasnosti môže byť a sú už aj autá, ktoré majú plyn od prvovýroby, napr. fiat má označenú takúto radu "natural", viem že je panda, doblo, punto...
stanco007
14.06.11,16:56
o ojazdených autách to sledujem dosť v poslednej dobe a s novými autami to ide od r.2003 /neviem presne kedy prišlo EURO4/ dole vodou.
Ja jazdím krátke trasy tak 5,5 km tam a 5,5 km späť. najazdím ale mesačne okolo 1500 km. jazdím si so sedemročnou spotrebou v zime za 4,4, v lete za 3,9 nafty, hovorím dlhodobá spotreba.

no a k téme: diesle išli do prdele, pretože skoro všetko už sú common rail a väčšinou je v serviske priamo napísané že krátke trasy do 7 km škodia, prípadne sa zanáša filter pevných častíc. ďalší faktor je kvalita nafty, kde si už pár ľudí odrovnalo vysokotlakové vstreky.

k benzínu iba toľko, že reálna dlhodobá spotreba okolo 5,5 l je skôr scifi, teda pokiaľ sa nejedná o nejaké ultra maličké auto, klasická benzínová fábia nevie jazdiť dlhodobo za menej ako 6 až 6,5 l a to ja som už tak rozmaznaný že sa mi to zdá moc.
Benzín už iba s princípu vždy viac žerie ako diesel.
Hovorím, odkedy zanikli hladké chrochtáky, diesle sú vhodné už iba na dlhšie trasy, aspoň 15 km tam a 15 km späť.

- preto sa dosť zaujímam aj o plyn, kde je milión predsudkov a technológia pokročila tak dopredu že je to jednoznačne najlacnejšie jazdenie aké v súčasnosti môže byť a sú už aj autá, ktoré majú plyn od prvovýroby, napr. fiat má označenú takúto radu "natural", viem že je panda, doblo, punto...
Octavie maju plyn tiez od vyroby a radsej by som siel do Skodovky ako do Fiatu co sa tyka znacky. Ten diesel si mal hladky SDI co? Aj tu spotrebu co pises je taka, ze nohu na plyne ani nedrzis skoro :D Ale 5l maju Octavky diesle uplne v pohode a ked je uplne lahka noha, tak 4.5l v pohode. Ja mam v aute plyn a neviem si to vynachvalit...A to je este z tych prvych systemov a fachci ako hodinky...:D
Milli30
14.06.11,17:11
lol, chcem auto ... neviem ake ale poradte mi :D
to čo za recesia toto ... a ze kolko stoji oktavka ... moje nervy, ako len dokazal najst poradu a webstranky skody nie ???

to je strašné, pravda, ako to len mohol toto...je to strašná tragédia:---
Nandrolon
14.06.11,17:17
Stanco007:
mám staručičký citroen AX 1,4D z posledných vyrábaných kusov a v r. 1996 bolo toto auto zapísané do quinessovej knihy rekordov ako sériovo vyrábané auto s najnižšou spotrebou na svete, nie je síce menšie ako nejaká panda /tá je menšia do priestoru/ alebo getz, ale už by sme chceli väčšie.
A práve také doblo/kangoo v rodinnej úprave so zadnými dverami otváranými dovrchu kde človek môže sedieť a piknikovať aj keď prší, so strešnými lyžinami sa mi páči /nakoľko chodíme lyžovať, bicyklovať a ešte púšťam vetrone/... vidím jedno na inzerát v striebornej metalíze rok výroby 2007 s plynom za 5500 eur, kilometre sú asi pretočené, ale to sú vždy /má udaných okolo 65000 km/. Mimochodom brat kúpil asi pred mesiacom doblo 1,9 common rail, a tam je jednoznačne písané že trasy kratšie ako 7 km poškodzujú motor a zanášajú filter pevných častíc, tak to by pre mňa asi nebolo, ale je to fakt AUTOBUS :-)))
počítam že v priebehu 1 - 2 rokov budem meniť, teraz mám novú STK-čku a na budúci týždeň idem na emisnú, takže zbavovať sa ho nebudem, nechám ho už dožiť, ešte dávam meniť posledný raz rozvoďák...

Ak sme išli naložený štyria s plným kufrom na dovolenku tam 250 km vkuse a naspäť 250 km vkuse, spotreba za týchto 500 km bola 3,15 l/100 km /pozrel som do mojej knihy jázd/, merané čapovaním doplna, aby mi nafta stála v potrubí už odpenená. Spotrebu meriam už 7 rokov vkuse, ani raz som nevynechal, nakoľko na spotrebe sa dobre ukáže aj celková kondícia motora...
Samozrejme ak na to dupnem, dokážem urobiť aj 4,7 v lete, ale to už je maximum čo sa mi podarilo, v zime to bolo 5,1 ale to som čo druhý deň zapadol a pol hodiny som sa sám vyťahoval...

- práve tie oktávky 1,9 TDi sú ešte z dieslov takých držiakov s veľmi dobrou spotrebou.

PS: je to aj tým že ten môj prskolet má iba 750 kg a jazdíme väčšinou dvaja, takže si to klepká naprázdno...
stanco007
14.06.11,17:24
Stanco007:
mám staručičký citroen AX 1,4D z posledných vyrábaných kusov a v r. 1996 bolo toto auto zapísané do quinessovej knihy rekordov ako sériovo vyrábané auto s najnižšou spotrebou na svete, nie je síce menšie ako nejaká panda /tá je menšia do priestoru/ alebo getz, ale už by sme chceli väčšie.
A práve také doblo/kangoo v rodinnej úprave so zadnými dverami otváranými dovrchu kde človek môže sedieť a piknikovať aj keď prší, so strešnými lyžinami sa mi páči /nakoľko chodíme lyžovať, bicyklovať a ešte púšťam vetrone/... vidím jedno na inzerát v striebornej metalíze rok výroby 2007 s plynom za 5500 eur, kilometre sú asi pretočené, ale to sú vždy /má udaných okolo 65000 km/. Mimochodom brat kúpil asi pred mesiacom doblo 1,9 common rail, a tam je jednoznačne písané že trasy kratšie ako 7 km poškodzujú motor a zanášajú filter pevných častíc, tak to by pre mňa asi nebolo, ale je to fakt AUTOBUS :-)))
počítam že v priebehu 1 - 2 rokov budem meniť, teraz mám novú STK-čku a na budúci týždeň idem na emisnú, takže zbavovať sa ho nebudem, nechám ho už dožiť, ešte dávam meniť posledný raz rozvoďák...

Ak sme išli naložený štyria s plným kufrom na dovolenku tam 250 km vkuse a naspäť 250 km vkuse, spotreba za týchto 500 km bola 3,15 l/100 km /pozrel som do mojej knihy jázd/, merané čapovaním doplna, aby mi nafta stála v potrubí už odpenená. Spotrebu meriam už 7 rokov vkuse, ani raz som nevynechal, nakoľko na spotrebe sa dobre ukáže aj celková kondícia motora...
Samozrejme ak na to dupnem, dokážem urobiť aj 4,7 v lete, ale to už je maximum čo sa mi podarilo, v zime to bolo 5,1 ale to som čo druhý deň zapadol a pol hodiny som sa sám vyťahoval...

- práve tie oktávky 1,9 TDi sú ešte z dieslov takých držiakov s veľmi dobrou spotrebou.

PS: je to aj tým že ten môj prskolet má iba 750 kg a jazdíme väčšinou dvaja, takže si to klepká naprázdno...
Pana beka! Toto ked clovek cita, to ako keby cital knihu scifi :D Ale moze byt, ved preco nie. Tak potom mas super auticko. Ja nie som zatazeny na Skodovky ( aj ked doteraz som mal len tie :D ) ale mne pri aute ide o spotrebu, nakolko vela jazdim, servis, cenu nahradnych dielov a velkost kufra... Ale pacia sa mi aj auta tipu Berlingo, Doblo, Kango a pod. Tiez dobre auta velkostou pre rodinu.
Milli30
14.06.11,17:29
Stanco007:
mám staručičký citroen AX 1,4D z posledných vyrábaných kusov a v r. 1996 bolo toto auto zapísané do quinessovej knihy rekordov ako sériovo vyrábané auto s najnižšou spotrebou na svete, nie je síce menšie ako nejaká panda /tá je menšia do priestoru/ alebo getz, ale už by sme chceli väčšie.
A práve také doblo/kangoo v rodinnej úprave so zadnými dverami otváranými dovrchu kde človek môže sedieť a piknikovať aj keď prší, so strešnými lyžinami sa mi páči /nakoľko chodíme lyžovať, bicyklovať a ešte púšťam vetrone/... vidím jedno na inzerát v striebornej metalíze rok výroby 2007 s plynom za 5500 eur, kilometre sú asi pretočené, ale to sú vždy /má udaných okolo 65000 km/. Mimochodom brat kúpil asi pred mesiacom doblo 1,9 common rail, a tam je jednoznačne písané že trasy kratšie ako 7 km poškodzujú motor a zanášajú filter pevných častíc, tak to by pre mňa asi nebolo, ale je to fakt AUTOBUS :-)))
počítam že v priebehu 1 - 2 rokov budem meniť, teraz mám novú STK-čku a na budúci týždeň idem na emisnú, takže zbavovať sa ho nebudem, nechám ho už dožiť, ešte dávam meniť posledný raz rozvoďák...

Ak sme išli naložený štyria s plným kufrom na dovolenku tam 250 km vkuse a naspäť 250 km vkuse, spotreba za týchto 500 km bola 3,15 l/100 km /pozrel som do mojej knihy jázd/, merané čapovaním doplna, aby mi nafta stála v potrubí už odpenená. Spotrebu meriam už 7 rokov vkuse, ani raz som nevynechal, nakoľko na spotrebe sa dobre ukáže aj celková kondícia motora...
Samozrejme ak na to dupnem, dokážem urobiť aj 4,7 v lete, ale to už je maximum čo sa mi podarilo, v zime to bolo 5,1 ale to som čo druhý deň zapadol a pol hodiny som sa sám vyťahoval...

- práve tie oktávky 1,9 TDi sú ešte z dieslov takých držiakov s veľmi dobrou spotrebou.

PS: je to aj tým že ten môj prskolet má iba 750 kg a jazdíme väčšinou dvaja, takže si to klepká naprázdno...

ale si sa rozpísal:)
Nandrolon
14.06.11,17:32
ja to ani nikde moc nechcem písať, lebo väčšinou mi nikto neverí, ale nemám dôvod si vymýšľať. Moja spotreba vôbec nie je malá, plne korešponduje so spotrebou uvedenou vo veľkom techničáku a spôsobom jazdy.
Ale je to fakt scifi aj pre mňa, preto mám nočnú moru z kupovania "druhého auta", lebo každý s ktorým o tom hovorím a servisák čo mi ho "spravuje" mi narovinu povedal že s takou spotrebou nech už ani nepočítam, že takéto auta už sa nerobia, ale možno by to vyriešil fakt ten plyn.
prv sa ževraj muselo chodiť 1 x za rok na STK a teraz už normálne každý druhý rok a nádrž sa väčšinou mení po 10 rokoch.
Mimochodom tieto nové splynovače už majú aj primazávanie ventilov, takže motor vydrží ešte viac ako u benzínu, lebo prv sa furt hovorilo že plyn je "suchý" a podpaľujú sa ventily.
Mimochodom dúfam že hovoríme o LPG? lebo CNG je ešte u nás málo rozvinuté a tento plyn sa nedá stlačiť na kvapalinu, takže dojazd na CNG je iba nejakých 300 km.
len stále sa nemôžem dopátrať nejakých "reálnych negatív" spojených s plynom, lebo "dokonalé" nie je hádam nič...
Nandrolon
14.06.11,17:35
ps: Zbytočne som nebol veľmi dáááááááávno na krajskom kole v rýchlopísaní na mechanickom stroji :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) fakt mi to trvá iba nejakú minútku... niekedy rýchlejšie píšem ako rozmýšľam a potom to 3 x editujem kým mi to dáva zmysel :-))
Milli30
14.06.11,17:40
ps: Zbytočne som nebol veľmi dáááááááávno na krajskom kole v rýchlopísaní na mechanickom stroji :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) fakt mi to trvá iba nejakú minútku... niekedy rýchlejšie píšem ako rozmýšľam a potom to 3 x editujem kým mi to dáva zmysel :-))

koľko úderov za minútu?:-))...ako si dopadol?kedy to bolo v 93-ťom?:-)))
Nandrolon
14.06.11,17:45
nad údermi som rozmýšľal už pred rokom ale neviem presne, mám dojem že okolo 320/min. - ale ruku do ohňa za to nedám...
bolo to asi v 199 /alebo 1995/ a bol som 4-tý, som stresoval a robil viac preklepov, za jednu chybu bolo okolo 10-12 úderov dole, takže rýchlosť O.K., ale chýb viac som mal viac, takže "čistých úderov som mal potom menej, v čistom sa mi zdá okolo 280-290.
Nandrolon
14.06.11,17:47
bolo to v žiline.
Asi žilinská OA.
Milli30
14.06.11,17:54
bolo to v žiline.
Asi žilinská OA.

ten rok som skoro uhádla:-)...ale prstoklad používaš stále hej?automaticky:-)
Nandrolon
14.06.11,17:58
Úplne automaticky aj s diakritikou, píšem v jednom kuse denno denne, bez prstokladu by som bol stratený a kopec vecí by mi trvalo 10 x toľko, keďže vyhotovujem aj rôzne správy, akurát už mám spdok dlane opretý o klávesnicu a nie pekne vo vzduchu nad ňou...
a Ty? nejako sa vyznáš, tiež si chodila na OA či ako?
Nandrolon
14.06.11,18:00
mimochodom strojopis ma fakt bavil, taká odreagovačka, normálne sa dá niečo prepisovať potme kde nevidíš na klávesnicu a rozmýšľať nad úplne niečím iným, proste dá sa prepisovať v pohode a s niekým niečo preberať, to píše už mozog sám podvedome :-))
Milli30
14.06.11,18:03
Úplne automaticky aj s diakritikou, píšem v jednom kuse denno denne, bez prstokladu by som bol stratený a kopec vecí by mi trvalo 10 x toľko, keďže vyhotovujem aj rôzne správy, akurát už mám spdok dlane opretý o klávesnicu a nie pekne vo vzduchu nad ňou...
a Ty? nejako sa vyznáš, tiež si chodila na OA či ako?

SPŠ, jasne že sa vyznam, aj informatiku ak si ešte pamatáš ten starý textový editor t602:-)))...to vidíš hned aj v práci kto sa neučil prstoklad, ukazováky fungujú :-)
Nandrolon
14.06.11,18:08
samozrejme, aj T602 aj iné veci ako DBAZA /ekvivalent dBASE III+/ aj tabuľkový kalkulátor.
Milli30
14.06.11,18:54
samozrejme, aj T602 aj iné veci ako DBAZA /ekvivalent dBASE III+/ aj tabuľkový kalkulátor.

tak hej, už teraz nám to nie je nanič:-)
lujza.j
14.06.11,19:37
holúbkovia:) nie ste náhodou iba tak trošku mimotemy:D:D
Milli30
14.06.11,20:02
tak hej, už teraz nám to nie je nanič:-)

hej, poď späť k téme aké máš auto:D
Nandrolon
15.06.11,03:46
však som o tom prskolete už písal vyššie a ty?
stanco007
15.06.11,05:02
ja to ani nikde moc nechcem písať, lebo väčšinou mi nikto neverí, ale nemám dôvod si vymýšľať. Moja spotreba vôbec nie je malá, plne korešponduje so spotrebou uvedenou vo veľkom techničáku a spôsobom jazdy.
Ale je to fakt scifi aj pre mňa, preto mám nočnú moru z kupovania "druhého auta", lebo každý s ktorým o tom hovorím a servisák čo mi ho "spravuje" mi narovinu povedal že s takou spotrebou nech už ani nepočítam, že takéto auta už sa nerobia, ale možno by to vyriešil fakt ten plyn.
prv sa ževraj muselo chodiť 1 x za rok na STK a teraz už normálne každý druhý rok a nádrž sa väčšinou mení po 10 rokoch.
Mimochodom tieto nové splynovače už majú aj primazávanie ventilov, takže motor vydrží ešte viac ako u benzínu, lebo prv sa furt hovorilo že plyn je "suchý" a podpaľujú sa ventily.
Mimochodom dúfam že hovoríme o LPG? lebo CNG je ešte u nás málo rozvinuté a tento plyn sa nedá stlačiť na kvapalinu, takže dojazd na CNG je iba nejakých 300 km.
len stále sa nemôžem dopátrať nejakých "reálnych negatív" spojených s plynom, lebo "dokonalé" nie je hádam nič...
S plynom je to tak, ze niekedy si musel ist kazdy rok na prehliadku splynovaca do servisu kde montuju tieto zariadenia. Toto potvrdenie si musel mat aj ked si siel na STK a EK s autom. Teraz uz nemusis ist a ides len rovno kazde 2 roky na STK a EK ( EK sa robi na benzin a aj plyn ). Co sa tyka nadrze na plyn je 3x pevnejsia ako na benzin a meni sa kazdych 10 rokov, resp ze sa da odtlakovat. Este to mazanie co si pisal... To sa dava do japonskych aut. Vraj maju nejake mäksie ventili. Ja mam na plyne nejazdene 160 000km a okrem vymeny sviecok a filtra (kazdych 30-40 000km) som nic nerobil, nemenili sa ani membrany este! Ale tankujem len kvalitny plyn na SLovnafte.... Aj olej ked menim kazdych 15000km, tak je len cierny ale ako novy, nakolko plyn nema karbon. Na motore nic nebadat a pravdu povedat ani na vykone aute... Vela ludi si uz dava plyn lebo zistili, ze ked vela jazdia, tak sa to oplati... Len nasa krasna vlada to zas po.....la! Zase dali dan na plyn, co Fico zrusil. Za Fica stal plyn cca 0.5€ a teraz stoji cca 0.7€ a to je sakra rozdiel... Mne to robi na nadrzi rozdiel 7-8€
Nandrolon
15.06.11,05:07
môžeš mi dať nejaký relevantný údaj že koľko km prejdeš na plyne za koľko centov?
a ešte koľko ti to zožerie benzínu a koľko plynu, rozdiel by mal byť +10 % viac na plyne.
No a napr. to odtlakovanie nádrže sú veľké pálky? Ako často sa musí dať nastaviť "splyňovač" aby bol chod motora O.K., lebo viem že keď je zle nastavený, ide to nahovno...
Milli30
15.06.11,05:07
S plynom je to tak, ze niekedy si musel ist kazdy rok na prehliadku splynovaca do servisu kde montuju tieto zariadenia. Toto potvrdenie si musel mat aj ked si siel na STK a EK s autom. Teraz uz nemusis ist a ides len rovno kazde 2 roky na STK a EK ( EK sa robi na benzin a aj plyn ). Co sa tyka nadrze na plyn je 3x pevnejsia ako na benzin a meni sa kazdych 10 rokov, resp ze sa da odtlakovat. Este to mazanie co si pisal... To sa dava do japonskych aut. Vraj maju nejake mäksie ventili. Ja mam na plyne nejazdene 160 000km a okrem vymeny sviecok a filtra (kazdych 30-40 000km) som nic nerobil, nemenili sa ani membrany este! Ale tankujem len kvalitny plyn na SLovnafte.... Vela ludi si uz dava plyn lebo zistili, ze ked vela jazdia, tak sa to oplati... Len nasa krasna vlada to zas po.....la! Zase dali dan na plyn, co Fico zrusil. Za Fica stal plyn cca 0.5€ a teraz stoji cca 0.7€ a to je sakra rozdiel... Mne to robi na nadrzi rozdiel 7-8€

:)
stanco007
15.06.11,05:12
môžeš mi dať nejaký relevantný údaj že koľko km prejdeš na plyne za koľko centov?
a ešte koľko ti to zožerie benzínu a koľko plynu, rozdiel by mal byť +10 % viac na plyne.
No a napr. to odtlakovanie nádrže sú veľké pálky? Ako často sa musí dať nastaviť "splyňovač" aby bol chod motora O.K., lebo viem že keď je zle nastavený, ide to nahovno...
Mne do nadrze vojde 32l plynu. Prejdem min 380km ale ja plynovy pedal nehladkam :D Keby idem setrne, tak prejdem 450km ako predchadzajuci majitel co mi hovoril, ze presiel. A kolko benzinu? No ja mam stary system na plyn a ja si sam prepinam na plyn-benzin. Idem na benzine kym sa motor zahreje a prepnem na plyn. Nove systemy to robia same automaticky. Uz sa len tie myslim montuju. Odtlakovanie neviem kolko stoji a ako to robia len mi to povedali v servise, ze sa to da. Nastavenie splynovaca? To mam od montaze. Tam sa nic nemeni. Ked sa to nastavi malo by to ist ako hodinky... A prave ked sa montuje splynovac do auta, tak sa zisti v akom stave je motor. Ked nie je ok ani plyn nepojde ok...
Nandrolon
15.06.11,05:17
s tou spotrebou som to myslel tak že ak by si išiel čisto na benzín, koľko by ti to žralo na 100 km ? pri spôsobe jazdy ako na plyn?
stanco007
15.06.11,05:23
s tou spotrebou som to myslel tak že ak by si išiel čisto na benzín, koľko by ti to žralo na 100 km ? pri spôsobe jazdy ako na plyn?
Fuuu, tak to uz ani presne neviem lebo jazdim stale na plyn :D Ale niekedy som to mal myslim o 1l viac plynu. Ale vzdy zalezi od stylu jazdy...
Nandrolon
15.06.11,05:25
pokiaľ počítam že ja by som s tvojím autom jazdil tak ze 7,5l v pohode, takže na 32 l nádrž by som urobil 425 km čo by som podľa toho čo píšeš v pohode robil, tak ekvivalent prepočítaný na spotrebu nafty je vlastne ako keby som jazdil na 3,75 l nafty na 100 km !!! to sa číta veeeeeeeeľmi dobre, možno s takým doblom by som jazdil ako na 5 litrov nafty, pritom auto 5 x väčšie :-)))
Mimochodom správne sa domnievam že plyn je v pohode na rovnako krátke trasy ako benzín?? však na plyn to prepína už po nejakom kilometri, a tie nové mám dojem že už okolo 10-tich sekúnd idú na plyn...
Lebo fakt ak idem v zime každý druhý deň lietať na pole ak je pekne, tak aby si bol v obraze, idem 1100 metrov od domu po uzkej cestičke tak 20-40 km/h, auto stojí hodinu a naspäť. Ak by som takto narábal s turbodieslom prípadne aj commonrailom, tak počítam za rok-dva fatálne problémy s motorom...
takže vlastne ja mám mesačne x trás, kde sa motor ani nezohreje...
Nandrolon
15.06.11,05:28
škoda že z áut na plyn si pri kúpe nemôžeš vyberať, ale jednoducho zadáš napr. do autobazar.eu kilometre, prípadne typ, cenu a plyn a musíš vyberať z tejto ponuky, lebo fakt nie je takmer žiaden sortiment oproti klasike. Proste nemôžeš si vymyslieť auto a ročník a zohnať ho na plyn, lebo to je tak 0,01% áut na plyn a to sa bojím napísať že aj menej. Z tisícky áut je 10 na plyn? možno ani to nie...
mahony1
15.06.11,08:40
mám Feliciu momentalne už začína hrdzavieť ale inak si nesťažujem:-)


Ak si mal doteraz feliciu, tak asi nie si velmi narocny a ide ti tiez dost o cenu. Skus sa pozriet na Ford Fusion:
http://www.autoolymp.sk/carimg/0/F/p0021054.jpg

Je to priestranne, velmi spolahlive a lacne auticko, s kufrom 340 l (Felicia ma asi 280l.) Ako vidim, je v ponuke aj za 8990 EUR (270.000 SK):
http://www.autokois.ford.sk//data/6-11//Fusion%2011-03-X.pdf

...samozrejme s osekanou vybavou a slabsim motorom, ale mozno ti to bude v pohode stacit.
Nandrolon
15.06.11,09:10
FUSION sa mne osobne dosť páči, ale pozeral som iba po dieseloch a tie nemajú moc úsporné motory oproti ostatným autám v danej motorizácii.
Milli30
15.06.11,10:35
FUSION sa mne osobne dosť páči, ale pozeral som iba po dieseloch a tie nemajú moc úsporné motory oproti ostatným autám v danej motorizácii.


čiže čo z toho vyplýva?
Milli30
15.06.11,10:36
Ak si mal doteraz feliciu, tak asi nie si velmi narocny a ide ti tiez dost o cenu. Skus sa pozriet na Ford Fusion:
http://www.autoolymp.sk/carimg/0/F/p0021054.jpg

Je to priestranne, velmi spolahlive a lacne auticko, s kufrom 340 l (Felicia ma asi 280l.) Ako vidim, je v ponuke aj za 8990 EUR (270.000 SK):
http://www.autokois.ford.sk//data/6-11//Fusion%2011-03-X.pdf

...samozrejme s osekanou vybavou a slabsim motorom, ale mozno ti to bude v pohode stacit.

hm, mrknem, mal"a", narocn"a":D
Nandrolon
15.06.11,10:37
Milli30: ak nechceš diesel čo asi nie, tak pre teba nič.
Milli30
15.06.11,10:44
Milli30: ak nechceš diesel čo asi nie, tak pre teba nič.

nie nechcem
slavuš
25.06.11,14:48
Potrebovala by som info, nemá niekto z vás skúsenosť s kúpou auta cez bazoš? Auto by malo byť dovezene zo Španielska, cena je dosť nízka tak ak má s tým niekto skúsenosť, prosím o radu. Ďakujem
Stefan2005
25.06.11,15:37
to je strašné, pravda, ako to len mohol toto...je to strašná tragédia:---


ale si sa rozpísal:)


koľko úderov za minútu?:-))...ako si dopadol?kedy to bolo v 93-ťom?:-)))


ten rok som skoro uhádla:-)...ale prstoklad používaš stále hej?automaticky:-)


tak hej, už teraz nám to nie je nanič:-)


čiže čo z toho vyplýva?


hm, mrknem, mal"a", narocn"a":D


nie nechcem

... tiež mám ten dojem, že si si chcela iba trocha pokecať, alebo zbieraš príspevky....
Ice dive
25.06.11,16:41
no ak to auto absolvovalo kontrolu originality, tak hoď sem VINčíslo a viem sa ti pozrieť v kontrolách originality či nebolo búrané a pod...
slavuš
25.06.11,19:12
Vinko nemám, to som len reagovala na inzerát a ponukli mi auto že ho privezu zo Španielska že si ho môžem pozrieť a ak sa mi nebude pačiť tak ho môžem vrátiť. Skusim opytať vin, a ked tak to tu napišem. Dik za ochotu
Nandrolon
27.06.11,04:33
Kontrola originality, napíšem čo sa stalo pred cca 2 mesiacmi bratovi...

Kúpil si auto, ktoré bolo dovezené zo zahraničia a pri prepise išiel na kontrolu originality.
Smola, že musím takto tvrdo napísať, ale tí k*koti na kontrole originality nezistili ani len rok výroby.
Napísali mu že 2007 a on v servisnej knihe a v priložených faktúrach našiel že je to 2006-ka, lebo už v tom roku malo najazdených 20 tis. kilometrov.
Tak mi teda povedzte, načo je to vlastne dobré, teda okrem toho, aby sa určití ľudia nabalili.
Však aj hocijaký poisťovák má program, kde mu z VIN čísla vyhodí pomaly aj číslo topánok, a nie to bože základný údaj, ktorý na kontrole originality nesprávne určili !!!
Ak by som to počul od niekoho iného, v živote by som neveril že sa to môže stať, ale toto je tá naša BANáNOVá REPUBLIKA...
Lubo44
27.06.11,04:53
Stanco007:
mám staručičký citroen AX 1,4D z posledných vyrábaných kusov a v r. 1996 bolo toto auto zapísané do quinessovej knihy rekordov ako sériovo vyrábané auto s najnižšou spotrebou na svete, nie je síce menšie ako nejaká panda /tá je menšia do priestoru/ alebo getz, ale už by sme chceli väčšie.
A práve také doblo/kangoo v rodinnej úprave so zadnými dverami otváranými dovrchu kde človek môže sedieť a piknikovať aj keď prší, so strešnými lyžinami sa mi páči /nakoľko chodíme lyžovať, bicyklovať a ešte púšťam vetrone/... vidím jedno na inzerát v striebornej metalíze rok výroby 2007 s plynom za 5500 eur, kilometre sú asi pretočené, ale to sú vždy /má udaných okolo 65000 km/. Mimochodom brat kúpil asi pred mesiacom doblo 1,9 common rail, a tam je jednoznačne písané že trasy kratšie ako 7 km poškodzujú motor a zanášajú filter pevných častíc, tak to by pre mňa asi nebolo, ale je to fakt AUTOBUS :-)))
počítam že v priebehu 1 - 2 rokov budem meniť, teraz mám novú STK-čku a na budúci týždeň idem na emisnú, takže zbavovať sa ho nebudem, nechám ho už dožiť, ešte dávam meniť posledný raz rozvoďák...

Ak sme išli naložený štyria s plným kufrom na dovolenku tam 250 km vkuse a naspäť 250 km vkuse, spotreba za týchto 500 km bola 3,15 l/100 km /pozrel som do mojej knihy jázd/, merané čapovaním doplna, aby mi nafta stála v potrubí už odpenená. Spotrebu meriam už 7 rokov vkuse, ani raz som nevynechal, nakoľko na spotrebe sa dobre ukáže aj celková kondícia motora...
Samozrejme ak na to dupnem, dokážem urobiť aj 4,7 v lete, ale to už je maximum čo sa mi podarilo, v zime to bolo 5,1 ale to som čo druhý deň zapadol a pol hodiny som sa sám vyťahoval...

- práve tie oktávky 1,9 TDi sú ešte z dieslov takých držiakov s veľmi dobrou spotrebou.

PS: je to aj tým že ten môj prskolet má iba 750 kg a jazdíme väčšinou dvaja, takže si to klepká naprázdno...

Mal som presne také isté auto, ibaže ročník 1992. Keby nemalo už totálne vybehaný motor (bol som asi piaty majiteľ) a nebolo už poriadne deravé, tak ho mám dodnes. Tú spotrebu môžem potvrdiť. Ja som mal síce trochu vyššiu, ale to bolo spôsobené tým "vybehaným" motorom. Práve kvôli tomu som ja osobne viac vrážal do oleja ako do nafty.
mizu24
09.07.11,13:23
http://www.porada.sk/t172022-skusenosti-s-kupou-auta-cez-autobazar.html#post1789787

[COLOR="black"]slavuš skús pozrieť KoxXxo tam priložiť dobrý súbor ohľadom kúpy ojazdených áut, načo si treba dať pozor...
...je tam aj niečo také, že keď ti povedie predajca, že je auto dovezené z Nemecka a ty si to budeš overovať, tak samozrejme nič nezistíš a budeš si myslieť, že je auto v pohode a ono pri tom bolo ukradnuté v Holansku :eek:
Dosť ma to zaskočilo, ale človek je bytosť vynaliezavá...
Milli30
10.07.11,10:16
... tiež mám ten dojem, že si si chcela iba trocha pokecať, alebo zbieraš príspevky....


ani jedno ani druhé