mmink111
14.06.11,11:29
Vie mi niekto povedať, či mám ako nezamestnaný evidovaný na UP 3 mesiace a poberám dávky v nezamestnanosti počas PN na niečo nárok okrem toho, že sa nemusím chodiť hlásiť na UP? Zlomil som si ruku a teraz musím sedieť doma a ani prácu si nemôžem hľadať, lebo chodia z UP na kontróly.
veronikasad
14.06.11,09:48
Vie mi niekto povedať, či mám ako nezamestnaný evidovaný na UP 3 mesiace a poberám dávky v nezamestnanosti počas PN na niečo nárok okrem toho, že sa nemusím chodiť hlásiť na UP? Zlomil som si ruku a teraz musím sedieť doma a ani prácu si nemôžem hľadať, lebo chodia z UP na kontróly.
Kedy skončil tvoj posledný pracovný pomer ?

Ak si neplatíš dobrovolné nem.poistenie, nemáš nárok na nemocenské. Potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posl. dvoch rokoch (započítava sa aj ukončené nem.poistenie, napr. zo zamestnania).

Ak by ti aj vznikol nárok na nemocenské, nemôžeš súčasne poberať nemocenské aj dávku v nezamestnanosti. Počas poberania nemocenského sa výplata dávky v nezamestnanosti pozastavuje - obnoví sa až po skončení PN-ky.
rodina1
14.06.11,09:49
Vie mi niekto povedať, či mám ako nezamestnaný evidovaný na UP 3 mesiace a poberám dávky v nezamestnanosti počas PN na niečo nárok okrem toho, že sa nemusím chodiť hlásiť na UP? Zlomil som si ruku a teraz musím sedieť doma a ani prácu si nemôžem hľadať, lebo chodia z UP na kontróly.
Ak si neplatíš dobrovoľné nemocenské poistenie, nemáš nárok na vyplácanie dávok v nemoci zo SP.
mmink111
14.06.11,10:38
Mal som trvalý pracovný pomer do 25.2.2011- 20 rokov. Od 25.2. som na UP.
Xanti
14.06.11,10:44
Jediná možnosť, prihlásiť sa na DNP z minimálneho VZ, a dať si vypísať PN z DNP od prihlásenia.
Podpora sa stopne, na UP sa hlásiť nebudeš chodiť nakoľko budeš PN.

Po ukončení PN ti vyplatia zvyšok podpory v nezamestnanosti.