ajacik
11.01.06,13:54
S.r.o. má sídlo v Bratislave. Ja jej spracuvávam účtovníctvo a pod. (som v žiline)
Firma sa chce zaregistrovať ako Platca dane zo záv. činnosti. Je možné tak urobiť aj prostredníctvom pošty? Ak by s tým mal niekto skúsenosti budem rada. Lebo ani na jednom DU mi neberu telefon.

prip. ak by mal niekto vzor žiadosti. dakujem
jess
11.01.06,13:02
S.r.o. má sídlo v Bratislave. Ja jej spracuvávam účtovníctvo a pod. (som v žiline)
Firma sa chce zaregistrovať ako Platca dane zo záv. činnosti. Je možné tak urobiť aj prostredníctvom pošty? Ak by s tým mal niekto skúsenosti budem rada. Lebo ani na jednom DU mi neberu telefon.

prip. ak by mal niekto vzor žiadosti. dakujem

Ja mám síce sídlo firmy aj spracovanie účtovníctva v jednom meste a na DÚ som napísala len žiadosť, že žiadam o zaregistrovanie s.r.o. na daň zo závislej činnosti od 1.1.2006. Síce ja som to doniesla na DÚ osobne, ale pre teba je lepšie , keď to pošleš poštou doporučene, aspoň máš doklad, lebo mne tá fiflena povedala, že ona nič nepotvrdzuje (teda akože to odo mňá zobrala). Zamestnanci mi pracujú v našom meste.
alušik
11.01.06,13:07
Ajacik, ja to dnes tiez riesim za nasu firmu... Zatial som to urobila tak, ze som napisala list s textom:

"Týmto Vám oznamujeme, že dňa 16. decembra 2005 sme prijali do pracovného pomeru prvého zamestnanca.
V súvislosti s tým Vás žiadame o registráciu našej firmy ako platiteľa dane zo závislej činnosti."

No a poslem to na danovy urad v Bratislave. Volala som tam a pani z DU mi povedala, ze by mi to malo stacit s tym, ze budem mat listok o zaslani "DOPORUCENE".
Ale zatial sa mi k tomu pol dna nikto na porade nevyjadril, co som mala otazky okolo toho.
ajacik
11.01.06,13:11
ok, dakujem. urobím to tak aj ja
jess
11.01.06,13:13
16.decembra :eek: ...a teraz to posielaš ?...Neprešvihla si ohlasovací termín ? Nemám tu teraz zákon, ale za nesplnenie si oznamovacej povinnosti do xxx dní sú mastné pokuty :o.
alušik
11.01.06,13:15
Ja viem... Pisala som otazku trochu nizsie. Ma to nazov Registracia platitela. Pozries sa mi na to? Citala som si zakon o sprave dani a poplatkov, ale je mi to dost nejasne...